Dobry weekend młodzieży

Rozgrywki rundy jesiennej 2017/2018 dla juniorów Lecha Poznań powoli się kończą. W drugiej połowie tego miesiąca odbędą się już ostatnie mecze młodzieżowych zespołów. Póki co w miniony weekend juniorzy osiągnęli dobre rezultaty, choć jedna z drużyn pechowo wypuściła wygraną w samej końcówce.


Na fali wznoszącej są rezerwy Lecha Poznań, które w grupie 2 III-ligi wygrały 3 raz z rzędu bez straty gola. Tym razem podopieczni Ivana Djurdjevicia pokonali na wyjeździe KP Starogard Szczeciński 2:0 dzięki czemu awansowali na 7. miejsce w tabeli. Lech II Poznań do lidera, czyli Świtu Skolwin traci 6 punktów.

Pecha mieli tym razem juniorzy starsi, którzy w grupie CLJ zremisowali we Wronkach z Arką Gdynia 2:2 tracąc 2 bramkę już w doliczonym czasie gry. Lech Poznań trenowany przez Krzysztofa Kołodzieja jest drugi, ale ma tyle samo oczek co Pogoń Szczecin i 3 mniej od Śląska Wrocław. Obie drużyny mają jednak do rozegrania zaległe spotkanie między sobą.

Z kolei w grupie B CLJ U-17 pewne zwycięstwo odnieśli juniorzy młodsi szkoleni przez Bartosza Bochińskiego. Lech Poznań rozbił na własnym boisku Lechię Gdańsk aż 6:0 dzięki czemu równie pewnie prowadzi w grupie. Teraz w ciągu tygodnia juniorów młodszych czekają 2 mecze w których Kolejorz będzie mógł już przypieczętować 1. miejsce po jesieni.

Wciąż na 2. pozycji ze stratą 2 punktów do AP Pogoń Szczecin są trampkarze starsi Lecha Poznań z grupy B U-15. Gracze Huberta Wędzonki pokonali w ten weekend Włókniarza Kalisz 6:0. Do końca jesiennych zmagań pozostały już tylko 2 kolejki.

Kolejny raport z rezultatami młodzieży Lecha Poznań opublikujemy w przyszły poniedziałek. Aktualnych tabel i terminarzy szukajcie w odpowiednich działach na tej witrynie, czyli „Tabele” i „Terminarz Młodzieży”. Linki są podane również poniżej.


Ostatnie mecze młodzieży:

III-liga: KP Starogard Gdański – Lech II Poznań 0:2
CLJ U-19: Lech Poznań – Arka Gdynia 2:2
CLJ U-17: Lech Poznań – Lechia Gdańsk 6:0
CLJ U-15: Lech Poznań – Włókniarz Kalisz 6:0

Kolejne mecze młodzieży:

III-liga: Lech II Poznań – Unia Solec Kujawski (sobota, 11 listopada, godz. 12:00)
CLJ U-19: Śląsk Wrocław – Lech Poznań (sobota, 11 listopada, godz. 12:00)
CLJ U-17: Pogoń Szczecin – Lech Poznań (środa, 8 listopada, godz. 14:00)
CLJ U-17: Lech Poznań – Warta Poznań (sobota, 11 listopada, godz. 10:00)
CLJ U-15: CWZS Bydgoszcz – Lech Poznań (sobota, 11 listopada, godz. 13:00)

> Ligowy terminarz młodzieży Lecha Poznań
> Ligowe tabele Lecha Poznań

Źródło: inf. własna
Fot: KKSLECH.com

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <