Zmienne szczęście młodzieży

Ze względu na trwającą przerwę na mecze reprezentacji narodowych nie wszystkie młodzieżowe drużyny Lecha Poznań rywalizowały w miniony weekend. Zespoły, które grały odnosiły różne wyniki. Jedna z juniorskich ekip przez porażkę straciła prowadzenie w swojej grupie, które na szczęście szybko będzie mogła odzyskać.


Przed weekendem do 1/8 OPP awansowały rezerwy Lecha Poznań, które pokonały na wyjeździe klub Orły Kruka Rogoźno 4:0. 18 października Lech II Poznań zagra na wyjeździe z Tarnovią Tarnowo Podgórne. Ze względu na powołania młodych lechitów do kadry wyjazdowy bój z ostatnim Górnikiem Konin został przełożony. Podopieczni Ivana Djurdjevicia są obecnie na 6. miejscu w grupie 2 III-ligi.

W ten weekend ze względu na przerwę reprezentacyjną nie grali też juniorzy starsi, których wyjazdowy mecz z Pogonią Szczecin został przełożony. W grupie zachodniej CLJ podopieczni Krzysztofa Kołodzieja plasują się na 3. pozycji tracąc 5 oczek do Śląska Wrocław. Kolejorz ma oczywiście jedno spotkanie rozegrane mniej.

Z kolei w CLJ U-17 już 5 punktów przewagi nad drugą drużyną mają liderujący juniorzy młodsi szkoleni przez Bartosza Bochińskiego. W ten weekend Lech Poznań pokonał Arkę Gdynia 5:1 i pewnie prowadzi w swojej grupie

Pierwszą porażkę tej jesieni doznali za to trampkarze starsi prowadzeni przez Huberta Wędzonkę. Lech Poznań przegrał na wyjeździe z Lechią Gdańsk 0:1 i spadł na 2. miejsce w swojej grupie CLJ do lat 15. Kolejorz ma jednak jeden mecz rozegrany mniej.

Kolejny raport z rezultatami młodzieży Lecha Poznań opublikujemy w przyszły poniedziałek. Aktualnych tabel i terminarzy szukajcie w odpowiednich działach na tej witrynie, czyli „Tabele” i „Terminarz Młodzieży”. Linki są podane również poniżej.


Ostatnie mecze młodzieży:

OPP: Orły Kruka Rogoźno – Lech II Poznań 0:4
CLJM: Lech Poznań – Arka Gdynia 5:1
CLTS: Lechia Gdańsk – Lech Poznań 1:0

Kolejne mecze młodzieży:

III-liga: Lech II Poznań – Wda Świecie (sobota, 14.10, godz. 12:00)
CLJS: Lech Poznań – Lechia Gdańsk (niedziela, 15.10, godz. 12:00)
CLJM: CWZS Bydgoszcz – Lech Poznań (sobota, 14.10, godz. 12:00
CLTS: Lech Poznań – Gryf Wejherowo (sobota, 14.10, godz. 12:00)

> Ligowy terminarz młodzieży Lecha Poznań
> Ligowe tabele Lecha Poznań

Źródło: inf. własna
Fot: KKSLECH.com

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <komentarze 3

 1. 07) napisał(a):

  Klus wczoraj zagral 15 min a i tak byl lepszy od Rakelsa…… Mam apel – postswmy na wychowankow. Puchacz w Bialymstoku od poczatku!

  • 07) napisał(a):

   Klups mialo byc

  • Grimmy tel napisał(a):

   Też chciałbym widzieć Puchacza na LO w następnym meczu, ale wątpię, aby Bjelica miał wystarczająco duże „cojones”, żeby taką decyzję podjąć. Chociaż wnerwia mnie to jego asekuranctwo i jechanie po najmniejszej lini oporu – minimalizowanie ryzyka, to wiem z czego to wynika. Bjelica zdaje sobie doskonale sprawe ze stawki o jaką toczy się gra i boi się w naszym przypadku stawiać na młodzież. Wystawienie ogranego w dorosłym futbolu piłkarza jawi mu się jako bezpieczne wyjście, a stawianie na takiego Puchacza czy Modera, w razie wpadki staje się problematyczne. Szkoda, bo myślę, że mògłby mocno się zaskoczyć tym jakby zagrał jeden czy drugi.