Pełny plan zimowych przygotowań

Znany jest już szczegółowy plan przygotowań Lecha Poznań do rundy wiosennej 2017/2018 piłkarskiej LOTTO Ekstraklasy. Podczas miesiąca zimowych treningów ekipa Kolejorza rozegra łącznie 5 sparingów w tym 3 mecze towarzyskie podczas obozu w tureckim Belek z 3 zagranicznymi zespołami z Europy Wschodniej oraz Środkowej.


Lech Poznań wróci do zajęć w poniedziałek, 8 stycznia. W pierwszym tygodniu piłkarze Kolejorza przejdą szereg badań, testów oraz będą ćwiczyć na własnych obiektach. W razie złej, czyli zimowej aury zawodnicy będą mieli do dyspozycji boisko ze sztuczną trawą pod balonem, który niedawno został zamontowany za I trybuną Inea Stadionu mieszczącego się przy ulicy Bułgarskiej 17.

Pierwszy tydzień treningów zakończy się sparingiem z III-ligową Polonią Środa Wielkopolska, który odbędzie się w niedzielę, 14 stycznia. Dzień później Kolejorz wyleci na 12-dniowy obóz do tureckiego Belek. W piątek, 19 stycznia zmierzy się kontrolnie z czwartym obecnie klubem ligi ukraińskiej, Zoryą Ługańsk. Zespół ten jesienią rywalizował w fazie grupowej Ligi Europy z Ostersunds, Athleticiem Bilbao oraz Herthą Berlin, jednak nie wyszedł z grupy.

We wtorek, 23 stycznia „niebiesko-białych” czeka mniej wymagający przeciwnik. Wtedy gracze Bjelicy zagrają z 12 drużyną ligi bułgarskiej znajdującą się tuż nad strefą spadkową o nazwie FK Etar Veliko Tarnovo. Na koniec jedynego zimowego zgrupowania w piątek, 26 stycznia Lech Poznań spotka się z chorwackim Hajdukiem Split, który w swojej lidze po rundzie jesiennej jest na 2. pozycji.

Od 28 stycznia aż do 10 lutego Kolejorz będzie przygotowywał się na swoich obiektach. W piątym i ostatnim zimowym sparingu dnia 4 lutego (niedziela) zagra z I-ligowym GKS-em Tychy. Lech Poznań piłkarską wiosnę zainauguruje wyjazdowym meczem z Arką w Gdyni, który odbędzie się w niedzielę, 11 lutego, o godzinie 18:00. W porównaniu z zeszłą zimą ta trwająca będzie dla Kolejorza o dzień dłuższa. Wiosnę 2017 roku „niebiesko-biali” rozpoczęli 10 lutego.


Pełny plan przygotowań Kolejorza do wiosny 2018:

08.01 – Początek przygotowań Lecha Poznań do rundy wiosennej 2017/2018
08-13.01 – Testy, badania w Rehasporcie i treningi w Poznaniu
14.01 – Sparing: Lech Poznań – Polonia Środa Wielkopolska
15-27.01 – Zgrupowanie w Turcji (Belek)
19.01 – Sparing: Lech Poznań – Zorya Ługańsk
23.01 – Sparing: Lech Poznań – FK Etar Veliko Tarnovo
26.01 – Sparing: Lech Poznań – Hajduk Split
29.01-10.02 – Treningi w Poznaniu
04.02 – Sparing: Lech Poznań – GKS Tychy
11.02 – Inauguracja rundy wiosennej. Arka – Lech godz. 18:00

Źródło: inf. własna
Fot: KKSLECH.com

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <komentarzy 15

 1. Gadzuki napisał(a):

  Ciekawa lista sparing partnerów w Turcji

 2. J5 napisał(a):

  Dobrze, że to wszystko już się zaczyna. 12 dni i początek przygotowań do wiosny:). Wreszcie coś się będzie działo. Niestety, pierwszy mecz dopiero za półtora miesiąca…

 3. Bryx napisał(a):

  Ja tam się cieszę. W PS Nenad powiedział, że głównym problemem drużyny jesienią był bardzo krótki okres przygotowawczy. Jak sam powiedział – w zeszłym roku jesienią też drużyna nie błyszczała, a zaczęła dopiero wiosną gdy mogli spokojnie popracować przez zimę. Jak sam powiedział – zdaje sobie sprawę, że tym razem może być podobnie, dlatego te przygotowania zimowe będą takie, że kibice będą zadowoleni.

  Znowu off-topicując – dzisiaj Radek Majewski gościł w Przeglądzie Sportowym, powiedział, że spotkał się z trenerem jak i prezesem, wyraził chęć pozostania w klubie, przeprosił za swoją postawę i całą winę wziął na siebie, gdyż jak to powiedział – po udanych występach wpadł w samozachwyt, i rozluźnił swoją postawę na treningach jak i w meczach, brakowało mu koncentracji co szybko zauważył sam trener. Prawdopodobnie przed Mają wobec jego nalegań o pozostanie w klubie – jest przedstawione jakieś ultimatum co do liczb goli i asyst, które musi zanotować, żeby tu zostać. Został też poinformowany, że w przypadku transferu innego piłkarza na te pozycje – rundę zacznie przyspawany do ławki i od nowa będzie musiał budować pozycje.

 4. milekamps napisał(a):

  Mam nadzieję że dobrze przepracują ten obóz i zobaczymy takiego Lecha jak chcemy,walczącego od pierwszej do ostatniej minuty

 5. Pan Tehu napisał(a):

  Wielkie Tarnowo,czy to coś jak Sandecja? Może być ciekawie bo jeśli tak to nie daliśmy rady wbić im gola w dwóch meczach.

  • Max Gniezno napisał(a):

   Bardzo malownicze miasto z bogatą historią . Pod względem ludności podobne do Gniezna ok 70 000

 6. Ja napisał(a):

  A wiosna graliśmy tak jak oczekiwał trener?

 7. Kibic Lecha napisał(a):

  A ja odniosę się do 159-miejsca jakie Lech zajął wrankingu To miejsce wstydu nie chwały Ale takie miejsce wstydu będziemy zajmować jezeli nasza pozycja w kraju bedzie taka jaka jest Mistrzostwo zdobywawy od święta co pięć lat a po nim przychodzi siódme3 miejsce w naszej bardzo słabej Lidze Jeśteśmy piłkarsko baaardzo słabi taka jest prawda

 8. Ekstralijczyk napisał(a):

  Z Zoryą i Hajdukiem sparingi zapowiadają w miarę się ciekawie.

 9. Byly napisał(a):

  Będzie je można gdzieś obejrzeć (sparingi)?

 10. Boni napisał(a):

  Pewnie LechTV

 11. Wasiu napisał(a):

  Obóz w Turcji? Przecież to są wakacje na koszt klubu :)! Oni powinni w Polsce pracować nad siłą, wytrzymałością, ogólnie nad kondycją! W Turcji pierwsze dni to będzie czas na zaaklimatyzowanie się, później popykają trochę na ładnych boiskach, powrót do Polski i znowu kilka dni… aklimatyzacji:). NYGUSY!

  • Siódmy majster napisał(a):

   Odwieczny rytuał zimowych przygotowań to obóz gdzieś nad ciepłym morzem.Jak piłkarzom pozwoli to zrobić majstra w maju to wszystko im wybaczymy.Nawet takie wakacje, nie?

  • Krzysiaczek napisał(a):

   Potwierdzone naukowo jest że mięśnie w cieple lepiej pracują i cały świat ma obozy w ciepłych krajach.

 12. inowroclawianin napisał(a):

  Bardzo ciekawe zespoły w sparingach. Nie ma się jednak czym podniecac. Najpierw solidne wzmocnienia, następnie dobrze przepracowany okres przygotowawczy i zaczynamy ligę w Gdyni. Sparingi to sprawa praktycznie bez znaczenia, czas na testowanie różnych schematów.