Lech Stats – kolejka 11

„Lech Stats” to nowy cykl powstały na KKSLECH.com w drugiej połowie sierpnia 2017 roku. Lech Stats to najciekawsze liczby, ciekawostki i statystyki z ligowych meczów Lecha Poznań. Co wtorek po każdej kolejce LOTTO Ekstraklasy będzie pojawiał się artykuł z nowego cyklu dotyczącego bezpośrednio występów pierwszej drużyny Kolejorza na krajowych boiskach.

W 11. kolejce Lech Poznań przeskoczył z 3 na 2. miejsce w tabeli LOTTO Ekstraklasy mając wciąż 1 oczko straty do liderującego Górnika Zabrze. Kolejorz ma tylko 6 straconych goli (najmniej w lidze). Rozgrywając 8 mecz w niedzielę w tym sezonie po raz 6 zachował czyste konto. Średnia frekwencja na domowych spotkaniach Kolejorza wzrosła do 20926 widzów na mecz. W 11. kolejce lechici 3 razy byli łapani na spalonym wyrównując swój wynik.

Lech Poznań wciąż częściej trafia po przerwie (11 goli w II odsłonach i 7 bramek w II połowach). Po tym weekendzie ma 13 goli z akcji oraz 5 po stałych fragmentach gry. Kolejorz zdobył w niedzielę 3 bramkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i już 9 po wrzutce z prawej strony. 3 asystę w ten sposób zaliczył Robert Gumny. 1 asystę w lidze ma Darko Jevtić, natomiast Maciej Makuszewski wraz z Łukaszem Trałką z 3 trafieniami gonią Christiana Gytkjaera, który dotąd zdobył 4 ligowe bramki.

Z powodu kartek w 12. kolejce nie zagrają Emir Dilaver oraz Maciej Makuszewski, którzy mają na swoim koncie po 4 napomnienia.

Najwięcej celnych strzałów w meczu: 12 – z Piastem 5:1
Najwięcej niecelnych/zablokowanych strzałów w meczu: 10 – z Piastem 5:1 i Termaliką 3:1
Najwięcej strzałów z pola karnego w meczu: 15 – z Piastem 5:1
Najwięcej strzałów z dystansu w meczu: 8 – z Zagłębiem 1:1
Najwięcej fauli w meczu: 23 – ze Śląskiem 0:2
Najwięcej rzutów rożnych w meczu: 12 – z Piastem 5:1
Najwięcej spalonych w meczu: 3 – z Sandecją 0:0 i z Legią 3:0