Wasze oceny za mecz z Wisłą. Jevtić najlepszy, Nielsen najsłabszy

ocenyDarko Jevtić (średnia ocen: 4,27) został wybrany przez kibiców Lecha Poznań najlepszym piłkarzem Kolejorza w ligowym meczu z Wisłą Kraków. Zaraz za nim byli Łukasz Trałka oraz Robert Gumny. Najsłabszym zawodnikiem był tym razem Lasse Nielsen (średnia nota: 2,22). Poniżej pełne wyniki Waszego oceniania zawodników.

Poziom meczu Lech – Wisła 1:1

2 – słaby mecz zakończony stratą punktów (rozczarowanie)

Najlepszy piłkarz w zespole rywala:

Michał Buchalik – 91%

Skład Lecha Poznań w meczu z Wisłą Kraków:

Putnocky – Gumny (82.Barkroth), L.Nielsen (71.Rakels), Dilaver, Kostevych – Trałka, Gajos (82.Radut) – Makuszewski, Majewski, Jevtić – Gytkjaer.

30 komentarzy

1. Bronks pisze:

W artykule „Oko na grę: Emir Dilaver” Redakcja oceniła jego grę na 4 Ja oceniam go jako przecietnego grajka o ograniczonym repertuarze piłkarskim i widzę że większość ocenia go podobnie. Jego ocena to słaba trójka klasyfikująca go na jednym z ostatnich miejsc. Ten mecz dobitnie pokazał że potrzebujemy stoperów potrafiących podać piłkę „trochę” dalej niż do najbliższego partnera.

• JR (od 1991 r.) pisze:

Niestety masz rację. Gdy gra na boku jest dużo gorszy od Gumnego. Jest niekreatywny. Jak na stopera pewnie starczy, ale nigdy nie będzie wyróżniającym się graczem.

2. J5 pisze:

Poza ok trzydziestoma minutami to nie był zły mecz, to były dobre zawody. Zły był tylko wynik. I dlatego są takie zróżnicowane oceny. Kolejorz z Górnikiem musi zacząć mecz od pierwszej minuty, a nie od trzydziestej, bo inaczej znowu wynik będzie gorszy niż gra. Koncentracja, walka i zaangażowanie

• Franco pisze:

I tak i nie. Czas dobrej gry nie musi się przekładać na wynik. Jeśli Lech będzie tracił gola w pierwszych 30 minutach, a potem zacznie się jazda i ku..wica przez 70 minut w trakcie których strzelimy rywalowi po 4-5 bramek, to ja nie mam nic przeciwko.
      Problem leży w tym, że mimo druzgocącej przewagi, nie padają gole.
      Tak szczerze to ja w mega szarpanie przez 90 minut w każdym spotkaniu, nie wierzę.
      Niech to robią chociaż przez 2/3 meczu to będzie dobrze. Tyle, że MUSZĄ PADAĆ GOLE!
      I tu otwiera się pole do dalszej dyskusji . . .

• J5 pisze:

Z jednej strony piłka nie zawsze chce wpaść do bramki, bo bramkarz ma dzień konia, bo napastnik nie może się wstrzelić a pomocnik kopie prosto w bramkarza bądź minimalnie obok bramki. W Gdańsku z bramkami nie było problemu, tak samo z Legią na Bułgarskiej. Czy nasi napastnicy i pomocnicy są skuteczni? To pole do dyskusji. Ale może lepiej dać czas drużynie do końca roku na okrzepnięcie, a jak to nie wypali to zimą poszukać wzmocnień

3. Biniu pisze:

Ja mecz mimo niekonsekwencji z opisem oceniłem na 4. Bo tak grającego Lecha plus skuteczność chciałbym oglądać zawsze przez 90 min. Szkoda ,że zagrali (jak już @J5 napisał) tylko 65-60 min.

4. marcys pisze:

Moim zdaniem lech wyglada dobrze na tle słabych drużyn .Dziwi mnie fakt ,że w większości meczy lech zostawia dużo miejsca na rozegranie akcji drużynie przeciwnej ,co skutkuje stratą bramek.Uważam , że Górnik na swoim terenie bedzię mega trudnym przeciwnikiem .Kibicuje lechowi
    ale ta drużyna nie potrafi wymiatać jest przeciętna na tle ekstraklasy .Na lecha jest jeden sposób presing i wtedy lech nie potrafi wyprowadzić składnych akcji.A jak atakuje to robi to za wolno i nie dokładnie .

• nikt pisze:

Na Lecha jest jeden sposób pressing, no cóż jeśli piłkę ma wyprowadzać takie drewno jak Nielsen to nie ma co się spodziewać fajerwerków.

5. v80 pisze:

Drugie mecz pod rząd gdzie Duńczyk nam zawala mecz. Ciekawe ile jeszcze będzie grał zanim go posądza na ławie. Dawno w Lechu nie było tak słabego zawodnika

• sebs pisze:

Głowacki w tym meczu miał co najmniej 3 takie błędy po których powinna paść bramka, a jest podobno ostoją obrony Wisły i o wiele bardziej doświadczonym graczem i jakoś nikt go na ławę nie sadza za szkolne błędy. Wina niestety leży po stronie graczy ofensywnych bo jakby Gytkier miał takie umiejętności jak Carlitos to po sytuacjach które miał w tym meczu powinny padać bramki. Niestety zauważyłem, że ma on spory problem z dryblingiem i graniem 1na1

6. P-66 pisze:

Niestety Lech ma problem w każdej linii, już nawet na Matusa nie można liczyć. Był moment, że wydawało się, że mamy za dużo stoperów i po co Rogne a w tej chwili jest tu wielki problem. My nie potrzebujemy uzupełnień my potrzebujemy nowych klasowych graczy takich co potrafią wejść i grać a nie rok się aklimatyzować.

10. J5 pisze:

Połowa winy za straconą bramkę idzie też na konto Trałki, który stał przed polem karnym i przyglądał się akcji zamiast podbiec wcześniej do nieobstawionego Carlitosa

11. wienio pisze:

Trałka stał i patrzył jak Carlitos strzelał gola. W Lechu też kiedyś grał Hiszpan. Nazywał się Sisi. Prawdziwa gwiazda, jak to zwykle w Lechu.

12. F@n pisze:

Jak nie cierpię Majewskiego to nie rozumiem nagonki na niego za ten mecz. Skąd średnia 3,14? Bardzo dużo akcji zrobił, sety żadnej nie zmarnował (jak Darko, którego przyznam jestem fanem) i akcję bramkową zrobił nie kto inny jak Majewski. Świetnie ograł dwóch rywali, jednego ograł na obieg i jeszcze zdołał dośrodkować.

• Grimmy pisze:

„nie rozumiem nagonki na niego za ten mecz”. Nie rozumiesz? To może ja pokuszę się o wytłumaczenie. Jak wiara kogoś znielubi, to nawet gdy ten gra dobry mecz, to jest wybierany najsłabszym zawodnikiem, albo kręci się w dole stawki. Obiektywizmu zero. Teraz Majewski musiałby zagrać 10 meczów pod rząd, gdzie miałby ze dwie asysty i jakąś bramkę co mecz, aby ludzie zaczęli oceniać go normalnie. W tamtym sezonie identycznie oceniany był Makuszewski. Z automatu dostawał jedynki i dwójki, nieważne czy grał dobrze, czy źle. Podobnie było z Robakiem pod koniec sezonu. Kiedyś tak był oceniany Kamiński i jeszcze kilka takich przypadków było…

• inowroclawianin pisze:

Dużo zmarnował Majewski, a środek nie istniał do 30 minuty. Takie są fakty. To nie jest zawodnik na Lecha i piszę to odkąd zaczął tu grać.

• F@n pisze:

A to Majewski tylko gra w środku? Co gral Trałka? W 1 połowie chodził po boisku a Gajos? Przebudził się później a według Instatu był chyba najsłabszy. Majewski wg instat zaliczył dobre zawody

13. Bronks pisze:

Różnica polegała na tym że Darko musiał uderzać prawą nogą natomiast kalesoniarz miał w 44 minucie piłke na swojej lepszej prawej nodze i też tylko bramkarza przed sobą

Kalesoniarz? Haha on miał na swojej lewej nodze z ostrego kąta. Darko wystarczyło by dotknąl piłkę która poleciałaby obok Buchalika

14. ant pisze:

Idziemy do przodu w lidze coraz niżej ale jest dobrze. ZA DWA MECZE BĘDZIEMY NA 8 MIEJSCU WSZYSTKO OK

15. inowroclawianin pisze:

Takich Jevticiow w Lechu za mało. I to jest obecnie nasz największy problem – jakość. Niby były transfery do klubu, niby najlepsi na papierze ale w praktyce raczej słabo. Zbyt słabo, poniżej oczekiwań. Ataku nie mamy w ogóle jeśli spojrzeć na inne kluby(Górnik, tirowka, gts, slask, czy nawet Arka). Pomoc by była całkiem całkiem gdyby nie Majewski i Zmiennicy. Obrona niby ok, ale taki Nielsen to trochę za słaby na Lecha. Dilaver ostatnio w słabszej dyspozycji, a Vuja i De Marco prawie w ogóle nie grają. Zimą znów trzeba wzmocnić zespół(w pomocy i w ataku). Psycholog też by się przydał bo Bjelica nie daje rady ich zmotywować do wszystkich spotkań.

Ale Ty masz z tym Majewskim. Sam go nie lubię, ale teraz się uwziąłeś, bo grał dobrze. Chujowo to zagrał Gajos i Trałka

16. leftt pisze:

Jevtić najlepszy bo utarło się, że jest najlepszy. Rudy najgorszy, bo utarło się, że jest najgorszy i jeszcze w dodatku rudy.

17. urwis pisze:

No, celny komentarz.

18. www pisze:

Cała prawda.Jak Darko skopie mecz to i tak będzie najlepszy.Tak się utarło i koniec .Więcej obiektywizmu