W końcu wygrać po kadrze

lechPodczas tegorocznej listopadowej przerwy na kadrę trener Kolejorza, Nenad Bjelica znów miał komfort pracy podczas treningów, bowiem z grupy podstawowych piłkarzy do środy nieobecni byli tylko Maciej Makuszewski i Robert Gumny. Przez to tym bardziej można w sobotę wymagać dobrej gry oraz pewnego zwycięstwa Lecha Poznań.

W trwającej rundzie jesiennej 2017/2018 piłkarskiej LOTTO Ekstraklasy drużyna Lecha Poznań po przerwie na kadrę jeszcze nie wygrała. We wrześniu po obozach reprezentacji narodowych zremisowała z Pogonią w Szczecinie 0:0, natomiast w październiku w konfrontacji z Jagiellonią w Białymstoku również padł remis, lecz 1:1. Po listopadowej przerwie na kadrę o wpadce nie może być mowy, ponieważ wszyscy w tym trener, piłkarze oraz kibice wiedzą jaka jest sytuacja Kolejorza.

W minionych 8 latach po listopadowej przerwie na kadrę różnie szło naszemu zespołowi. Na przykład rok temu lechici po listopadowej przerwie na reprezentację rozbili u siebie Śląsk Wrocław 3:0. Za to przed 2 laty jeszcze w trakcie przerwy grali na Bułgarskiej w rewanżu 1/4 Pucharu Polski z Zagłębiem. Po wygranej w Lubinie 1:0 poznaniakom radzącym sobie bez reprezentantów do awansu wystarczał remis. „Niebiesko-biali” zwyciężyli jednak 1:0 po trafieniu w ostatniej akcji rewanżu Szymona Pawłowskiego pieczętując tym samym awans do półfinału pucharu krajowego.

Lech Poznań po raz ostatni wygrał po listopadowej przerwie na kadrę ligowy mecz z Cracovią. Nie było to byle jakie zwycięstwo, gdyż Kolejorz w 2013 roku rozbił „Pasy” na ich terenie aż 6:1 notując tym samym historyczny rezultat. Bilans „niebiesko-białych” po listopadowej kadrze w ostatnich 8 latach to 5-1-2, a więc za sprawą zeszłorocznego triumfu 3:0 dość przyzwoity.

W razie wygranej nad Sandecją Nowy Sącz ekipa Lecha Poznań przede wszystkim przerwie złą serię. Kolejorz czeka na zwycięstwo prawie 50 dni, natomiast na wyjazdowe 3 punkty od 20 sierpnia. Co ciekawe wtedy „niebiesko-biali” również triumfowali w Niecieczy. W razie sięgnięcia po pełną pulę Wielkopolanie zmniejszą straty do czołówki, bowiem w niedzielę odbędzie się bój wicelidera z liderem w którym na pewno ktoś się potknie.

Mecze Lecha Poznań po listopadowej przerwie na kadrę w ostatnich latach (5-1-2):