Niezły weekend juniorów

W ubiegły weekend ostatnie mecze w tej rundzie rozegrały dwa juniorskie zespoły Lecha Poznań. W ten weekend jesienna zmagania zakończyła kolejna młodzieżowa drużyna, która na pożegnanie roku 2017 wygrała swój mecz. Remis zaliczyli natomiast gracze rezerw, choć patrząc na przebieg zawodów nie był to wcale zły wynik.


Lech II Poznań zremisował w sobotę we Wronkach z wiceliderem grupy 2 III-ligi, Świtem Skolwin 0:0. Po tym remisie rezerwy Kolejorza do pierwsza Elany Toruń tracą 9 punktów. W najbliższą sobotę zajmujący w tej chwili 7. miejsce podopieczni Ivana Djurdjevicia w zaległym meczu podejmą we Wronkach szesnastą ekipę Unii Solec Kujawski, dlatego strata do lidera po jesieni może być mniejsza.

Rundę jesienną zakończyli w ten weekend juniorzy starsi. Po 3 nieudanych meczach tym razem podopieczni Krzysztofa Kołodzieja pokonali we Wronkach przedostatni Salos Szczecin 3:0. Juniorzy starsi po 17 kolejkach grupy zachodniej CLJ są na 3. pozycji. Do Pogoni Szczecin tracą 2 punkty, do Śląska Wrocław 9 oczek i mają 8 punktów przewagi nad strefą spadkową.

Kolejny i ostatni tej jesieni raport z rezultatami młodzieży Lecha Poznań opublikujemy w przyszły poniedziałek. Aktualnych tabel i terminarzy szukajcie w odpowiednich działach na tej witrynie, czyli „Tabele” i „Terminarz Młodzieży”. Linki są podane również poniżej.


Ostatnie mecze młodzieży:

III-liga: Lech II Poznań – Świt Skolwin 0:0
CLJ U-19: Lech Poznań – Salos Szczecin 3:0

Kolejne mecze młodzieży:

III-liga: Lech II Poznań – Unia Solec Kujawski (sobota, 02.12, godz. 12:00)

> Ligowy terminarz młodzieży Lecha Poznań
> Ligowe tabele Lecha Poznań

Źródło: inf. własna
Fot: KKSLECH.com

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <komentarze 3

 1. J5 napisał(a):

  Nie chcę wyciągać pochopnych wniosków, zastanawiam się jednak nad tym, czy te słabsze w tym sezonie wyniki młodzieży nie są czasem pokłosiem niedawnych, sprzed półtora roku, zmian w naszej akademii. Poprzedni sezon poszedł jeszcze siłą rozpędu, ale w tym wyniki młodzieżowców są dla mnie trochę zaskoczeniem. Liczyłem się co prawda ze stratą jednego, dwóch punktów, ale strata juniorów starszych punktów dziewięciu jest sporym zaskoczeniem. Ciekawe jak to ma się do coraz mniejszej liczby debiutantów w pierwszej drużynie. Tej jesieni chyba nikt nie zadebiutował, natomiast wychowanek chociaż na ławce należy do sporej rzadkości. Oczywiście pomijam tu Gumnego i Jóźwiaka. Jak taki stan ma się do polityki klubu wprowadzania wychowanków do pierwszej drużyny? Czy zarząd zamierza w tym kierunku podjąć jakieś kroki, tymbardziej że pomysł zatrudnienia Ulatowskiego w charakterze szefa akademii nie przypadł większości kiboli do gustu

  • JR (od 1991 r.) napisał(a):

   A jak wyglądają wyniki pozostałych rezerw zespołów z E-klasy i udział w nich młodzieży klubowej?

 2. Kibic Lecha napisał(a):

  No tak jest rezerwy są po to ażeby wyciągać z nich perełki a takich perełek w rezerwach niema Więc śmieszą mnie opinie ze należy stawiać na zawodników rezerw jak perełka się znajdzie to ja sam osobiśćie będę wołał dla te perełki pierwszy skład Dziękuje