Udało się

W meczu 9. kolejki piłkarskiej LOTTO Ekstraklasy sezonu 2017/2018, Lech Poznań wygrał u siebie z Koroną Kielce 1:0 (1:0) zachowując pozycję lidera rozgrywek. Kolejorz grą znów nie zachwycił, jednak jest niepokonany już od 7 spotkań, od 3 meczów nie stracił gola i coraz lepiej czuje się na 1. miejscu w ligowej tabeli.

18:55 – Witamy z Bułgarskiej! Na kolejnym w tym sezonie przedmeczowym i meczowym raporcie NA ŻYWO! prosto z Bułgarskiej. Albo wygramy albo lidera nie będzie.

19:00 – Lechici dojechali właśnie na stadion.

19:04 – Poniżej skład Lecha. Taki jak przewidywany.

19:04 – Korona również jest już na stadionie.

19:11 – Do kadry meczowej wrócił dziś Jevtić, który zapewe wejdzie w II połowie jeśli wynik nie byłby dobry.

19:19 – Murawa jest jeszcze zraszana. Na stadionie na razie garstka widzów.

19:26 – Czekamy jeszcze na skład Korony.

19:30 – Już jest. W kadrze gości nie ma nominalnego napastnika.

19:45 – Bramkarze Lecha sa już na rozgrzewce.

19:45 – Przypomnijmy, że Lech nigdy w historii nie przegrał u siebie z Koroną w lidze. Stracił tylko 3 gole w tym 2 w kwietniu.

19:50 – Bramkarze gości również są juz na rozgrzewce.

19:50 – Korona w komplecie na rozgrzewce.

19:51 – W Kotle już bardzo dużo kibiców.

20:00 – Kibiców powitał właśnie spiker. Poinformował o wyniku Arka – Zagłębie 1:1.

20:07 – Tralka ma problem z plecami. Przez chwilę pracował z fizjoterapeutami, ale już dołączył do reszty drużyny.

20:10 – Z całym zespołem rozgrzewa się Janicki.

20:13 – Korona już po rozgrzewce.

20:14 – Na trybunach zasiądzie dziś około 20,5 tys. widzów.

20:20 – Kocioł już pełny. Jeszcze 10 minut!

20:21 – Spiker czyta składy.

20:25 – W Kotle wyłaniają się już elementy oprawy.

20:27 – Hymn Lecha śpiewają kibice, obie drużyny już na murawie.

21:01 – Hasło oprawy: Mimo wymiany pokoleń… wciąż wzniecamy ogień

21:58 – Hasło kolejnej oprawy na gole: My to koneserzy stylu, fanatycy tego miasta

3 min. – Lech zaczął prowadzić grę, jednak to Korona miała pierwszy rzut rożny.
7 min. – Niemrawy początek tego meczu.
8 min. – Niecelny strzał piłkarza Korony z daleka.
8 min. – Gytkjaer minął się z piłką w polu karnym.
11 min. – Fatalny błąd obrony Lecha po wyrzucie z autu. Na szczęście Korona tego nie wykorzystała.
14 min. – Alomerović broni strzał Majewskiego z ostrego kąta.

16 min. – Dobry strzał Możdżenia z daleka wyłapał Putnocky.
21 min. – Diaw w ostatniej chwili przeciął podanie Majewskiego do Gytkjaera.
23 min. – W końcu jakaś dobra piłka ze środka do której Maki niestety nie doszedł.
27 min. – W grze Lecha brakuje takiego zęba. Gramy wolno.
30 min. – Chwilowa przerwa z powodu dymu od rac.

31 min. – Gramy dalej. Przerwa trwała 2 minuty.
35 min. – GOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!! Zamieszanie w polu karnym w którym najprzytomniej zachował się Łukasz Trałka! 1:0! Były kapitan przelobował bramkarza uderzeniem głową!
38 min. – Kolejna ciekawa akcja, jednak Makuszewsk źle przyjął piłkę.
39 min. – Putnocky wyłapał groźną wrzutkę Rymaniaka z lewej nogi.
45 min. – Aj! Niewiele zabrakło, aby Gytkjaer zamknął akcję.
45+4 min. – Do przerwy 1:0. Wynik lepszy niż gra.

47 min. – Lech ostro ruszył na gości po przerwie.
52 min. – Putnocky wyłapuje uderzenie Kovacevicia z daleka.
54 min. – PUTNOCKY BRONI UDERZENIE KIEŁBA Z KARNEGO! Nadal Lech prowadzi!
58 min. – Lech się gubi. Jeśli zaraz się nie obudzi drugi raz Putnocky może Lecha nie uratować.

64 min. – Lech nastawił się na kontry zamiast po prostu grać w piłkę. Nie da się na to patrzeć momentami.
65 min. – Putnocky wyłapuje kolejne uderzenie z daleka.
70 min. – Lechici uspokoili trochę grę.
75 min. – Nic się nie dzieje od paru minut. Brakuje nawet akcji.

80 min. – Pocisk Jevticia nad bramką.
82 min. – Główka Nielsena nad poprzeczką.
84 min. – Mecz na chwilę przerwany przez dym z piro.
86 min. – Gramy dalej.
86 min. – Nielsen zamiast uderzać głową wolał zgrywać.
90 min. – Sędzia przedłużył mecz o 8 minut.
90+3 min. – Lechowi niewiele dziś wychodzi. Niech to się kończy.
90+6 min. – Jeszcze 2 minuty.
90+8 min. – Uff. Koniec.

KKS Lech Poznań – MKS Korona Kielce 1:0 (1:0)

Bramka: 35.Trałka

Asysta: 1:0 – Gytkjaer

Żółte kartki: Gumny, Makuszewski – Jukić, Kiełb, Kovacević, Diaw

Sędzia: Daniel Stefański (Bydgoszcz)

Widzów: 20581

KKS Lech: Putnocky – Gumny, L.Nielsen, Dilaver, De Marco – Tetteh, Trałka – Makuszewski (81.Niklas Barkroth), Majewski (67.Jevtić), Situm – Gytkjaer (72.Nielsen).

Rezerwowi: Burić, Janicki, Jóźwiak, Bakroth, Radut, Jevtić, Nielsen.

MKS Korona: Alomerović – Rymaniak, Kovacević, Diaw, Kallaste – Możdżeń (88.Burdenski), Żubrowski – Jukić (79.Kosakiewicz), Cvijanović (66.Miś), Gardawski – Kiełb.

Rezerwowi: Hamrol, Dejmek, Miś, Barry, Kosakiewicz, Burdenski.