Ufffff. Wciąż lider!

O godzinie 20:30 na Stadionie Energa, początek meczu 13. kolejki piłkarskiej LOTTO Ekstraklasy sezonu 2017/2018, pomiędzy drużyną Lechii Gdańsk a zespołem Lecha Poznań. Wszystkich kibiców Kolejorza zapraszamy do śledzenia tradycyjnego przedmeczowego i meczowego raportu NA ŻYWO! z tego spotkania, na łamach naszego serwisu.

19:00 – Witamy z Gdańska! Na kolejnym w tym przedmeczowym i meczowym raporcie NA ŻYWO! tym razem prosto ze stadionu rywala. Wypadłoby dziś wygrać i zostać samodzielnym liderem.

19:04 – Lechia jest już na stadionie. Czekamy na lechitów.

19:07 – Poniżej skład Lecha. Bez niespodzianek.

19:08 – Lech dojechał na stadion.

19:17 – Poniżej także skład Lechii. Trochę dziwny. Mamy problem z właściwym ustawieniem.

19:20 – Murawa jest świetnie przygotowana do gry.

19:22 – W Gdańsku inna pogoda niż w Poznaniu. Jest tu trochę chłodniej i do tego mgła jak widzicie na zdjęciach powyżej. Mimo wszystko warunki do gry są fajne.

19:23 – Elementy do rozgrzewki są już rozłożone. Czekamy.

19:23 – Na trybunach na razie garstka widzów.

19:30 – Do meczu godzina. Ani w mieście ani na stadionie nie czuć żadnej atmosfery.

19:33 – Fajne wieści z Włoch. Karol Linetty znów zdobył gola 🙂

19:36 – Kownacki też trafił 🙂 To jego pierwsza bramka w Serie A!

19:38 – Dobra, wgramy do Gdańska. Trwa już rozgrzewka bramkarzy Lechii. Czekamy na naszych.

19:45 – Są Putnocky i Mleczko zastępujący dziś na ławce Buricia.

19:51 – Lech w komplecie na rozgrzewce. Gwizdy na trybunach.

19:52 – Lechia też jest.

19:56 – W Lechu dziś od początku 3 byłych lechistów – Trałka, Makuszewski i przede wszystkim Janicki dla którego to wyjątkowy mecz. Z kolei w Lechii z powodu kontuzji nie zagrają Wojtkowiak oraz Peszko.

20:00 – Lecha dziś nie ma ze względu na zakaz. Z kolei na sektorach fanatyków Lechii garstka ludzi. Nie ma na razie żadnej fany.

20:10 – Dziś w kadrze meczowej jest Jóźwiak zastępujący De Marco, który zagrał w rezerwach. Dostał tam zresztą czerwoną kartkę.

20:10 – Kibiców powitał właśnie spiker.

20:15 – Spiker czyta sukcesy Lecha. Kibice gwiżdżą.

20:20 – 10 tysięcy widzów może się dziś uzbiera.

20:22 – Spiker czyta składy.

20:25 – Remis pozwoli nam utrzymać lidera, jednak wygrana pozwoli odskoczyć reszcie na 2 punkty! Taki jest cel!

20:26 – Wychodzą. Obie ekipy w tradycyjnych strojach.

1 min. – Zaczął Lech. Płaski strzał Darko wyłapał Kuciak.
5 min. – Początek pod dyktando Lecha.
7 min. – Trałka wygrywa pojedynek bark w bark w polu karnym.
12 min. – Dobra akcja Lechii, którą wybiciem wyjaśnił Kostevych.
13 min. – Gol dla Lechii po rzucie rożnym. Błąd Putnockiego, który łatwo przepuścił piłkę. Źle krył także Nielsen.
15 min. – Lech zaczął ten podobnie jak niedawny we Wrocławiu. Atakował, by samemu stracić gola.

22 min. – Lech nadal atakuje tylko bez efektów.
25 min. – Lech w tyłach mocno spięty. Widać nerwowość.
27 min. – Słabo to wygląda. Taktycznie Lechia jest bardzo dobrze przygotowana.
27 min. – Radut zmienia kontuzjowanego Situma.
30 min. – Makuszewski upadł w polu karnym. Aż Kuciak musiał zawołać pomoc.

33 min. – Zamieszanie pod bramką Lechii. Gajos uderzył po rożnym za wysoko.
35 min. – Kolejny kontuzjowany. Dilaver za Janickiego.
37 min. – GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!! 1:1 Gajos trafia w zamieszaniu po rzucie wolnym.
40 min. – Po golu na 1:1 nadal atakuje Lech.
43 min. – Fajna akcja Lecha po stracie Lechii zakończona fatalnym uderzeniem Makuszewskiego po ziemi.
45 min. – Uff. Putnocky łapie piłkę po groźnej wrzutce z prawej strony. Znów Nielsen był źle ustawiony.
45 min. – Po weryfikacji jest karny dla Lechii…
45+2 min. – Paixao trafia na 2:1. Po chwili sędzia zakończył I połowę.

48 min. – Lech zaczął II część od ataków. Brakuje jednak jakości.
50 min. – Gytkjaer po błędzie Lechii wychodzi sam na sam, przewraca się i nie ma nawet VAR-u.
52 min. – A jednak. VAR i czerwona dla Nalepy.
53 min. – Jevtić 2 razy w mur.
57 min. – Zobaczymy jak Lech wykorzysta przewagę. Na razie bije głową w mur.
58 min. – Jevtić nieczysto trafił w piłkę oddając słaby strzał z daleka.
59 min. – Kuciak świetnie broni strzał Gajosa z ostrego kąta. Tu powinno być 2:2.

62 min. – Kuciak wyłapał piłkę po wrzutce Lecha lewej strony. Po chwili zatrzyma akcja Gumnego.
65 min. – A teraz groźna kontra Lechii po stracie Lecha w środku pola.
68 min. – Lech zagra teraz na 2 napastników. Rakels za Nielsena, a na murawie Lech się gubi.
70 min. – GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!!!! 2:2. Błąd Lechii, podanie na środek do Gytkjaera, który mając pustą bramkę wyrównał.
72 min. – GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOl!!! Wrzutka z lewej strony prosto na głowę Makuszewskiego. 3:2
74 min. – Siły się wyrównują. Druga żółta dla Raduta.

76 min. – I już 3:3. Błąd Putnockiego po rzucie rożnym, którego przelobowała piłka.
77 min. – Gytkjaer przewracany w polu karnym. Sam się jednak przewrócił.
81 min. – Co za mecz. Akcja za akcję.
84 min. – Tu się jeszcze będzie sporo działo. Obie drużyny chcą wygrać.
89 min. – Lech w końcówce więcej utrzymuje się przy piłce.
90+2 min. – Jeszcze 2 minuty.
90+4 min – Koniec. Co za mecz. Lech pozostaje liderem! Ufffff.

Lechia Gdańsk – KKS Lech Poznań 3:3 (2:1)

Bramki: 13.Augustyn 45+2.Paixao – k. 76.Dilaver – sam. – 37.Gajos 70.Gytkjaer 72.Makuszewski

Asysty: 1:1 – Radut, 2:2 – Rakels, 2:3 – Jevtić

Żółte kartki: Jevtić, Nielsen, Radut

Czerwone kartki: 52 min. – Nalepa (za faul taktyczny) – 74 min. – Radut (za drugą żółtą)

Sędzia: Tomasz Musiał (Kraków)

Widzów: 13493

Lechia: Kuciak – Milos, Augustyn, Nalepa, Lewandowski – Stolarski, Slavchev, Joao Nunes, Wolski (79.Krasić) – F.Paixao (90.Oliveira), Paixao (77.Kuświk).

Rezerwowi: Podleśny, Matras, Mila, Krasić, Oliveira, Lipski, Kuświk.

KKS Lech: Putnocky – Gumny, L.Nielsen (68.Rakels), Janicki (35.Dilaver), Kostevych – Trałka, Gajos – Makuszewski, Jevtić, Situm (27.Radut) – Gytkjaer.

Rezerwowi: Mleczko, Dilaver, Tetteh, Majewski, Radut, Jóźwiak, Rakels.