Dobra murawa w 2017 roku

W 2017 roku na Inea Stadionie mieszczącym się przy ul. Bułgarskiej 17, piłkarze Lecha Poznań rozegrali w sumie 23 mecze (10 wiosną i 13 jesienią). Tym samym murawa nie była aż tak mocno eksploatowana, jak choćby w 2015 roku, kiedy na obiekcie Kolejorza odbywało więcej meczów w europejskich pucharach czy więcej pojedynków w Pucharze Polski.


W 2015 roku nie było żadnych problemów z murawą. Jeszcze wcześniej w 2013 czy 2014 roku problemy zaczęły się dopiero późną jesienią. W 2016 roku stan murawy wizualnie na zdjęciach był podobny do tego w 2014, a w minionym 2017 roku również trawa prezentowała się nieźle. Obyło się przede wszystkim bez jej wymiany w czym zasługa m.in. odpowiedniej pielęgnacji.

Lech Poznań swego czasu wypracował model utrzymywania murawy w dobrym stanie choćby dzięki stałemu doświetlaniu trawy przez lampy solarne. Klub korzysta ze sztucznego naświetlania trawy właściwie przez cały rok naświetlając murawę nie tylko pod bramkami czy pod II trybuną, gdzie przez konstrukcję dachu naturalne promienie słoneczne przez sporą część roku nie dochodzą.

Przez ostatnich 12 miesięcy co mecz Kolejorza u siebie wykonywaliśmy zdjęcia murawy i umieszczaliśmy je w raportach przedmeczowych. Dziś niektóre fotki z poszczególnych miesięcy zebraliśmy w jedną galerię, która ukazuje dobry stan nawierzchni na Bułgarskiej w 2017 roku.


>> Tak wyglądała murawa w 2016 roku
>> Tak wyglądała murawa w 2015 roku
>> Tak wyglądała murawa w 2014 roku
>> Tak wyglądała murawa w 2013 roku
>> Tak wyglądała murawa w 2012 roku

Murawa na Bułgarskiej w 2017 roku:

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <komentarzy 9

 1. Pawelinho pisze:

  Jakby nie patrzeć w porównaniu do ostatnich lat w 2017 roku murawa wyglądała całkiem przyzwoicie. Oby ten trend utrzymał się również w 2018 roku.

 2. B_c00L pisze:

  Jest lepiej ale powinno byc o wiele lepiej. Wiem, ze bedzie ciezko ale mam nadzieje, ze doczekam sie czasow gdy bedziemy grali na idealnej murawie przez caly rok

 3. 07) pisze:

  Na pewno jest duży progress w temacie stanu murawy w porównaniu z latami wcześniejszymi. Lamy i odpowiednia pielęgnacja robią swoje. Jeśli Lech preferuje grę po ziemi na 1-2 kontakty, techniczną piłkę to stan murawy musi być bardzo dobry przez cały sezon, bo to nasz atut i należy dokładać wszelkich starań by murawa była idealna, nie ważne czy to wczesna wiosna czy grudzień.

 4. Kibic Lecha pisze:

  O murawę musi dbać klub to jest oczywiste ale ja w temacie Transferów bo tylko na waszej stronie można wyrazić swój pogląd mam prośbę nie przepisujcie tekstów z innych zagranicznych gazet ze do Lecha ma przyjść jakiś zawodnik bo to świadczy zle o inteligencji tej strony czyli o ludziach którzy ją prowadzą nie cytujcie menedzerów bo ich słowa nic nie są warte szanujmy się piszmy tylko o transferze który został dokonany bo tylko wtedy mozemy określić czy jest to wzmocnienie czy tylko śćiema szanujmy się jako kibice.

 5. Kibic Lecha pisze:

  Wiemy ze przyszedł Rogne ze Szwecji więc nic o nim nie wiemy czy to będzie wzmocnienie pokaze boisko będzie ponoC lewy obrońca Tomasik z Jagielonii więc jego znamy duzo lepiej ale czy to będzie dobry transfer pokaze boisko

 6. Ekstralijczyk pisze:

  Utrzymywać taki stan murawy przynajmniej co sezon, a jeśli da się jeszcze ją bardziej poprawić to byłoby elegancko.

 7. gamoń pisze:

  Szkoda tylko, że redakcja nie napisała nic o mniejszej ilości meczów (puchar polski, liga europejska).
  Gdyby do powyższego dodać ewentualnie jeden mecz kadry to znów jest kibel.