Bramki i asysty rozłożone na wszystkich

W trwającym sezonie 2017/2018 na dwóch frontach zespół Lecha Poznań zdobył 31 bramek w 18 meczach co daje średnią 1,72 gola na mecz. W LOTTO Ekstraklasie drużyna Kolejorza strzeliła dotąd 18 bramek co jest drugim najlepszym wynikiem w lidze (średnio 1,63 gola na mecz). Nie jest to spektakularny rezultat, choć trzeba pamiętać, że we wrześniu gracze Nenada Bjelicy zanotowali raptem 1 trafienie.


Miniony i II etap rundy jesiennej nie obfitował w zbyt dobre wyniki. Lech Poznań stracił w nim pozycję lidera zdobywając 7 punktów. Zaliczył bilans 2-1-1, gole: 4:2 dając się wyprzedzić o 1 oczko Górnikowi Zabrze. W II etapie tej rundy 2 gole strzelił Łukasz Trałka, a po 1 bramce zdobyli Maciej Gajos i Maciej Makuszewski. Po asyście w tych starciach zaliczyliśmy Christianowi Gytkjaerowi, Robertowi Gumnemu oraz Darko Jevticiowi.

Drugi etap rundy jesiennej sezonu 2017/2018 pokazał, że bramki czy asysty są rozłożone na cały zespół Lecha Poznań. W końcu na dwóch frontach do siatki rywala w całych rozgrywkach trafiło już 10 różnych piłkarzy (9 w Ekstraklasie), natomiast asysty notowało 11 różnych zawodników (8 w Ekstraklasie). Choć Christian Gytkjaer nie zdobył gola już od 1,5 miesiąca to cały czas jest najlepszym strzelcem Lecha Poznań (6 bramek w tym 4 ligowe). W Ekstraklasie naciskają go Maciej Makuszewski i Łukasz Trałka mający już po 3 bramki.

Wliczając wszystkie fronty po 5 asysty zanotowali jak na razie Maciej Makuszewski i Radosław Majewski z czego ten drugi raptem 2 w Ekstraklasie. Po ostatnim weekendzie do najlepszych Lechowowych asystentów w LOTTO Ekstraklasie, czyli Macieja Makuszewskiego oraz Niklasa Barkrotha dołączył Robert Gumny. „Guma” również ma na swoim koncie 3 ligowe asysty i wszystkie zaliczył po dobrej wrzutce z prawej strony.


Gole w sezonie 2017/2018

Ekstraklasa (18 goli w 11 meczach)

4 – Gytkjaer
3 – Makuszewski, Trałka
2 – Situm, Gajos
1 – Nielsen, Jóźwiak, Majewski

1 – Putivtsev – gol samobójczy

Liga Europy (13 goli w 6 meczach)

3 – Jevtić
2 – Situm, Majewski, Nielsen, Gytkjaer
1 – Jóźwiak, Trałka

Gole ogółem (31 goli w 18 meczach)

6 – Gytkjaer
4 – Situm, Tralka
3 – Jevtić, Nielsen, Majewski, Makuszewski
2 – Jóźwiak, Gajos

1 – Putivtsev – gol samobójczy

Asysty w sezonie 2017/2018

Ekstraklasa

3 – Makuszewski, Barkroth, Gumny
2 – Majewski, Situm
1 – Gajos, Gytkjaer, Jevtić

Liga Europy

3 – Majewski
2 – Makuszewski
1 – Jevtić, Kostevych, Rakels, Vujadinović

Asysty ogółem

5 – Makuszewski, Majewski
3 – Barkroth, Gumny
2 – Situm, Jevtić
1 – Kostevych, Rakels, Gajos, Vujadinović, Gytkjaer

Źródło: inf. własna
Fot: KKSLECH.com

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <komentarzy 9

 1. student napisał(a):

  Makuszewskiemu w ostatnim meczu asystował Nicki Bille, chyba tego nie ujęliście tu :)

  • slavus napisał(a):

   z nieznanych przyczyn redakcja uważa, że Makuszewski przebiegł za duży odcinek, żeby zaliczyć asystę Nickiemu, z czym trudno się zgodzić

  • J5 napisał(a):

   @student zadawałem już Redakcji to pytanie. Zaliczyli mu asystę ll stopnia bo Maki później biegł długo sam. Ja też bym NBN zaliczył to podanie jako asystę

  • Grimmy tel napisał(a):

   „Walczyłem” o to z redakcją kiedyś – jak widać nieskutecznie. Z niewiadomych powodów nie zaliczają tego typu podań jako asyst. Chociaż Gajosowi przy golu Makuszewskiego z meczu z Piastem zaliczyli asystę, więc jest pewna niekonsekwencja tutaj. W ten sam sposób „okradli” Kownackiego w zeszłym sezonie z co najmniej dwóch asyst. Na szczęście, w oficjalnych statystykach asysta idzie na konto NBN.

 2. J5 napisał(a):

  Na mój gust te liczby nie powalają. Szczególnie dotyczy to napastników. Tylko 5 bramek na dwóch napastników to słabiutki rezultat, i nie usprawiedliwia tego fakt że robią miejsce pomocnikom. Tak co prawda grał Zaur Sadajew, ale to była inna klasa. Ten element jest do jaknajszybszej poprawy

 3. siwus89 napisał(a):

  Mam nadzieję że Bjelicy otworzyły się oczy na tyle, żeby na dłużej posadzić Majewskiego i Tetteha na ławce. Albo się wezmą za siebie albo skończą jak Pawłowski.

 4. Oleg napisał(a):

  Jevtic musi grać środku tak Majewski i Tetthe na ławce o to chodzi są słabi. Teraz będzie ciężko Jagiellonia ustalić skład bo Situm kontuzja a Maki i Dilaver kartki. Skrzydła Radut lewa Barhort prawa

 5. KKS Krystian napisał(a):

  Jest jeszcze Jóźwiak, może poszedł po rozum do głowy i jego sytuacja się zmieni diametralnie. Miejmy nadzieje że Nenad nie wyśle znów na skrzydło Jevtica bo o ile on jakoś sobie tam radzi o tyle traci na tym i on i drużyna.

 6. KKS Krystian napisał(a):

  Bo Darko po prostu lepszy jest w środku.