Mały problem z kartkami

W zakończonej kilka dni temu rundzie jesiennej 2017/2018 piłkarze Lecha Poznań wyjątkowo często jak na ostatnie rundy wylatywali z boiska za czerwone kartki. Jesienią łącznie 4 zawodników musiało przedwcześnie opuścić plac gry w tym 2 po bezpośredniej czerwonej kartce ujrzanej za brutalny faul na rywalu.


W Ekstraklasie po bezpośrednich czerwonych kartkach boisko musieli opuścić Abdul Aziz Tetteh (w meczu z Wisłą Płock 0:1) oraz Maciej Gajos (w spotkaniu z Arką 3:0). Poza tym za 2 żółte kartoniki plac gry w Gdańsku opuścił Mihai Radut (chwilę po jego zejściu Lech stracił gola na 3:3) i Rafał Janicki (w Lubinie ekipa Kolejorza dowiozła w końcówce wynik 0:0).

Tej jesieni w 28 meczach na 3 frontach żółte kartki zobaczyło w sumie 17 różnych piłkarzy. Najwięcej z 52 kartoników ujrzał Mario Situm (6 w tym 4 w lidze). Drugi z 5 żółtkami był Emir Dilaver, które wszystkie zobaczył w Ekstraklasie. Jesienią w naszej lidze poza Austriakiem pauzował już Maciej Makuszewski, Lasse Nielsen oraz Mihai Radut. W Gdyni nieobecny będzie Mario Situm.

Po Chorwacie zagrożeni pauzą w jednym meczu LOTTO Ekstraklasy są Rafał Janicki i Łukasz Trałka. Były kapitan Kolejorza dość długo miał na swoim koncie tylko 1 żółtko, jednak końcówka jesieni trochę zmieniła jego sytuację. Jak na 21 rozegranych kolejek sytuacja kartkowa w poznańskim Lechu jest całkiem niezła. Zimą odejdą Nicki Bille Nielsen oraz Deniss Rakels mający po 2 napomnienia przez co problem z kartkami będzie jeszcze mniejszy.


Żółte kartki w sezonie 2017/2018:

Ekstraklasa (38 kartek)

5 – Dilaver
4 – Makuszewski, L.Nielsen, Radut, Situm
3 – Trałka, Janicki
2 – Jevtić, Nielsen, Gumny, Rakels
1 – Gajos, Majewski, Tetteh

Puchar Polski (3 kartki)

1 – Gajos, Tetteh, Vujadinović

Liga Europy (11 kartek)

2 – Situm, Nielsen
1 – Gumny, Majewski, Tetteh, Burić, Trałka, Kostevych, Vujadinović

52 żółte kartki, w 28 meczach, 17 zawodników:

6 – Situm
5 – Dilaver
4 – Makuszewski, Nielsen, L.Nielsen, Radut, Trałka
3 – Gumny, Tetteh, Janicki
2 – Vujadinović, Gajos, Majewski, Jevtić, Rakels
1 – Burić, Kostevych

Czerwone kartki

1 – Tetteh, Gajos (bezpośrednia)
1 – Radut (za dwie żółte), Janicki (za dwie żółte)

Źródło: inf. własna
Fot: KKSLECH.com

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <komentarzy 13

 1. Grimmy napisał(a):

  W sumie to nie dziwi mnie liczba kartek Situma. Nie jest obrońcą, jednak to wojowniczy typ. Nigdy nie odpuszcza, tak jak w meczu z Termaliką. Do tego lubi pokłócić sie z sędziami.

 2. niewojnie napisał(a):

  „Zimą odejdą Nicki Bille Nielsen oraz Deniss Rakels”
  „Mogą odejść (prawdopodobieństwo transferu):
  Deniss Rakels – 70%
  Nicki Bille Nielsen – 50%”
  Czegoś nie wiem?

 3. tomekmec napisał(a):

  Widać ja też czegoś nie wiem. Jeśli to prawda to bardzo dobra informacja. Nie chce przed Świętami pisać na temat NBN ale to z pewnością jeden z bardziej chybionych transferów Lecha nie tylko w ostatnich latach.

 4. ArekCesar napisał(a):

  Ja bym się skupił na kartkach dla Gumnego i Darko oraz Trałki. Za 4 kolejki zacznie się seria meczów z ekipami z czołówki i złapanie kartek przed samymi meczami z nimi będzie oznaczać pauzę. A wiadomo jak nas czarni lubią obdarzać kartkami.

  • Grimmy napisał(a):

   W takim razie, Gumny, Trała i Jevtić powinni pomóc losowi i wykartkować się wcześniej ;)

  • ArekCesar napisał(a):

   Przeszło mi to przez głowę. Zastanawiam się tylko jaki mecz przesiedzieć na ławie. Po kolei teraz Arka, Pogoń, Korona, Śląsk, Legia, Jaga, Lechia, Wisła, Górnik.

  • Grimmy napisał(a):

   Po kolei. Jeden na Pogoń, drugi na Koronę, trzeci na Śląsk. Warto dopomóc „szczęściu”, żeby nagle trzech na raz nie odpoczywało w meczu z Legią.

 5. J5 napisał(a):

  Nie ma co kombinować bo może się nam to odbić czkawką. Skład namy szeroki, jest komu zastąpić. Najgorzej tylko jak Darko załapie..

  • Grimmy napisał(a):

   Nie uwazam, aby to było kombinowanie. To myślenie strategiczne i minimalizowanie ryzyka. Obojętnie z kim byłby to mecz, to bylibyśmy w poważnych tarapatach, gdybyśmy musieli w nim grać bez Trałki, Gumnego i Jevticia.

  • J5 napisał(a):

   To nie byłoby w duchu sportu. Jak nas gdzieś przewalą w jakimś meczu to krzyczymy na całą Polskę że nieuczciwie i dzieje się krzywda, nie wypada takiej strategii odwalać

  • Grimmy napisał(a):

   Z całym szacunkiem, ale nie porównuj wałka sędziowskiego, do celowego wykartkowania się. Celowe wykartkowanie jest zabiegiem taktycznym, jak wystawienie drugiego składu w pucharach europejskich, kiedy masz już zapewniony awans do następnej rundy, aby dać odpocząć swoim podstawowym zawodnikom, albo nakazanie piłkarzom ostrej gry na pograniczu faulu, żeby fizycznie zdominować słabszy
   fizycznie, ale lepszy technicznie zespół.

 6. tolep napisał(a):

  Każdy z ww. powinien zdjąć koszulkę po zdobyciu bramki. Pokazując napis „proszę nie dawać mi żółtej kartki”.

 7. Kibic Lecha napisał(a):

  W tym waszym artykule tylko jedno mnie zastanowiło pan Situm zgromadził tak duzo kartek zastanawiam się kiedy bo mało grał i to wdodtku grał słabo