Wyjazdowe zero

O godzinie 18:00 na stadionie w Lubinie, początek meczu 20. kolejki piłkarskiej LOTTO Ekstraklasy sezonu 2017/2018, pomiędzy drużyną Zagłębia Lubin a zespołem Lecha Poznań. Wszystkich kibiców zachęcamy do śledzenia raportu na żywo z tego spotkania, na łamach naszego serwisu.

2 min. – Pierwsza akcja Lecha i dośrodkowanie z lewej strony, które wyłapał Polacek.
5 min. – Na razie przy piłce częściej utrzymują się poznaniacy.
7 min. – Płaski strzał Świerczoka zatrzymuje Putnocky.
9 min. – Dilaver wybił piłkę głową po szybkiej akcji Zagłębia prawą stroną.
10 min. – Putnocky wyłapuje główkę Balicia po rożnym.
15 min. – Wyrównany pierwszy kwadrans.

19 min. – Niecelny strzał Majewskiego z daleka po niezłej akcji.
20 min. – Dwa podania Kosti w pole karne, których nikt nie zamknął.
21 min. – Aj! Niecelny strzał Situma, choć niewiele brakowało.
23 min. – Fatalne zagranie Gumnego w pole karne. Na razie nie gra zbyt dobrze.
26 min. – Lech cały czas jest zbyt mało konkretny pod bramką rywala. Niby dziś gra w piłkę, niby przeważa, ale efekt żaden.
30 min. – 30 minut za nami. Brakuje ze strony Lecha celnych strzałów.

34 min. – Główkę Janusa po rożnym w ostatniej chwili wybija Putnocky.
34 min. – Zablokowany strzał Jevticia po kontrze.
35 min. – Znów Jevtić z daleka i piłkę odbił Polacek!
38 min. – Niecelna główka Dilavera po wrzutce Jevticia z wolnego.
43 min. – Zagłębie strzela gola, jednak sędzia go prawidłowo nie uznaje. Był spalony.
45 min. – Do przerwy 0:0. Optyczna gra Lecha nie jest zła. Brakuje skuteczności, celnych strzałów i napastnika, bowiem Rakels na pewno nim nie jest. Minusy? Defensywne stałe fragmenty gry.

47 min. – Główka Trałki i bardzo dobrze broni Polacek. Za chwilę piłkę wybił Janus.
51 min. – Początek II połówki pod dyktando Kolejorza.
57 min. – Bez celnych strzałów to Lech tego meczu nie wygrał. Zdecydowanie za mało uderzeń.
59 min. – Z dobrego miejsca i wolnego Majewski trafia prosto w Polacka. Nie można marnować takich szans!

66 min. – Nic się nie działo aż tu nagle karny dla Zagłębia z kapelusza po rzekomym faulu Dilavera. Będzie VAR.
68 min. – Przynajmniej dziś nas nie okradli. Brawo.
74 min. – Lech przestał grać.

78 min. – Złe uderzenie Pawłowskiego z wolnego.
80 min. – Świerczok trafia w boczną siatkę. Lech nic nie gra od jakiś 15 minut.
83 min. – Kocioł pod bramką Lecha. Piłka trafiła w nogę Jóźwiaka i nie ma gola dla Zagłębia.
87 min. – Szczęście można dziś nas uratować.
90 min. – Zagłębie częściej utrzymuje się przy piłce.
90+2 min. – Lech nie ma ambicji zaatakować.
90+4 min. – Przez głupotę Janickiego kończymy w „10”.
90+6 min. – Kostia do Barkrotha. Jego strzał zostaje zablokowany, a po chwili dobitka jest zła.
90+8 min. – 0:0.

KGHM Zagłębie Lubin – KKS Lech Poznań 0:0 (0:0)

Żółte kartki: Balić, Czerwiński – Rakels, Trałka, Janicki

Czerwona kartka: 90+4 min. – Janicki (za dwie żółte)

Sędzia: Jarosław Przybył (Kluczbork)

Widzów: 7629

KGHM Zagłębie: Polacek – Czerwiński, Guldan, Kopacz, Balić – Matuszczyk, Jagiełło – Janus (52.Tuszyński), Pawłowski, Janoszka – Świerczok.

Rezerwowi: Forenc, Todorovski, Tosik, Żyra, Mazek, Woźniak, Tuszyński.

KKS Lech: Putnocky – Gumny, Janicki, Dilaver, Kostevych – Tetteh, Trałka – Jevtić, Majewski (63.Barkroth), Situm (58.Jóźwiak) – Rakels (76.Gytkjaer).

Rezerwowi: Burić, L.Nielsen, Vujadinović, Radut, Barkroth, Jóźwiak, Gytkjaer.