Jeszcze raz: Sandecja – Lech

Jeszcze raz to nowy cykl na KKSLECH.com powstały pod koniec listopada 2017. „Jeszcze raz” to dopełnienie pomeczowych materiałów w tym analizy pomeczowej, plusów i minusów danego spotkania oraz Waszych ocen. W tym cyklu na spokojnie, bez mocji 2-3 dni po każdym meczu ligowym ocenimy spotkanie w wykonaniu Kolejorza wybierając dodatkowo najlepszą oraz najgorszą akcję Lecha Poznań w rywalizacji z danym rywalem.

Najlepsza akcja meczu:

Za najlepszą akcję meczu uznaliśmy akcję z 53 minuty. W niej Christian Gytkjaer zagrał piłkę z prawej strony na środek do Macieja Gajosa. Ten podał ją do Macieja Makuszewskiego, który odegrał futbolówkę do biegnącego w kierunku bramki Volodymyra Kostevycha. Ukrainiec zdecydował się na strzał z około 25 metrów, który nieznacznie minął bramkę Michała Gliwy. Decyzja o uderzeniu z tamtego miejsca była dobra. Plusem była postawa reszty piłkarzy, którzy w kilku poszli za akcją do końca. Gdyby uderzenie było celne, a bramkarz Sandecji sparował piłkę wówczas mógłby ktoś ją dobić. W polu karnym był Majewski, Jevtić, Makuszewski i z prawej strony Gytkjaer od którego zaczęła się cała akcja.

Najgorsza akcja meczu:

20 minuta. Sandecja wykonuje rzut rożny przy którym zawodnicy Lecha mocno się pogubili. Christian Gytkjaer prawdopodobnie miał w tej sytuacji kryć słupek. Wyszedł jednak do dośrodkowanej piłki, którą źle wybił. W obronie przez złe ustawienie defensorów panował chaos. Przy próbie wybicia piłki zawahał się Robert Gumny, Lasse Nielsen nagle znalazł się przy słupku przy którym pierwotnie stał Christian Gytkjaer, a w całym tym zamieszaniu szczęśliwie na linii bramkowej futbolówkę złapał Matus Putnocky ratując Lecha przed utratą bramki. W tej sytuacji w naszym polu karnym panował istny chaos. Zawodnicy sprawie wrażenie jakby nie wiedzieli co robić i w jaki sposób oraz kogo kryć. Ta sytuacja skończyła się dla nas bardzo szczęśliwie.

Najlepszy piłkarz według KKSLECH.com:

4 – Robert Gumny. Choć podczas przerwy na kadrę rozegrał 2 mecze w młodzieżówce, to w spotkaniu z Sandecją w ogóle nie było tego widać. Gumny był aktywny od początku do końca z łatwością radząc sobie na prawej obronie. Tomasz Brzyski 2 razy został wkręcony przez „Gumę” w ziemię. Wychowanek Lecha Poznań to najrówniej grający piłkarz w tej rundzie. W Niecieczy to potwierdził.

Najsłabszy piłkarz według KKSLECH.com:

1 – Maciej Gajos. Kolejny słaby mecz kapitana Lecha, który był bezproduktywny zarówno z przodu jak i z tyłu. Gajos miał najmniej wygranych pojedynków spośród wszystkich pomocników. Jak więc mamy skutecznie grać w środku pola skoro tak ważny piłkarz zawodzi na całej linii?

Ocena pracy trenera:

1 – Zespół wyglądał fatalnie pod względem taktycznym, gubił się po stałych fragmentach gry, a w dodatku trener nie reagował na boiskowe wydarzenia. W przerwie nie przeprowadził żadnej zmiany. Na dodatek w końcówce zdjął Darko Jevticia, który jedną akcją czy strzałem mógł przecież przesądzić o zwycięstwie. Gdyby nie jego błysk Lech nie zremisowałby z Wisłą. Tacy zawodnicy w tak słabych meczach mogą być bardzo przydatni.

Oceny pracy sędziego:

2 – Już na początku meczu sędzia mógł, a właściwie to powinien wyrzucić Michała Gliwę z boiska po tym jak bramkarz Sandecji zagrał ręką poza polem karnym. Krzysztof Jakubik nie pokazał też kartki piłkarzowi rywala po wejściu od tyłu w nogi Macieja Makuszewskiego w pierwszej połowie. Słabo ogarniał to co się działo.

Poziom meczu:

1 – Można się zastanawiać, który mecz był słabszy. Ten z Sandecją, ten z Pogonią w Pucharze Polski czy ten ligowy w Szczecinie we wrześniu? W Niecieczy ekipa Kolejorza po 2 tygodniach przerwy nie oddała na bramkę celnego strzału notując tylko 8 uderzeń. Wynik 0:0 był lepszy niż katastrofalna gra piłkarzy Lecha za którą winę ponosi przede wszystkim Nenad Bjelica. Lech taktycznie nie istniał, zawodnicy nie wiedzieli co robić, jak prowadzić atak pozycyjny, a w dodatku gubili się po stałych fragmentach.