Zbiórka darów dla zwierząt przed meczem z Cracovią

W kolejną niedzielę, 10 grudnia, o godzinie 18:00 zespół Kolejorza zagra na Bułgarskiej z Cracovią Kraków. Przed spotkaniem z „Pasami” podczas którego będzie miała miejsce akcja „Kibicuj z Klasą” odbędzie się też akcja „Świąteczna Paczka dla Psiaczka”, której inicjatorem są państwo Makuszewscy oraz klub KKS Lech Poznań.


Celem akcji „Świąteczna Paczka dla Psiaczka” JEST zebranie darów na rzecz bezdomnych zwierząt po to, by mogły przetrwać zimę. Maciej Makuszewski oraz jego żona Oliwia Makuszewska zbierają dary już po raz trzeci w tym po raz drugi we współpracy z klubem. Poprzednie dwie zbiórki cieszyły się dużym powodzeniem, a zebrane dary trafiły do schronisk w Białymstoku, Gdańsku, Warszawie, Augustowie oraz do prywatnego gospodarstwa w Inowrocławiu.

Dary z tegorocznej zbiórki przed meczem Lecha Poznań z Cracovią Kraków dnia 10 grudnia trafią do placówek mieszczących się niedaleko Poznania oraz w Nowej Suchej na Mazowszu. W przyszłą niedzielę na 2 godziny przed spotkaniem z „Pasami” koło klubowego sklepu pod IV trybuną stanie niebieski namiot w którym będzie można zostawiać dary dla potrzebujących psów.

W przygotowanych paczkach dla psów oprócz karmy mogą znaleźć się m.in. stare koce, ubranka, pipety, obroże, podkłady czy zabawki. Wszystkie dary dla zwierząt zostaną rozdzielone pomiędzy fundację dla szczeniąt „Judyta”, fundację „Radość Psiaka” i „Przytulisko u Wandy”. Każdy kto chce pomóc może również wpłacać pieniądze na konta bankowe tych fundacji.

Podczas meczu Lecha Poznań z Cracovią Kraków będzie miała miejsce akcja „Kibicuj z klasą”, dlatego grupa szkolna, która przygotuje największą paczkę dla psa i ją przyniesie zostanie nagrodzona. Do szkoły takiej grupy zawita Maciej Makuszewski, który poprowadzi w niej lekcję wychowania fizycznego. Kto chce może zrobić paczkę dla psa już teraz i wysłać ją pod adres:

„Świąteczna Paczka dla Psiaczka”
Maciej Makuszewski
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Wszelkie informacje na temat akcji „Świąteczna Paczka dla Psiaczka” będą publikowane na facebook’owym profilu dostępnym -> TUTAJ.

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <







komentarzy 16

 1. Soku napisał(a):

  Fajna akcja, z dużym rozmachem, sam od czasu do czasu wspieram lokalne schronisko dla zwierzy. Nic jednak nie pobije już legendarnej zbiórki karmy dla psów przed meczem z …GTS-em.
  :-)

 2. Tytan napisał(a):

  Oby wiecej takich akcji

 3. arek z Debca napisał(a):

  Szkoda, ze nie bedzie tak potrzebnej zbiorki dla kresowiakow czy dla domow dziecka. Obecnie wielu ludzi rozczula sie nad losem zwierzat bardziej niz nad losem drugiego czlowieka.

  • Olka napisał(a):

   przecież była dla Kresowiaków oraz cześć z niebiesko-białego tornistra też trafiła do dzieci

 4. LechFan17 napisał(a):

  Humanizacja zwierząt, animalizacja ludzi. Rozumiem, że zwierzętom jest pomoc, ale są bardziej potrzebujący

 5. Pan Tehu napisał(a):

  A czy szkoła w Szczytnie też dostanie paczkę ?

 6. Biniu napisał(a):

  Każdemu jest pomoc potrzebna i ludziom i zwierzętom. Ze zwierzętami jest o tyle gorzej że są w 100% od ludzi zależne. Każdy pomaga jak może i komu może, pomaganie jednym nie wyklucza pomagania drugim.
  Ps. Te kurwy od katowania psów lepiej niech mi w łapy nie wpadają.

 7. BRAGA napisał(a):

  Akcja zajebista, świetna i szczytna. Sam pomagam, ale pewne sprawy są dla mnie nie normalne. Jak ktoś ma instagrama to chyba zrozumie o co chodzi.

 8. Max Gniezno napisał(a):

  Świąteczna paczka dla psiaczka.

  Czy można przyprowadzić żywy inwentarz w postaci trzech kotów które mam na zbyciu ?

  Ps. Bardzo fajna akcja. Jak ktoś ma możliwości to należy pomagać i ludziom i zwierzakom

  • Pan Tehu napisał(a):

   Pewnie,że można no bo niby z czego jest robiona karma dla psów,raczej nie są to korzonki i szarańcza. Z drugiej strony też nie jest to wykluczone.

 9. stowoda napisał(a):

  Czasem pies lepszy od niejednego człowieka więc po co to gadanie o tym że „człowiek to trzeba pomagać”. Zresztą, jak taki człowiek głodny to i karmę dla psów może zjeść.

 10. El Companero napisał(a):

  fajna akcja, szkoda że nie było jej przed meczem z legią, byłoby na pewno wiecej potrzebnych zwierzakom rzeczy, teraz zimą przy niskiej frekwencji będzie skromniej, ale trzymam kciuki za te psiaki

 11. Olka napisał(a):

  robić aferę z pomagania komukolwiek:) ważne żeby pisano:)

 12. Olka napisał(a):

  Kibole Kolejorza, Lech Poznań ,FC robią różne zbiorki nie negujmy tylko dołączmy:)rzec się by chciało ,że w kupie siła:D