Wciąż więcej minusów

W niedzielnym meczu z Wisłą Płock wygranym 2:1 gra Lecha Poznań w porównaniu ze spotkaniem z Sandecją Nowy Sącz niewiele się zmieniła. Lepsza była tylko skuteczność Kolejorza oraz słabszy rywal w obronie, który w pewnym sensie asystował przy dwóch trafieniach „niebiesko-białych” w pierwszej odsłonie.

Największym plusem niedzielnego meczu z „Nafciarzami” była pierwsza od prawie 2 miesięcy wygrana Kolejorza. Dzięki wyrównanej lidze strata Lecha Poznań do lidera mimo 5 gier bez zwycięstwa to tylko 4 punkty, które będzie można odrobić jeszcze w tym roku. Drugim małym plusikiem wczorajszego spotkania jest dobra postawa Christiana Gytkjaera. Tym razem Duńczyk w końcu dostawał więcej prostopadłych piłek w pole karne po ziemi, a nie górą, więc mógł się wykazać.

Efekt był taki jak podczas jego występów w Norwegii. 27-letni napastnik oddał 2 strzały, 2 celne po których zdobył 1 gola będąc w 44 minucie tam, gdzie powinien być lis pola karnego. Christian Gytkjaer popisał się sprytem, wykorzystał błąd rywala i strzelił zwycięską bramkę, a swoją 7 w tym sezonie ligowym. Co ciekawe Duńczyk zaliczył to trafienie kulejąc doznając kilka minut wcześniej kontuzji. Na tym plusy niestety się kończą.

Po 5 meczach bez zwycięstwa i po fatalnym występie w Niecieczy zespół Kolejorz wyszedł na spotkanie z Wisłą Płock bardzo słabo zdeterminowany. Nie było widać chęci wygranej za wszelką cenę, chęci zdominowania rywala czy pazerności na gole. W oczy rzucał się za to brak pewności siebie w podaniach piłkarzy. Brakowało jakości, co chwilę były straty, nieprzemyślane zagrania oraz złe decyzje podejmowane przez głównie ofensywnych zawodników.

Sporym zawodem znów było to, jak Lech Poznań prezentował się taktycznie. Na murawie przez większość czasu panował istny chaos w którym nikt nie wiedział co robić, jak podawać czy jak się ustawiać. Kolejorz wyglądał trochę tak jak zbieranina chłopaków z podwórka, którzy pierwszy raz ze sobą zagrali. Ten mecz obnażył warsztat Nenada Bjelicy. Niestety wczoraj nie było widać, by Chorwat cokolwiek robił z zespołem w trakcie tygodnia.

Trzecim minusem jest elektryczna postawa obrony. Gdyby nie spokój Matusa Putnockiego oraz pewne wyłapywanie piłek nie wiadomo, jak zakończyłby się ten mecz. Wisła Płock co prawda rzadko atakowała, jednak kiedy już to robiła cała linia obrony bez wyjątku mocno się gubiła. Obrońcy źle się ustawiali, byli wolni, często spóźnieni w swoich interwencjach grając przy tym bardzo elektrycznie. W materiale z nowego cyklu „Jeszcze raz” pochylimy się nad wydarzeniem z 36 minuty.

Plusy meczu z Wisłą P. 2:1