Warto wiedzieć: Lech – Korona

Wiosną 2017 roku na KKSLECH.com wystartował kolejny nowy i stały cykl pod nazwą „Warto wiedzieć”. W materiałach z tego cyklu będą znajdowały się przedmeczowe ciekawostki, informacje oraz rzeczy o których warto pamiętać przed każdym kolejnym meczem Lecha Poznań z danym rywalem i o których po prostu warto wiedzieć.

Warto wiedzieć: Lech Poznań – Korona Kielce (15.09.2017):

O poprawę bilansu – W dotychczasowych 25 meczach z Koroną w lidze i Pucharze Polski lechici zanotowali 13 zwycięstw i tylko 4 mecze przegrali. Wraz z PP lechici zanotowali u siebie bardzo dobry bilans z rywalem – 10-3-0, 23:5.

Bez porażki – W ciągu 12 lat rywalizacji Lecha z Koroną poznaniacy u siebie w lidze jeszcze nigdy nie przegrali z kielczanami. Nigdy nawet nie byli blisko, bowiem „Koroniarze” nigdy tu nie prowadzili wywożąc z Poznania łącznie 2 ligowe remisy.

Bramki raczej będą – W 25 meczach Lecha z Koroną raptem 3 razy nie było goli w tym 2-krotnie na Bułgarskiej. W ubiegłym sezonie w 2 spotkaniach obu ekip w Poznaniu padły 4 bramki.

Tylko zwycięstwo – Tym razem Lechowi nie uda się obronić lidera defensywą i grą na 0:0. Kolejorz ma tyle samo punktów co 2 inne prowadzące kluby. Chcąc być nadal pierwszy musi po prostu wygrać.

Inny zespół na wyjazdach – Korona to trochę inny zespół na wyjazdach niż u siebie. Poza Kielcami ugrała raptem 1 punkt. Strzeliła tylko 1 gola co jest najgorszym wynikiem w lidze obok Arki.

Sporo atakują – Choć Korona strzeliła dotąd 10 bramek co jest średnim wynikiem na tle Ekstraklasy to należy do najwięcej atakujących zespołów w lidze, którzy przy okazji oddał najwięcej strzałów.

Jedyny niezdobyty stadion – Stadion Lecha to dla Korony jedyny niezdobyty obiekt w Ekstraklasie. Niech ta passa trwa jak najdłużej.

Powrót byłych lechitów – Dziś na Bułgarską mają szansę wrócić Maciej Gostomski, Mateusz Możdżeń i Jacek Kiełb. Największe szanse na grę ma ostatnia dwójka, która w kwietniu zdobyła w Poznaniu po golu.

Najlepsza obrona kontra słaba ofensywa – Dzisiejszy mecz będzie starciem najlepszej defensywy w lidze (4 stracone gole) z najsłabszą ofensywą w lidze (1 strzelona bramka).

Grają piłką – Mimo słabych wyników na wyjazdach Korona to najczęściej utrzymujący się przy piłce zespół na obcych stadionach w całej lidze. Średnia to 56,3%.

Korona dotrze późno – Korona nie wybrała jazdy autokarem i noclegu w Wielkopolsce jak wiele innych drużyn z Ekstraklasy. Goście wyruszyli dziś autokarem do Warszawy skąd do Poznania przylecą samolotem.

Gole po przerwie? – Lech do 45 minuty strzelił w lidze tylko 4 bramki, natomiast aż 10 zdobył po przerwie. Z kolei Korona strzela w miarę równo. 5 trafień przed przerwą i 5 po.

Po 15 obcokrajowców – Lech i Korona to zespoły mające w swoich kadrach po 15 obcokrajowców. Dziś wieczorem polskich zawodników na murawie będzie niewielu.