Młodzież zakończyła jesień

Wszystkie cztery czołowe i najstarsze młodzieżowe grupy Lecha Poznań zakończyły już zmagania w rundzie jesiennej sezonu 2017/2018. W ten weekend rywalizował tylko jeden juniorski zespół Kolejorza, który we Wronkach raptem zremisował tracąc szansę zmniejszenia straty punktowej do lidera jeszcze w tym roku kalendarzowym.


W sobotę Lech II Poznań mimo prowadzenia 1:0 po golu Marcina Wasielewskiego tylko zremisował we Wronkach z Unią Solec Kujawski 1:1 (0:0). Rezerwy Kolejorza prowadzone przez Ivana Djurdjevicia zakończyły rundę jesienną na 7. pozycji w grupie 2 III-ligi tracąc do liderującej Elany Toruń 8 oczek.

Przypomnijmy, że wcześniej zmagania w CLJ (grupa zachodnia) zakończyli juniorzy starsi Lecha Poznań. Kolejorz był trzeci o 2 punkty za Pogonią Szczecin oraz 9 oczek za Śląskiem Wrocław. Z kolei juniorzy młodsi wygrali jesienne zmagania grupy B CLJ do lat 17, natomiast trampkarze starsi byli drudzy w grupie B CLJ U-15.

Cztery juniorskie drużyny Lecha Poznań powrócą do gry o stawkę w drugiej połowie marca 2018 roku. Podczas świątecznej przerwy podsumujemy krótko rundę jesienną w wykonaniu rezerw, juniorów starszych, juniorów młodszych oraz trampkarzy starszych naszego klubu.

Kolejny raport z rezultatami młodzieży Lecha Poznań opublikujemy już wiosną w drugiej połowie marca. Aktualnych tabel i terminarzy szukajcie w odpowiednich działach na tej witrynie, czyli „Tabele” i „Terminarz Młodzieży”. Linki są podane również poniżej.

Źródło: inf. własna
Fot: KKSLECH.com

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <komentarzy 7

 1. J5 napisał(a):

  Juniorzy młodsi tradycyjnie nie zawiedli. Jako jedyni godnie uczcili jubileusz klubu, zdobywając bodajże czwarty raz z rzędu tytuł Mistrza Polski

  • 07 napisał(a):

   I jest to jedyny akcent który godnie uczcił 95-cie klubu. Wstyd!!!! Wstyd Panie Rutkowski.
   Oglądałem w tv 3 z 4 ostatnich meczy rezerw i powiem Wam, że nie dziwię się, że ani Kurminowski czy Moder nie dostali nawet minuty w Ekstraklasie, bo to co grają rezerwy w ofensywie jest identyczne z I zespołem. 0 przyspieszenia.

  • J5 napisał(a):

   Cholera, no to namy większy syf w Lechu, niż myślałem

  • 07 napisał(a):

   @J5 – Jęśli Djuka po meczu mówi, że już w rezerwach jest problem z zaangażowaniem to co dopiero wyżej? …. zobaczcie sobie jego podsumowanie rundy na oficjalnej – 8 pkt straty do lidera i w zasadzie Ivan może sobie budować zespół na przyszły rok.

  • J5 napisał(a):

   @07 mnie już zastanawiały wyniki juniorów. Nawet młodsi w finale przegrali jeden mecz. A starsi w tym sezonie dramat -dziewięć punktów straty do Śląska. Pisałem już niedawno, ża akademia pod wodzą Ulatowskiego to nie to samo, co przedtem

 2. inowroclawianin napisał(a):

  Rezerwy oraz juniorzy starsi na tą chwilę gorzej niż w ubiegłym sezonie. Oby się poprawili, mają przecież idealne warunki pracy. Nawet zimą będą mogli normalnie trenować na swoich obiektach, czego nie mogą robić zawodnicy innych polskich klubów.

 3. Tadeo napisał(a):

  Już kilka razy wspominałem o wynikach rezerw, które bacznie obserwuję. Domagamy się młodzieży z akademii w pierwszej drużynie , tylko w obecnej chwili ich gra i wyniki nie dają podstaw aby kogokolwiek tam wyróżnić i powoływać do pierwszego zespołu .A tak na marginesie to ostatnie wyniki młodzieży dają do zastanowienia że coś nie tak dzieje się w ich szkoleniu.