Reklama

Balon przy Bułgarskiej + FOTO

W listopadzie zeszłego roku rozpoczęła się instalacja dachu nad pełnowymiarowym boiskiem ze sztuczną trawą znajdującym się za I trybuną Inea Stadionu mieszczącego się przy ulicy Bułgarskiej 17 w Poznaniu. Popularny „Balon” został postawiony w drugiej połowie grudnia i służy już młodym zawodnikiem z akademii Lecha Poznań.


Jednym z głównych problemów w ostatnich latach był brak możliwości odbywania treningów w dobrych warunkach od późnej jesieni do wczesnej wiosny. Co prawda Lech Poznań jest jednym z nielicznych polskich klubów mających do swojej dyspozycji pełnowymiarową płytę boiska ze sztuczną trawą, to jednak kiedy spadł śnieg i nastał mróz wtedy trenerzy mieli problem z odpowiednim przeprowadzaniem zajęć na równej płycie boiska.

Lech Poznań to pierwszy w Polsce klub, który zastosował innowacyjny system instalacji dachu na boiskiem, który wiosną będzie można zdemontować, schować i poczekać do następnej zimy. Operację w połowie sfinansowało Ministerstwo Sportu i Turystyki, a w połowie zarząd Kolejorza. Z pełnowymiarowego oraz zadaszonego od drugiej połowy grudnia boiska ze sztuczną nawierzchnią od stycznia korzystają juniorskie zespoły z poznańskiej części akademii.

Tzw. „balon” będzie także służył do wiosny młodzieżowym drużynom trenującym na co dzień na obiektach w Popowie oraz we Wronkach. To również pod balonem juniorzy Kolejorza mają rozgrywać zimowe mecze kontrolne. W razie konieczności kryta sztuczna płyta boiska będzie służyła też pierwszemu zespołowi Lecha Poznań, który choćby poprzedniej zimy rozgrywał swoje sparingi na sztucznej murawie.

Balon, który niedawno stanął za I trybuną Inea Stadionu mieszczącego się przy ulicy Bułgarskiej 17 w Poznaniu ma 25 metrów wysokości i sztuczne oświetlenie o mocy 80 lx. W pełni pokrywa pełnowymiarową płytę boiska ze sztuczną trawą o wymiarach 105×68. Poniżej kilka dzisiejszych zdjęć balonu:


Autor zdjęć: Krzysztof Krause

null
null
null
null
null

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <







13 komentarzy

  1. Niepyra pisze:

    Bardzo dobra inwestycja. Przydałby się drugi taki obiekt we Wronkach dla potrzeb AL.

  2. roby pisze:

    ?

  3. stowoda pisze:

    Patrząc na balon, to że ogranicza grę wysokimi wykopami na aferę i z rodzaju „lampa do przodu” to jest super inwestycja. Może się doczekamy że młodzi nauczą się PODAWAĆ CELNIE PO ZIEMI ! Bo teraz „warunki atmosferyczne i stan boiska” nie będzie im przeszkadzał.

  4. damt610 pisze:

    Jaki jest koszt złożenia i rozłożenia takiego czegoś?

  5. Bolek pisze:

    W wielu aspektach jesteśmy wiodącym klubem w Polsce. Pod względem infrastruktury nie mamy sobie równych!

  6. El Companero pisze:

    i to mi się podoba, w warunkach zimowych można trenować na pełnym obciążeniu , nie ma śniegu, lodu, wiatru. I nawet jest miejsce dla kibiców za liniami bocznymi 🙂 mogą obserwować sparingi juniorów…

  7. Wasiu pisze:

    Nie trzeba wyjeżdżać na zimowe obozy do cieplejszych krajów!

    • Mefju pisze:

      Trzeba, bo nasi seniorzy nie znoszą treningów na tym boisku z powodu sztucznej murawy. Ciagle narzekają na bolące stawy więc treningów i sparingów na tej płycie jest tyle co kot napłakał. Boisko generalnie służy pod wynajem dla amatorów i piłkarzy z niższych lig oraz dla dzieci z grup młodzieżowych

  8. J5 pisze:

    Robi wrażenie

  9. niepoznaniak pisze:

    No właśnie jestem ciekawy jakie byłyby koszty zadaszenia naturalnej murawy , podgrzewania jej i naświetlania, żeby umożliwić naturalną wegetacje. Zbyt długie trenowanie na sztucznej nawierzchni nie będzie zdrowe dla młodych piłkarzy.

  10. 03 pisze:

    Ale ładny… patent też git…

  11. Pele pisze:

    Lepiej sobie zobaczcie jak wyglada balon leglej …