Kolejne mecze wypożyczonych

Wykorzystując wolny czas średnio co 2 tygodnie w trakcie trwania rundy jesiennej sezonu 2017/2018 przyglądamy się postępom wypożyczonych lechitów. Aktualnie czasowo w innych klubach przebywa łącznie pięciu piłkarzy mających ważne kontrakty z Kolejorzem. Wszystkie drużyny w których występują wypożyczeni są w trakcie ligowych zmagań odnosząc różne rezultaty.

Dariusz Formella (Pogoń Szczecin)

Dariusz Formella ma na swoim koncie 12 meczów w barwach Pogoni, 2 gole i 2 asysty. W Szczecinie szybko się zaaklimatyzował, notował niezłe liczby, jednak ostatnio coś się zacięło. Pogoń odpadła z Pucharu Polski, a w lidze jest dopiero na 13. miejscu. W dodatku Formella przed październikową przerwą na kadrę stracił miejsce w składzie wchodząc na boisko dopiero w 79 minucie.

Minuty: 868
Mecze: 12 (2 w PP)
Gole: 2
Asysty: 2
Kartki: 2

Paweł Tomczyk (Podbeskidzie Bielsko-Biała)

Paweł Tomczyk cały czas przyzwoicie radzi sobie w I-lidze. Gra regularnie od początku i dla Podbeskidzie zdobył już 5 goli (1 w Pucharze Polski). 19-latek ostatnich 8 spotkań ligowych zaczynał od gry w pierwszym składzie, ale w każdym z nich był przedwcześnie ściągany z murawy. Z ławki wszedł tylko w pojedynku Pucharu Polski z Arką w którym Podbeskidzie przegrało. W lidze za kadencji nowego trenera Podbeskidzie gra coraz lepiej plasując się już na 6. pozycji. „Pawka” ostatnią bramkę w I-lidze zdobył 30 września w wygranym pojedynku z Puszczą Niepołomice 2:1. W ten weekend mecz Podbeskidzia był przełożony m.in. ze względu na powołanie Pawła Tomczyka do kadry U-21 w której 19-latek zdobył bramkę przeciwko Finlandii.

Minuty: 950
Mecze: 14 (3 w PP)
Gole: 5 (1 w PP)
Asysty: 2
Kartki: 1

Mateusz Lis (Raków Częstochowa)

Mateusz Lis do 11. kolejki był podstawowym bramkarzem Rakowa Częstochowa, który wiosną awansował do I-ligi. 20-latek grał regularnie, ale równie regularnie puszczał bramki. Raków z Lisem jest obecnie na 7. miejscu w tabeli. W 11. kolejce golkiper Lecha nie zagrał, natomiast mecz 12. kolejki ekipy z Częstochowy został przełożony ze względu na powołanie Lisa do kadry U-20.

Minuty: 810
Mecze: 9 (1 w PP)
Czyste konta: 1
Kartki: 0

Piotr Kurbiel (Olimpia Elbląg)

21-letni napastnik Piotr Kurbiel początkowo nie grał w II-ligowcu zbyt wiele. Następnie 5 meczów zaczynał już od występu w pierwszym składzie strzelając w tym czasie 2 gole. W 11 i 12. kolejce prawonożny napastnik pojawiał się na placu gry odpowiednio w 77 i 79 minucie. Jego Olimpia ma 3 wygrane z rzędu dzięki czemu zajmuje 7. miejsce w lidze.

Minuty: 560
Mecze: 12 (1 w PP)
Gole: 2
Asysty: 1
Kartki: 0

Jakub Serafin (FK Haugesund)

Jakub Serafin po wypożyczeniu do FK Haugesund szybko zaczął grać regularnie. Wystąpił dotąd w 5 meczach w tym 1 pucharowym w którym jego drużyna przegrała. W 3 spotkaniach 21-latek nie znalazł się w kadrze meczowej, by przed przerwą na kadrę wrócić do gry i zaliczyć 76 minut w pojedynku z Odd Grenland 0:1. FK Haugesund zajmuje 5. miejsce i traci 5 oczek do podium mając 1 spotkanie rozegrane mniej.

Minuty: 404
Mecze: 5
Gole: 0
Asysty: 1
Kartki: 0

Szymon Pawłowski (Termalica Nieciecza)

Szymon Pawłowski zaliczył dotąd w Termalice 5 meczów w tym 1 pucharowy w którym Termalika odpadła z rozgrywek. „Szymek” w pojedynku z Chojniczanką grał od 69 minuty. W każdym ligowy spotkaniu wychodził w pierwszym składzie, jednak nie pomagał zbytnio swojej drużynie, która w Ekstraklasie jest dopiero czternasta.