Karol Klimczak prezesem Rady Nadzorczej Ekstraklasy SA

We wtorek, 26 września oficjalnie prezesem Rady Nadzorczej Ekstraklasy SA zostanie prezes KKS Lech Poznań, Karol Klimczak, który na tym stanowisku zastąpi przedstawiciela Legii Warszawa, Macieja Wandzla. Objęcie przez Karola Klimczaka szefa Rady Nadzorczej polskiej ligi to spory sukces klubu, który starał się o te ważne stanowisko już od dłuższego czasu.


Karol Klimczak będzie od tej pory najważniejszą osobą w spółce zarządzającej polską ligą. Nowy prezes Rady Nadzorczej Ekstraklasy SA miał m.in. poparcie prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej, Zbigniewa Bońka. Jednym z celów Karola Klimczaka na najbliższe miesiące będzie polepszenie współpracy na linii Ekstraklasa – PZPN, która za czasów poprzednich władz nie była wystarczająco dobra.

Prezes Lecha Poznań będzie chciał także wypracować nową reformę rozgrywek Ekstraklasy, która obowiązywałaby przez kilka najbliższych lat. Celem jest również stworzenie czołowym polskim klubom reprezentującym Polskę w europejskich pucharach jak najlepszych warunków do walki nie w eliminacjach Ligi Mistrzów czy Ligi Europy a o fazę grupową tych rozgrywek. Niewykluczone są też zmiany m.in. w Pucharze Polski w tym likwidacja rewanżów w ćwierćfinale i wprowadzenie innych ułatwień dla czołowych klubów.

Dodajmy, że prezes Lecha Poznań, Karol Klimczak będzie od teraz łączył funkcję prezesa Kolejorza z prezesem Rady Nadzorczej Ekstraklasy SA. Wkrótce więcej informacji.

Źródło: inf. własna
Fot: KKSLECH.com

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <komentarzy 20

 1. Soku napisał(a):

  Nareszcie jakaś pozytywna wiadomość! W kuluarach mówiło się od jakiegoś czasu, że to tylko formalność, ale zawsze fajnie mieć swojego faceta na tak prestiżowym stanowisku.

  Liczę na to, że nasz prezes „ichniemu” w końcu przemówi trochę do rozumu. Na początek proponowałbym obligatoryjny pomiar promili przed logowaniem na Twittera.
  %-)

 2. robson napisał(a):

  Akurat z tymi ćwierćfinałami PP to sprawa jest bardzo prosta – wystarczy przenieść je na wiosnę, kiedy nikt już nie gra w pucharach. Tak zresztą było jeszcze kilka sezonów temu. Nie wiem co za „geniusz” wpadł na pomysł, by rozgrywać je w obładowaną meczami jesień.

 3. tolep napisał(a):

  Nie myślcie że KK będzie faworyzował Lecha. Facet jest profesjonalistą.

  Aczkolwiek jego sprzeciwu wobec ESA 37 z dzieleniem punktów na pół nie rozumiem. To był bardzo dobry system.

  • bezjimienny napisał(a):

   Po pierwsze to on tam jest jako reprezentant Lecha. Po drugie chyba się wszyscy zgodzimy, że model funkcjonowania Lecha powinien funkcjonować też w innych klubach i byłoby to dobre dla ligi i polskiej piłki. Więc Lech będzie zyskiwał na tym co Klimczak będzie forować. Niemniej należy pamiętać, że to tylko RN i nie ma bezpośrednio zbyt wiele do powiedzenia, poza jedną super-ważną kwestią- wyborem prezesa. A ten coś czuje będzie, jak chodzi i idee klubów i ligi, mocno związany z tym czym się kieruje Lech.

  • werty napisał(a):

   @bezjimienny Czyli jaki model promowac – malo wydac, duzo zarobic? Tylko nie to! Do tej pory raz na jakis czas ktos wystrzelil (wylamal sie z tego syfu) a Ty teraz chcesz innych zarazic takim sytemem funkcjonowania!? Strzez nas wszystkich od tego bo za 5lat mistrz Polski bedzie robil kupe w majty przed mistrzem Watykanu.

  • bezjimienny napisał(a):

   Jasne- lepszy typowy model ekstraklasowy- wydawać dużo na szrot, zarabiać mało i obudzić się bez zawodników, w I lidze, albo bez licencji.

  • werty napisał(a):

   @bezjimienny W naszej lidze…ta liga jest bardzo specyficzna i niestety nie ma nawet plomyczka nadziei aby byla lepsza. Wydawac na szrot i obudzic sie bez zawodnikow – ten szrot i drozyny bez zawodnikow pakzuja nam wlasnie miejsce w szeregu. Liencja – trzeba naprawde chciec aby przez to spac z tej ligi. Lechowy model zarzadzania jest tylko kozystny dla jego wlascicieli i nikogo wiecej.

  • urwis napisał(a):

   Bez ,, coś tam.. na trzeźwiaka to piszesz? To faktycznie Polacy się rozjechali..

 4. Max Gniezno napisał(a):

  Liczę na reformę w sprawie szkolenia sędziów, przejrzystych zasad wyznaczania arbitrów na mecz, oceny pracy panów z gwizdkami.
  Wiem, wiem to akurat PZPN ale skoro ponoć jest dobra współpraca Bońka z Klimczakiem to fajnie byłoby ruszyć z tym tematem i zrobić dobrą zmianę w tym środowisku.
  Ponoć za zmianami wśród sędziów bardziej jest Ziobro a mniej Duda no ale zobaczymy⚽

 5. Pawelinho napisał(a):

  Pożyjemy zobaczymy co się z tego narodzi i jakie z tego będą korzyści dla Lecha i nie tylko.

 6. Ekstralijczyk napisał(a):

  No to Panie Klimczak gratulacje i powodzenia.

  Oby pomysly które będą wchodzić za jakiś czas w życie były na „+”.

 7. 07. napisał(a):

  Gratulacje do Pana Klimczaka. Swoj chlopak w koncu.

 8. stendi napisał(a):

  Brawo zarząd, tak trzymać!

 9. legolas napisał(a):

  Można mieć zastrzeżenia do dzielenia punktów, jednak samo 37 kolejek powinno zostać. Jak teraz widać punktowo różnice i tak są małe

 10. Kibic Lecha napisał(a):

  Moim zdaniem obiektywny może być ktoś kto nie jest zwązany z zadnym klubem.Natomiast od pana klimczaka wymagam ucywilizowania PZPN. sędziowie.oraz nowy twór jakim jest system WAR.Bo ten system jest i go niema.

 11. El Companero napisał(a):

  niech sie teraz weżmie za mafię Przesmyckiego i jego sędziów. Powinien zarządzić po 2 arbitrow z kazdego z 16 wojewodztw a nie tylko z mazowsza i okolic. Do tego niech nam wreszcie wyznaczy mecze w Poznaniu w soboty o godz 18…

 12. pyra fan kks z breslau napisał(a):

  niech rozjebie ta bande swoloczy

 13. 3 napisał(a):

  Żaden prezes nie zmieni mentalności, zbyt wiele jeszcze nielogicznych ludzi w piłce, tu trzeba czegoś więcej. Problem jest w głowach pewnej zbyt dużej grupy osób, bo nie w potencjale jeżeli taka liga czeska jest na 12 w rankingu…

 14. urwis napisał(a):

  Q..a, jakie to polskie – załatwiać ma „cuś” . A „pro publico bono”?