Lechici wystąpili w reprezentacjach

Piłkarze Lecha Poznań z pierwszej drużyny Lecha Poznań zakończyli już październikowe obowiązki w reprezentacjach narodowych. Spośród sześciu zawodników będących na stałe w pierwszym zespole Kolejorza okazję gry w kadrach otrzymało ostatnio łącznie pięciu z nich. Dla lechitów były to udane dni.

Przede wszystkim Polska po 2 wygranych i 10 strzelonych golach w ciągu 3 dni awansowała do Mistrzostw Świata pewnie zajmując 1. miejsce w swojej grupie eliminacyjnej. W tym 2 spotkaniu przeciwko Czarnogórze w 89 minucie na placu pojawił się Maciej Makuszewski.

Słabiej poszło Polsce do lat 21, która w swojej grupie kwalifikacyjnej do Mistrzostw Europy jest druga. „Biało-czerwoni” najpierw zremisowali w Łodzi z Finlandią 3:3, a dziś pokonali na wyjeździe Litwę 2:0. Po 90 minut w tych spotkaniach na lewej obronie zagrał Robert Gumny, który dodatkowo zaliczył asystę. Kamil Jóźwiak w żadnym z październikowych meczów nie wystąpił.

Z kolei Polska do lat 19 awansowała do kolejnego etapu eliminacji zajmując 2. pozycję w grupie za Niemcami. „Biało-czerwoni” wygrali z Irlandią Północną 2:1, pokonali Białoruś 3:0 i przegrali z Niemcami 0:2. Miłosz Mleczko nie dostał żadnej szansy. Jakub Moder wystąpił w 2 spotkaniach wchodząc z ławki po 70 minucie, natomiast Tymoteusz Puchacz zagrał we wszystkich 3 meczach od początku do końca na lewej obronie.

Warto dodać, że podczas październikowej przerwy na kadrę aktywni byli też piłkarze wypożyczeni. Choćby Mateusz Lis zagrał w kadrze Polski do lat 20, a Paweł Tomczyk zdobył po golu w pojedynku kadry U-21 z Finlandią oraz z Litwą.

Kadrowicze Lecha Poznań z pierwszej drużyny – październik 2017:

Maciej Makuszewski (0 i 89-90)
eMŚ, Armenia – Polska 1:6
eMŚ, Polska – Czarnogóra 4:2

Robert Gumny (1-90 + asysta i 1-90) oraz Kamil Jóźwiak (0 i 0)
eMME, Polska U-21 – Finlandia U-21 3:3
eMME, Litwa U-21 – Polska U-21 0:2

Miłosz Mleczko (0, 0 i 0), Tymoteusz Puchacz (1-90, 1-90 i 1-90) oraz Jakub Moder (71-90, 75-90 i 0)
eMME, Polska U-19 – Irlandia Północna U-19 2:1
eMME, Polska U-19 – Białoruś U-19 3:0
eMME, Polska U-19 – Niemcy U-19 0:2