Wokół meczu Lecha z Wisłą

Piątkowy i ligowy mecz Lech Poznań – Wisła Kraków zakończony zakończony wynikiem 1:1 przeszedł już do historii naszego klubu, a ten rezultat ma także przełożenie na wiele statystyk. Są to liczby zarówno negatywne jak i pozytywne. Więcej o tym i nie tylko dowiecie się poniżej.

Bilans niewiele drgnął

Po piątkowym remisie 1:1 bilans meczów Lecha z Wisłą drgnął niewiele. Z tego wyniku bardziej mogą być zadowoleni krakowianie, którzy przez większość czasu się bronili i nie zasłużyli nawet na punkt.

Ogólny bilans: 45-30-44, 153:166 (119 meczów)
W Ekstraklasie: 38-27-39, 133:147 (104 mecze)
U siebie: 30-13-11, 91:48 (54 mecze)

Wciąż bez porażki

Lech nie przegrał z Wisłą 7 kolejnego meczu u siebie. Po raz ostatni poległ z tym rywalem u siebie latem 2014 roku wynikiem 2:3. Od tamtej pory na Bułgarskiej zanotował bilans 3-4-0 (wliczając starcia w Pucharze Polski).

Po liderze?

Lech Poznań tracąc kolejne punkty zapewne straci lidera. Ma 24 oczka, za Kolejorzem jest spory ścisk, dlatego mało realne jest, aby inni rywale również się potknęli.

Lechici poprawiają liczby

Darko Jevtić zdobył wczoraj 2 bramkę w ligowym sezonie i 5 w całych rozgrywkach. Goni Christian Gytkjaera, który ma 7 trafień.

Wciąż trzech zagrożonych

W piątek zagrożeni kartkami byli Lasse Nielsen, Mihai Radut oraz Mario Situm. Nikt kartki nie ujrzał, więc wszyscy poza kontuzjowanym Chorwatem będą mogli zagrać przeciwko Górnikowi. 2 żółtko w rozgrywkach zobaczył Robert Gumny.

Nadal średni bilans

Lechowy bilans tego sezonu to 9-8-4, gole: 36:19. Bilans jest cały czas średni i na kolana nie powala.

DOM: 6-4-0, 22:5 (liga 4-3-0, 14:3)
WYJAZD: 3-4-4, 14:14 (liga 2-3-2, 9:8)
OGÓŁEM: 9-8-4, 36:19

Jeszcze lepsi

Lech Poznań cały czas jest o te kilka punktów lepszy niż rok temu po 14. kolejce i o 2 oczka w ostatnim mistrzowskim sezonie. Niestety przez remis zapewne straci lidera.

Sezon 2017/2018
1. Lech Poznań 24 pkt. 6-6-2, 23:11*
Sezon 2016/2017
8. Lech Poznań 19 pkt. 5-4-5, 15:16 (10 punktów straty do lidera)
Sezon 2015/2016
15. Lech Poznań 10 pkt. 2-4-8, 12:22 (21 punktów straty do lidera)
Sezon 2014/2015
6. Lech Poznań 22 pkt. 5-7-2, 28:15 (7 punktów straty do lidera)

0:1 już nie jak porażka

Wliczając sezony 2015/2016 – 2017/2018 zespół Lecha przegrywał wczoraj 43 raz. Dopiero 10 raz nie zszedł z boiska pokonany.

Lech przy wyniku 1:0
57-7-3

Lech przy wyniku 0:1
3-7-33

* – Wliczone są rozgrywki Ekstraklasy, o PP, SPP i europejskie puchary (sezony 2015/2016 – 2017/2018)

Drugi raz z rzędu bez porażki przy 0:1

Lech po raz 15 przegrywał wczoraj za kadencji Nenada Bjelicy. Zremisował 5 raz.

Lech przy wyniku 1:0 za Bjelicy