Lech Stats – kolejka 12

„Lech Stats” to nowy cykl powstały na KKSLECH.com w drugiej połowie sierpnia 2017 roku. Lech Stats to najciekawsze liczby, ciekawostki i statystyki z ligowych meczów Lecha Poznań. Co wtorek po każdej kolejce LOTTO Ekstraklasy będzie pojawiał się artykuł z nowego cyklu dotyczącego bezpośrednio występów pierwszej drużyny Kolejorza na krajowych boiskach.

Po 12 kolejce LOTTO Ekstraklasy poznański Lech jest liderem dzięki najlepszemu bilansowi goli (+12). Kolejorz ma drugą najlepszą ofensywę (19 trafień) i najlepszą obronę (7 straconych bramek). Niestety 3 z nich stracił po 81 minucie gry. W ten sposób Kolejorz stracił 4 punkty z Zagłębiem u siebie oraz w miniony piątek z Jagiellonią. W Białymstoku zespół Lecha Poznań stracił 1 gola w ligowym sezonie po akcji rywala lewą stroną.

Kolejorz prowadził w piątek 8 raz w tym sezonie ligowym i po raz 2 zremisował. W Białymstoku lechici zdobyli 6 ligowego gola po stałym fragmencie gry, ale 1 bramkę po bezpośrednim uderzeniu z rzutu wolnego. Gol w 27 minucie był 1 trafieniem poznaniaków w przedziale czasowym między 21 a 30 minutą gry. Była to również 1 bramka Darko Jevticia w trwających rozgrywkach ligowych, który na Podlasiu ujrzał przy okazji 1 żółtą kartkę w sezonie 2017/2018.

W piątek piłkarze Lecha Poznań byli łapani na spalonym aż 7 razy co jest nowym klubowym rekordem tego sezonu. Już tylko Christian Gytkjaer wystąpił we wszystkich 12 meczach ligowych. Za to Robert Gumny dogonił Emira Dilavera. Obaj piłkarze mają na swoim koncie po 900 rozegranych minut w LOTTO Ekstraklasie 2017/2018. Poniżej pełne statystyki Kolejorza po 12 kolejce.

Najwięcej celnych strzałów w meczu: 12 – z Piastem 5:1
Najwięcej niecelnych/zablokowanych strzałów w meczu: 10 – z Piastem 5:1 i Termaliką 3:1
Średnie posiadanie piłki na wyjeździe: 50%
Średnia frekwencja na Bułgarskiej: 20926 (łącznie 125555, 6 meczów)
Średnia frekwencja na wyjazdach: 10882 (łącznie 64932, 6 meczów)
Remisy bezbramkowe: 2
Najczęstszy wynik: 3:0, 0:0, 1:1 (po 2 razy)

Czerwone kartki w LOTTO Ekstraklasie 2017/2018

1 – Tetteh (bezpośrednia), Gajos (bezpośrednia)

1. Marecki60 pisze:

Odnoszę wrażenie, że wkradł się błąd. Situm jest podany 2 razy w kwalifikacji żółtych kartek.
    „4 – Makuszewski, Situm
    3 – Situm”

Lech Stats bardzo dużo mówi o grze Lecha.

2. anonimus pisze:

Może parodysta piłki nożnej niech bardziej pójdzie w jakieś show w tv???
    A Kurminowski dalej ćwiczy i ćwiczy…

• Siódmy majster pisze:

Twoja twarz brzmi znajomo?Taniec z gwiazdami?A może z Gesslerową go skumać, niech jakąś kebabownię otworzą

• anonimus pisze:

niech odwieszą delebrity splash specjalnie pod Niego albo rozmowy z NBN jak zarobić a się nie narobić.. Czuję źe tv mialaby niezlą oglądalność

3. stowoda pisze:

Polecam sprawdzić sobie statystyki poszczególnych graczy Lecha z meczu z Jagiellonią.
    Na przykład – Jevtić – celne podania – zaledwie 53%, 10 straconych piłek ( gorsi tylko Barkroth =11 i oczywiście NBNielsen =15 !). Najlepsi – Nielsen=83% celnych podań, Kostewycz=79, Gajos,Radut= 77%.

NBNielsen – tylko 24% wygranych pojedynków, potem Radut=38%, Gytkjaer 40%,Majewski=43 i..Jevtić = 44%
    Czyli Jevtić robił duo szumu a, efekty nędza.

Najgorszy zdecydowanie w Lechu NBNielsem prawie we wszystkich statystykach . Korzym czy Trytko byliby od niego lepsi w meczu z Jagą.
    15 straconych piłek przez NBN , odzyskanych ZERO, strzałów ( w ogóle) = ZERO.

Ten gość staje się parodią samego siebie i spokojnie powoli wyprzedza Denisa T. w nędznych statystykach pomeczowych.

4. Michu73 pisze:

Gytkiear musi więcej grać. Mam nadzieję, ze Nenad zrezygnuje z tej opcji „stałej zmiany” napastników w każdym meczu. Ofensywny zawodnik szczególnie potrzebuje czasu, aby sie zgrać z resztą drużyny. Wyboru nie mamy w tej chwili żadnego wiec Trenerze, prosimy Christian na boisko i niech zapierdziela i łapie pewność i zrozumienie z resztą zespołu. Nicki tylko do zadań specjalnych (przepychanki z Pazdanem itd. Itp.).

• Michu73 pisze:

Jeszcze dodam, ze jak na taka ilość minut to całkiem sporo bramek udało mu sie strzelić

• Grimmy pisze:

Też kiedyś pisałem o tych ustawicznych zmianach napastnika na napastnika. O ile w zeszłym sezonie, takie zmiany były uzasadnione, bo czy to wchodził Robak, czy Kownacki, takie zmiany dawały sporo dobrego drużynie. W obecnym sezonie zmienianie Gytkjaera NBNem zazwyczaj nie przynosi żadnych korzyści. Już lepiej gdyby Bjelica w niektórych meczach robił zmiany systemu gry, na przykład wprowadzał drugiego napastnika (Kurminowski, NBN, Rakels, Barkroth czy Jóźwiak), niż robił podmiankę NBN za Gytkjaera.

Grimmy tez jestem za tym żeby popróbować czegoś innego ponieważ wyraźnie zmiany „napastnik za napastnika” nie wnoszą do naszej gry nic pozytywnego.

5. Max Gniezno pisze:

Parodia polega na tym że na te chwile nie mamy ani jednego napastnika. Jeszcze większą parodia jest to że w zasadzie ciężko za ten fakt kogokolwiek winić. Teraz jak wszyscy widzą co gra Nielsen i Gytkier to jadą po zarządzie za ich transfery a jak przychodzili to piali z zachwytu.Na dziś sprawa wygląda tak że gorzej w ataku od w/w dwójki nie zagrałby nikt łącznie z Buricem.
    Ps. Na Lecha jeżdżę od 30 lat a takich ananasów w ataku nie pamiętam.

Max nie przesadzaj. Gytkiear obok Makiego to nasz najlepszy zawodnik (4 gole+asysta). Bedzie z nim Ok tylko musi grać.

• Mary pisze:

Teodorczyk po przyjściu do nas strzelił wiosną jednego gola (jesienią dla Polonii 5). W następnym sezonie strzelił już 20. No to może będzie duńska wiosna 🙂

6. Max Gniezno pisze:

Michu – nasz najlepszy zawodnik to Jevtic. Co gramy bez niego to widzieliśmy gdy miał kontuzje.
    I tu kolejna parodia – najlepszy zawodnik z Lecha a nawet jeśli bardzo by chciał to ma małe szanse na załapanie się w lepszej lidze ( wydolność i kontuzje )

Tak, tak Darko jest najlepszy, tez tak myślę ale „statystycznie” Gytkiear i Maki najlepsi w tej chwili. No chyba nie zaprzeczysz?:)

7. Max Gniezno pisze:

Mary – bo Teo to zapiernicza na boisku a nasze ananasy na Instagramie i Twitterze.

Ale Teo to też taki dostawiacz nogi/głowy. Przez pół roku był sfochowany, bo przegrywał ze Ślusarskim. W następnym sezonie się dopiero pokazał (i to nie od pierwszej kolejki). Duńczyk strzelił już więcej niż Teo wtedy. Wystawianie Duńczyka na ostatnie minuty, gdy Darko już zdycha a Makiego nie ma, trochę bez sensu jest. Tak mi sie przynajmniej wydaje.

8. JR (od 1991 r.) pisze:

Darko robi różnicę i można na niego narzekac, ale bez niego zespół nie ma grama kreatywności. Największa zawalidroga jest NBN, Tetteh i niestety Majewski. Potrzeba zawodników potrafiących dokładnie zagrać pod presją, zagrać niekonwencjonalnie i skutecznie.

9. Jan pisze:

Darko może mieć najgorsze statystyki w Lechu byleby dawał drużynie tyle co do tej pory czyli bramki+ asysty a przede wszystkim kreatywność której nie widzę u żadnego innego zawodnika Lecha. Cały czas marzę o tym by Lech znalazł jeszcze jednego „Darko” a wtedy nikt nam nie podskoczy!

• Max Gniezno pisze:

Jevtic teraz to taki Stilic kiedyś.
      Niestety reszta składu ustępuje piłkarzom których mieliśmy 5 lat temu
      I stąd takie wyniki w pucharach

10. Siódmy majster pisze:

NBN-Niewiele Bramek, Niewiele 😉 Największy Bandzioch Napadu 😉 Niby Bramkostrzelny Napadzior 😉