Średnie dni juniorów

W miniony weekend i jeszcze wcześniej w trakcie tygodnia kolejne mecze w swoich ligach rozegrały trzy najstarsze młodzieżowe drużyny Lecha Poznań. W czterech spotkaniach juniorzy Kolejorza zanotowali dwa zwycięstwa oraz dwie porażki. Jedna z ekip z powodu powołań zawodników do reprezentacji w ten weekend nie rywalizowała.


Mecz rezerw Lecha Poznań z powodu powołań kilku graczy do kadry narodowej został przełożony na początek grudnia. Do końca roku podopieczni Ivana Djurdjevicia rozegrają jeszcze 3 spotkania podczas których będą mieli spore szanse, by doskoczyć do lidera. Na razie Lech II Poznań w grupie 2 III-ligi zajmuje 7. miejsce.

W ten weekend przykrej wyjazdowej porażki ze Śląskiem Wrocław 2:3 doznali juniorzy starsi. Kolejorz dwukrotnie prowadził, a mimo to, przegrał przez co WKS odskoczył nam już na 9 punktów mając w dodatku 1 spotkanie rozegrane mniej. Lech Poznań pozostał na 2. pozycji w grupie zachodniej CLJ, lecz trzecia Pogoń Szczecin również ma 1 mecz mniej. Za tydzień gracze Krzysztofa Kołodzieja pojadą do Lubina na bój z tamtejszym Zagłębiem, które ma tylko oczko mniej od nas.

Z kolei w grupie B CLJ do lat 17 zmienną formę zaprezentowali juniorzy młodsi. Najpierw w tygodniu przegrali na wyjeździe z Pogonią Szczecin 0:3, by w weekend pokonać u siebie Wartę Poznań 3:1. Juniorzy młodsi Lecha Poznań zajmują 1. lokatę w grupie. Za tydzień zmierzą się na wyjeździe z AP Pogoń Szczecin w starciu z którą będą mogli przypieczętować mistrzostwo jesieni.

Natomiast w grupie B CLJ U-15 ekipa Huberta Wędzonki rozprawiła się na wyjeździe z CWZS Bydgoszcz 6:1. Trampkarze starsi Lecha Poznań na kolejkę przed końcem jesiennych zmagań liderują, jednak AP Pogoń Szczecin ma tylko 1 punkt mniej i do rozegrania zaległy mecz. Zarówno trampkarze starsi jak i juniorzy młodsi rundę jesienną zakończą w najbliższy weekend.

Kolejny raport z rezultatami młodzieży Lecha Poznań opublikujemy w przyszły poniedziałek. Aktualnych tabel i terminarzy szukajcie w odpowiednich działach na tej witrynie, czyli „Tabele” i „Terminarz Młodzieży”. Linki są podane również poniżej.


Ostatnie mecze młodzieży:

CLJ U-19: Śląsk Wrocław – Lech Poznań 3:2
CLJ U-17: Pogoń Szczecin – Lech Poznań 3:0
CLJ U-17: Lech Poznań – Warta Poznań 3:1
CLJ U-15: CWZS Bydgoszcz – Lech Poznań 1:6

Kolejne mecze młodzieży:

III-liga: Kotwica Kołobrzeg – Lech II Poznań (sobota, 18 listopada, godz. 17:00)
CLJ U-19: Zagłębie Lubin – Lech Poznań (niedziela, 19 listopada, godz. 13:00)
CLJ U-17: AP Pogoń Szczecin – Lech Poznań (sobota, 18 listopada, godz. 12:00)
CLJ U-15: Lech Poznań – Football Academy Szczecin (sobota, 18 listopada, godz. 12:00)

> Ligowy terminarz młodzieży Lecha Poznań
> Ligowe tabele Lecha Poznań

Źródło: inf. własna
Fot: KKSLECH.com

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <