Kamil Jóźwiak bez nowej umowy

Wychowanek Lecha Poznań, Kamil Jóźwiak w przyszłym sezonie 2018/2019 nie będzie występował w Kolejorzu. We wtorek wieczorem klub poinformował o definitywnym odejściu zawodnika, który ma propozycję zagraniczną. Lech Poznań chce, aby prawonożny pomocnik wypełnił obecną umowę obowiązującą do końca sezonu 2017/2018.


Lech Poznań chciał przedłużyć umowę z Kamilem Jóźwiakiem do czerwca 2021 roku, jednak agencja menadżerska reprezentująca Kamila Jóźwiaka miała swoje żądania chcąc m.in. zapisu kwoty odstępnego oraz gwarantowanej liczby występów w pierwszym zespole. Żaden z innych i czołowych piłkarzy Kolejorza nie ma takich zapisów w kontraktach, dlatego klub absolutnie nie zgodził się na takie żądania pozostając przy swoim stanowisku.

Obecna umowa Kamila Jóźwiaka wygasa w czerwcu 2018 roku, a Kolejorz chce, aby młody lechita ją wypełnił. Zagraniczny klub, który pozyska 19-latka będzie zmuszony wypłacić Kolejorzowi ekwiwalent za jego wyszkolenie wynoszący 150 tysięcy euro.

Dodajmy, że Kamil Jóźwiak trafił do akademii Lecha Poznań w 2011 roku z UKP Zielona Góra. W pierwszej drużynie Kolejorza zadebiutował w lutym zeszłego roku. W Ekstraklasie rozegrał 19 meczów w których strzelił 2 gole zdobywając w „niebiesko-białych” krajowy Superpuchar. W miejsce Kamila Jóźwiaka zostanie wprowadzony inny wychowanek wiążący swoją przyszłość z Lechem Poznań.

Źródło: inf. własna
Fot: KKSLECH.com

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <komentarzy 139

 1. Kibic Lecha napisał(a):

  Przede wszystkim błąd klubu mam namyśli długość kontraktu jezeli klub decyduje się promować młodego zawodnika to powinien podpisać z nim długoletni kontrakt na własnych klubowych zasadach Lech tego nie zrobił więc Józwiak bezwzględnie to wykorzystał Gwarantuje ze każdy młody zawodnik będąc w podobnej sytuacji zrobi to samo co zrobił Józwiak

  • Anonim napisał(a):

   Gwarantuję Ci, że nie każdy. Są jeszcze na tym świecie ludzie dla których miejsce zwane domem znaczy coś więcej garść srebrników.

  • bezjimienny napisał(a):

   Nie każdy, bo niemal identyczną (z różnicą kontraktu o roku), mieli wszyscy wychowankowie, których Lech ostatnio sprzedał. I każdy podpisał.
   A teraz uwaga: NIE MOŻNA PODPISYWAĆ DŁUGOLETNICH UMÓW Z NIEPEŁNOLETNIMI!!! A na jaki kontrakt zasłużył Jóźwiak przez ostatni rok?

 2. endrjiu napisał(a):

  Szkoda, że tak się to skończyło. Kamilowi życzę sukcesów a menago życzę gangbangu z kozami. Dobro klubu przede wszystkim.

 3. 40 latek napisał(a):

  klub dobrze postapil….menago skasuje kase a mlody bedzie zagranica pilki pompowal 1 druzynie…zycie..a propo kiedys dla wychownka najpierw marzeniem bylo zagrac dla Lecha…a teraz kasa kasa tylko…to smutne ale takie smutne czasy tych dzisiejszych 20 latkow…dzieci fb i instagramu….

  • eremita napisał(a):

   Nie musi tak być.. Może mu się uda.. Ja bym mu życzył jak najlepiej, niech Lech się rozstanie z nim w zgodzie, może kiedyś Klub będzie mógł się chwalić wychowankiem.. Stracilsmy talent i pewnie pieniądze ale jak by nie patrzeć i Klub i zawodnik podeszli do sprawy kontraktu jak do biznesu.. I tyle w temacie..

  • Byly napisał(a):

   @eremita – kilku takich, jak: ty, jak jóźwiakowie, jak bereszyńscy, bielikowie i „akademia” nie ma sensu („jak do biznesu”) – azjato – „i tyle w temacie”… . Ja się zastanawiam, czy „kurwa” przez „u”, czy „ó”(jak jóź…).