Kolejne mecze wypożyczonych. Grał każdy

Wykorzystując wolny czas średnio co 2 tygodnie w trakcie trwania rundy jesiennej sezonu 2017/2018 przyglądamy się postępom wypożyczonych lechitów. Aktualnie czasowo w innych klubach przebywa łącznie pięciu piłkarzy mających ważne kontrakty z Kolejorzem. Wszystkie drużyny w których występują wypożyczeni są w trakcie ligowych zmagań odnosząc różne rezultaty.

Dariusz Formella (Pogoń Szczecin)

Dariusz Formella ma na swoim koncie 17 meczów w barwach Pogoni, 2 gole i 2 asysty. W Szczecinie szybko się zaaklimatyzował, notował na początku niezłe liczby, jednak z czasem coś się zacięło. Po październikowej przerwie na kadrę 22-latek 2 razy wszedł z ławki i 2 razy wyszedł w 1 składzie, jednak ani razu nie dotrwał do końca meczu. W miniony piątek Formella grał tylko do 65 minuty. Pogoń po kolejnej przegranej nadal jest ostatnia.

Minuty: 1068
Mecze: 17 (2 w PP)
Gole: 2
Asysty: 2
Kartki: 2

Paweł Tomczyk (Podbeskidzie Bielsko-Biała)

Wypożyczenie 19-latka do I-ligi okazało się bardzo dobrym ruchem. Paweł Tomczyk zaliczył dotąd w Podbeskidziu (20 spotkań (3 pucharowe) w których zdobył 6 bramek (1 w Pucharze Polski). „Pawka” po listopadowej przerwie na kadrę wszedł z ławki w 79 minucie. Jego Podbeskidzie wygrało 1:0 awansując dzięki temu na 11. miejsce.

Minuty: 1323
Mecze: 20 (3 w PP)
Gole: 6 (1 w PP)
Asysty: 2
Kartki: 1

Mateusz Lis (Raków Częstochowa)

Mateusz Lis do 10 kolejki był podstawowym bramkarzem Rakowa Częstochowa, który wiosną awansował do I-ligi. 20-latek grał regularnie, ale równie regularnie puszczał bramki. Później na miesiąc młodzieżowy reprezentant Polski stracił miejsce w składzie. Do bramki powrócił 28 października i od tego czasu wystąpił we wszystkich 4 meczach. W dodatku jego Raków wygrał 3 z nich dokładając do tego 1 remis. Na dodatek Lis w pojedynku z Pogonią Siedlce 3:0 zachował czyste konto. Raków jest czwarty w I-lidze.

Minuty: 1170
Mecze: 13 (1 w PP)
Czyste konta: 2
Kartki: 0

Piotr Kurbiel (Olimpia Elbląg)

21-letni napastnik Piotr Kurbiel początkowo nie grał w II-ligowcu zbyt wiele. Od 27 sierpnia zaczął już występować regularnie aż 10 razy wychodząc w pierwszym składzie. Problemem Piotra Kurbiela jest skuteczność. W tej rundzie młody zawodnik zdobył tylko 2 bramki (obie na początku września).

Minuty: 938
Mecze: 18 (1 w PP)
Gole: 2
Asysty: 1
Kartki: 0

Jakub Serafin (FK Haugesund)

Jakub Serafin po wypożyczeniu do FK Haugesund cały czas gra regularnie. Wystąpił dotąd w 11 meczach w tym 1 pucharowym w którym jego drużyna przegrała. FK Haugesund ma serię 4 porażek z rzędu przez które spadł na 8. miejsce w tabeli. FK Haugesund już wcześniej straciło szansę na puchary, więc wyjazdowa porażka w ten weekend z Tromso 0:2 nie miała na nic wpływu. W niedzielę Jakub Serafin ujrzał 3 żółtą kartkę w tym sezonie. Za tydzień odbędzie się ostatnia kolejka.

Minuty: 841
Mecze: 11
Gole: 2
Asysty: 1
Kartki: 3

Szymon Pawłowski (Termalica Nieciecza)

Szymon Pawłowski zaliczył dotąd w Termalice 10 meczów w tym 1 pucharowy. „Szymek” w każdym ligowym spotkaniu wychodził w pierwszym składzie, jednak średnio pomagał swojej drużynie. Dotąd nie zaliczył żadnej asysty ani nie strzelił gola. 31-letni pomocnik tylko w 4 meczach rozegrał pełne 90 minut. Ostatni w miniony piątek w Białymstoku.