Jutro sparing z młodzieżówką

Wykorzystując wrześniową przerwę na mecze reprezentacji narodowych w niedzielę, 3 września, o godzinie 17:00 na stadionie Dyskobolii w Grodzisku Wielkopolskim, piłkarze Lecha Poznań rozegrają mecz towarzyski z kadrą Polski do lat 21, którą szkoli były trener Kolejorza, Czesław Michniewicz. Dla Nenada Bjelicy będzie to możliwość przyjrzenia się z bliska kilku zmiennikom.

W czwartek popołudniu po 3 dniach wolnego zawodnicy Lecha Poznań wrócili do zajęć i tym samym rozpoczęli przygotowania do kolejnego jesiennego etapu zmagań. Wczoraj lechici przenieśli się do Wronek, gdzie trenowali dwa razy dziennie na obiektach akademii. Ćwiczeniom Kolejorza mieli okazję przyglądać się młodzi piłkarze rezerw oraz innych juniorskich zespołów. Zawodnicy Lecha Poznań podczas wizyty we Wronkach poza spotkaniem się z młodszymi graczami naszego klubu mieli również okazję zwiedzić miejscowy internat.

W piątek z drużyną nie trenował Radosław Majewski mający problemy zdrowotne po ostatnim meczu z Arką Gdynia. Zabrakło również Denissa Rakelsa, Jakuba Modera, Tymoteusza Puchacza, Macieja Makuszewskiego, Roberta Gumnego, Miłosza Mleczki i Kamila Jóźwiaka przebywających aktualnie na zgrupowaniach swoich reprezentacji. Coraz szybciej do pełni sił wraca Darko Jevtić, który być może zagra nawet w niedzielnym sparingu z kadrą Polski do lat 21.

Wczoraj podopieczni Czesława Michniewicza w pierwszym meczu eMME U-21 pokonali na wyjeździe Gruzję 3:0. Dwie bramki zdobył Dawid Kownacki, a jedno trafienie dorzucił Bartosz Kapustka. 90 minut na lewej obronie zanotował Robert Gumny. Kamil Jóźwiak nie zagrał, dlatego można spodziewać się go na boisku jutro. W niedzielę szansę gry przeciwko Lechowi Poznań mogą otrzymać piłkarze, którzy w Gruzji zagrali mało lub wcale.

Towarzyski mecz Lech Poznań – Polska U-21 odbędzie się w niedzielę, 3 września, o godzinie 17:00 na stadionie Dyskobolii w Grodzisku Wielkopolskim. Spotkanie będzie zamknięte dla kibiców. Nie będzie również transmitowane w internecie.