Tak strzelał Lech jesienią i w 2017 roku

Piłkarze Lecha Poznań w całym 2017 roku strzelili łącznie 63 ligowe gole z czego 33 wiosną (17 meczów) i 30 jesienią (21 meczów). Ten rezultat pozwolił Kolejorzowi zająć wiosną 3. miejsce w LOTTO Ekstraklasie 2016/2017, 2. pozycję po rundzie jesiennej w LOTTO Ekstraklasie 2017/2018 oraz 2. lokatę w ligowej tabeli 2017 roku złożonej z 38 kolejek.

W 2017 roku Lech Poznań był klubem, który zdobył najwięcej bramek w lidze. W obu rundach dla Kolejorza trafiło po 11 zawodników. Łącznie gole dla Lecha strzelało 17 różnych piłkarzy w tym Łukasz Surma z Ruchu Chorzów, Artem Putivtsev z Termaliki Nieciecza i Vladislavs Gutkovskis także z Termaliki.

Najlepszym ligowym strzelcem poznaniaków w mijającym roku był Christian Gytkjaer, który zdobył 10 goli. Po 8 bramek na swoim koncie mieli Radosław Majewski i Marcin Robak, a po 6 trafień Maciej Makuszewski oraz Darko Jevtić. Przez cały rok Lech Poznań raptem 2 gole strzelił w Ekstraklasie między 51 a 60 minutą gry.

Kolejorz najczęściej zdobywał bramki w lidze pomiędzy 31 a 40 minutą (w sumie 12 trafień) oraz w końcowych minutach spotkań po 81 minucie gry, kiedy strzelił łącznie 11 goli. Poniżej pełne podsumowanie.