Trochę lepiej

O godzinie 18:00 na Inea Stadionie mieszczącym się przy ulicy Bułgarskiej 17, początek meczu 19. kolejki piłkarskiej LOTTO Ekstraklasy sezonu 2017/2018, pomiędzy zespołem Lecha Poznań a drużyną Cracovii Kraków. Wszystkich kibiców Kolejorza zapraszamy do śledzenia naszego tradycyjnego przedmeczowego i meczowego raportu NA ŻYWO! z tego spotkania, na łamach naszego serwisu.

16:30 – Witamy z Bułgarskiej! Na kolejnym w tym sezonie przedmeczowym i meczowym raporcie NA ŻYWO! prosto ze stadionu. Wypadłoby dla spokoju wygrać.

16:35 – Obie drużyny są już na stadionie.

16:35 – Poniżej skład Lecha z jedną niespodzianką od początku. Gra Radut.

16:43 – Pierwsze grupki młodych kibiców z akcji „Kibicuj z klasą” są już na stadionie.

16:46 – Murawa jest bardzo dobrze przygotowana. Czekamy na rozgrzewkę Lecha. Elementy potrzebne do niej są już przygotowane.

16:46 – W Poznaniu mamy w tej chwili -1 stopień. Odczuwalna to -6. Brrrr, ale damy radę.

16:55 – Przez zimową temperaturę zapewne wielu kibiców przyjdzie na stadion na ostatnią chwilę. Na razie pustki, a spodziewana frekwencja to około 27 tysięcy ludzi.

17:00 – Poniżej skład gości. Bez niespodzianek.

17:07 – Jeśli Lech dziś wygra przesunie się na 4. miejsce i będzie tracił do Górnika 4 punkty. To jest nasz cel.

17:12 – Bramkarze gości wyszli na rozgrzewkę.

17:15 – Bramkarze Lecha też są.

17:18 – Kibiców powitał właśnie spiker. Poinformował, że w ramach akcji „Kibicuj z klasą” na stadionie zasiądzie 13 tysięcy młodych kibiców.

17:20 – Nasi w komplecie na rozgrzewce.

17:25 – Cracovia też jest. Lech wygrał 2 ostatnie domowe mecze z Cracovią wynikiem 2:1. Nie przegrał u siebie od 2006 roku, kiedy poległ w pamiętnym meczu 3:4.

17:40 – Jeszcze 20 minut. Celność lechitów podczas rozgrzewki słaba.

17:46 – Niecały kwadrans do meczu nadal pustki na stadionie.

17:51 – Spiker czy składy. Za 10 minut zaczynamy.

17:54 – Kocioł zapełniony mniej więcej w połowie. Problem jest z innymi trybunami. Wielu kibiców w tym ci z akcji „Kibicuj z klasą” nadal nie dotarli.

17:56 – Hymn Lecha śpiewają kibice. Oba zespoły już na murawie.

18:00 – Z trybun: „Biegać , walczyć i się starać”.

1 min. – Pierwsza akcja Lecha i złe dośrodkowanie z prawej strony.
2 min. – Odpowiedź Cracovii też prawą stroną/
4 min. – Gol dla Cracovii po rożnym autorstwa Piątka, jednak jest VAR, sędzia nie uznaje gola.
5 min. – Akcja Lecha, ale czemu znowu na siłę skrzydłem?
12 min. – Na razie Cracovia gra szybciej i lepiej.
13 min. – Fatalny strzał Gajosa z lewej nogi.
15 min. – Kąśliwy strzał Jevticia z daleka broni bramkarz.

16 min. – I znowu Jevtić. Tym razem Sandomierski z jeszcze większymi problemami.
20 min. – Ofensywne stałe fragmenty gry kolejny tydzień z rzędu nie przynoszą powodzenia.
23 min. – Makuszewski potknął się o piłkę. Co to miało być?!
28 min. – Bakroth za Makiego. Jego uraz wygląda niestety bardzo źle.
30 min. – Gajos do Darko, który źle trafił w piłkę.

31 min. – Płaski i słaby strzał Gajosa.
34 min. – Drugi gol dla Cracovii po rożnym. Nieuznany przez spalonego.
37 min. – GOOOOOOOOOOOOL!!!! 1:0! Dilaver! Austriak trafia do siatki po wrzutce z rzutu rożnego. To jego premierowy gol.
41 min. – Gytkjaer podcinany w polu karnym, ale nie ma karnego. VAR-u także.
43 min. – Janicki trafia głową na 2:0, jednak był spalony. Byłby to kolejny gol po stałym fragmencie.
45 min. – Jeszcze 3 minuty pogramy w tej połowie.
45+3 min. – Do przerwy 1:0. Lech rozkręcał się z każdą minutą aż w końcu zdobył bramkę. Oby tak dalej.

46 min. – Gramy. Trzeba szybko strzelić na 2:0, by nie było nerwowo.
50 min. – Tetteh świetnie podaje do Jevticia, który w polu karnym… trafia w Gytkjaera.
58 min. – Lech gra momentami naprawdę ciekawą piłkę. Brakuje tylko 2 gola.

64 min. – Mało się dzieje od paru minut, jednak Lech kontroluje ten mecz.
70 min. – Jedna z nielicznych akcji gości po przerwie i od razu było groźnie. Piątek z paru metrów nie trafił głową.
73 min. – Radut zepsuł dobrą akcję złym strzałem.

79 min. – Aj. Sandomierski uprzedził Gytkjaera. To była dobra akcja.
82 min. – Nie ma gola i niestety będzie nerwówka do końca. Co prawda Cracovia rzadko atakuje, lecz trzeba być czujnym.
85 min. – Dwa razy zakotłowało się w naszym polu karnym Lecha. Ufff.
88 min. – Sandomierski piąstkuje piłkę. Po chwili n
89 min. – Teraz znowu źle Gumny, choć decyzja dobra.
90+1 min. – Jeszcze 2 minuty.
90+5 min. – Ufff. 1:0!

KKS Lech Poznań – MKS Cracovia Kraków 1:0 (1:0)

Bramki: 37.Dilaver

Asysty: 1:0 – Jevtić

Żółte kartki: Trałka, Tetteh – Wdowiak, Fink

Sędzia: Mariusz Złotek (Stalowa Wola)

Widzów: 20692

KKS Lech: Putnocky – Gumny, Janicki, Dilaver, Kostevych – Trałka, Gajos (46.Tetteh) – Makuszewski (27.Barkroth), Jevtić, Radut – Gytkjaer (80.Rakels).

Rezerwowi: Burić, L.Nielsen, Tetteh, Majewski, Jóźwiak, Barkroth, Rakels

MKS Cracovia: Sandomierski – Fink, Helik, Malarczyk, Pestka – Drewniak, Deja – Wójcicki (59.Wdowiak), Hernandez (53.Szczepaniak), Mihalik (73.Ferraresso) – Piątek.

Rezerwowi: Wilk, Siplak, Dytiatiev, Ferraresso, Dimun, Wdowiak, Szczepaniak.