Lech Stats – kolejka 13

„Lech Stats” to nowy cykl powstały na KKSLECH.com w drugiej połowie sierpnia 2017 roku. Lech Stats to najciekawsze liczby, ciekawostki i statystyki z ligowych meczów Lecha Poznań. Co wtorek po każdej kolejce LOTTO Ekstraklasy będzie pojawiał się artykuł z nowego cyklu dotyczącego bezpośrednio występów pierwszej drużyny Kolejorza na krajowych boiskach.

Mimo kolejnej straty 2 punktów i 2 z rzędu wyjazdowego remisu Lech Poznań pozostał liderem Ekstraklasy po 13 kolejce co jest najlepszą wiadomością. Kolejorz wciąż ma najlepszą obronę w lidze mimo aż 3 straconych bramek. Łącznie stracił ich 10 z czego połowę po stałych fragmentach gry i już 2 po rzutach karnych. Kolejorz sam strzelił 22 gole w tym 15 z akcji. W sobotę zdobył dopiero 2 bramkę po akcji lewą flanką (na 3:2).

W spotkaniu z Lechią Gdańsk zespół Lecha Poznań dopiero 2 raz zagrał w sobotę. 1 raz w tym sezonie ligowym nie przegrał przegrywając. Christian Gytkjaer ma już 5 ligowych trafień, Maciej Makuszewski 4, a Maciej Gajos 3 bramki. Po 1 ligowej asyście w tym sezonie zaliczyli Deniss Rakels oraz Mihai Radut. 2 asysty w Ekstraklasie ma już Darko Jevtić. Średnia liczba widzów na wyjazdowych meczach „niebiesko-białych” to po sobocie 11203.

Najwięcej celnych strzałów w meczu: 12 – z Piastem 5:1
Najwięcej niecelnych/zablokowanych strzałów w meczu: 10 – z Piastem 5:1 i Termaliką 3:1
Średnie posiadanie piłki na wyjeździe: 50,7%
Średnia frekwencja na Bułgarskiej: 20926 (łącznie 125555, 6 meczów)
Średnia frekwencja na wyjazdach: 11203 (łącznie 78425, 7 meczów)
Remisy bezbramkowe: 2
Najczęstszy wynik: 3:0, 0:0, 1:1 (po 2 razy)

Czerwone kartki w LOTTO Ekstraklasie 2017/2018

1 – Tetteh (bezpośrednia), Gajos (bezpośrednia)

1. J5 pisze:

Mimo tych dwóch remisów, widać że forma rośnie. Nie wszystko jeszcze działa jak należy, ale letnia ingerencja w skład była poważna. Aklimatyzacja niektórych nowych piłkarzy przebiega dłużej niż można się spodziewać biorąc pod uwagę ich pozycje w rodzimych ligach, ale ich postępy w Lechu zaczynają być odczuwalne. Niektóre pozycje będą musiały być wzmocnione zimą. Okrzepł już także nasz trener, który zaczął coraz mocniej panować nad drużyną i wyciskać na niej swoje piętno. Lech nie przegrał w końcu meczu, w którym dwukrotnie na prowadzenie wychodzili rywale, do tego na wyjeżdzie. Walka do końca o korzystny wynik rokuje dobrze na dalszą część jesieni, i coraz częściej zdarza się, że Lech dominuje w decydujących końcowych minutach meczów. Dobrze byłoby wygrać wszystkie mecze do końca roku, choć nie będzie to łatwe. Przy odpowiedniej koncentracji i walce jest to jednak możliwe, a wtedy o wiele przyjemniej czytałoby się takie statystyki

2. anonimus pisze:

ten zawodnik mnie zainteresował. Po co go było ściągać jak On nie gra. 2 mecze??

3. zibi pisze:

Poziom gry Kolejorza w ostatnich 3 meczach wskazuje na postęp w zgrywaniu poszczególnych linii zespołu… Mecz z 7egłą to było COŚ, w meczu z Jaga zabrakło szczęścia a w Gdańsku, zimnej krwi napastnika. Wszyscy rozumiemy, że Ekstraklasa jest jaka jest i raczej nie zmieni się zbyt szybko bo do tego potrzebna jest ogromna, jak na obecne warunki, kasa. Pieniądze spowodują przyjście lepszej klasy fachowców obsługujących firmy piłkarskie (kluby). Można oczywiście szukać b. dobrych fachowców za stosunkowo małe pieniądze, np sprowadzając ich z Ukrainy, Białorusi czy Rosji, tak jak dzieje się to w innych działach gospodarki. czego by jednak nie mówić czy pisać, europejskie sukcesy Kolejorza zależą od poziomu finansowania oraz doboru kadry trenerskiej i zawodniczej… Przecież cała ta zabawa, zwana Ekstraklasą jest po to aby wygrać paszporty do gry w Europie i nie odpadać z rozgrywek w przed, przed, przedwstępnej rundzie rundy wstępnej europejskich pucharów.

• anonim pisze:

Nie sądze, żeby chodziło tylko o pieniądze. Jakoś te biedniejsze kluby, zaliczają kolejną rundę z delikatnym postępem, podczas gdy „bogatsze”, kolejną z krokiem wstecz.

4. andi pisze:

Dwa komentarze J5 i zibi-ego..dają dobry przegląd sytuacji jaka jest w Lechu. Rzec by można mogło być lepiej…Ale na dziś skupić się należy na tych dwóch kolejnych meczach. Tylko zwycięstwo, a jest w zasięgu, bo nasi grajkowie pokazali pazur i na początku meczu i ciągnąc wynik do ostatnich minut. Musimy odskoczyć, choć na 3-oczka. Ale patrzmy się na siebie…tylko LECH.

5. Jędrzej pisze:

Coś jest nie tak w statystykach piłkarzy, NBN na przykład miał asystę w meczu z Legią zdaje się