Pierwsze dwa dni za Lechem

W poniedziałek rano piłkarze Lecha Poznań zakończyli trwające trzy tygodnie zimowe urlopy i rozpoczęli przygotowania do rundy wiosennej LOTTO Ekstraklasy sezonu 2017/2018. Kolejorz nie rozpoczął zimowych zajęć w komplecie i pełną grupą. Podczas dwóch pierwszych treningów w tym roku kalendarzowym zespół był podzielony na dwie grupy.


Wczoraj część piłkarzy spotkała się w poznańskim zakładzie Fizjologii Akademii Wychowania Fizycznego, gdzie zostały przeprowadzone testy progresywne. Tego typu testy mają za zadanie określić wydolność danego zawodnika po to, aby sztab szkoleniowy wiedział, jak duże obciążenia treningowe narzucić konkretnemu piłkarzowi podczas zimowych przygotowań.

Dziś po 10:00 „niebiesko-biali” po raz pierwszy pracowali z piłkami. Poranne zajęcia, które odbyły się pod zaprezentowanym przez nas wczoraj balonem opuściło ośmiu zawodników. Byli to piłkarze, którzy nie przeszli w poniedziałek testów progresywnych i dopiero dziś je zaliczyli. Po południu Lech Poznań trenował już niemal w komplecie.

Przygotowania do rundy wiosennej wraz z Kolejorzem rozpoczął m.in. Deniss Rakels, który w ciągu najbliższych dni, a być może nawet godzin przeniesie się do innego klubu. Poza Łotyszem wolną rękę w poszukiwaniu nowego klubu dostali Nicki Bille Nielsen i Vernon De Marco. Ich sytuacja także wyjaśni się w najbliższych dniach. Sztab szkoleniowy przekazał tym zawodnikom, że mogą tutaj zostać do czerwca, ale mają niewielkie szanse na grę, dlatego lepiej dla nich będzie zmienić otoczenie już teraz.

Od poniedziałku, 8 stycznia wraz z Kolejorzem ćwiczy najnowszy nabytek Thomas Rogne. Prócz niego na pierwszym treningu w 2018 roku pojawili się młodzi gracze rezerw – bramkarz Bartosz Mrozek, obrońca Wiktor Pleśnierowicz oraz pomocnik Tymoteusz Klupś, który z numerem „34” został zgłoszony do rozgrywek LOTTO Ekstraklasy już jesienią.

W środę „niebiesko-biali” tak samo jak dziś będą pracowali dwa razy dziennie. Pierwszy tydzień zimowych przygotowań do rundy wiosennej zakończy niedzielny sparing z Polonią Środa Wielkopolska, której piłkarzem jest Luis Henriquez. Kontrolny mecz z III-ligowcem odbędzie się w niedzielę, 14 stycznia, o godzinie 12:00. Na ten moment spotkanie ma odbyć się na naturalnej płycie boiska za I trybuną Inea Stadionu. O tym, gdzie ostatecznie zostanie rozegrany ten mecz wyjaśni się w najbliższych dniach.

Lech Poznań czyni aktualnie starania, aby do poniedziałku, 15 stycznia pozyskać napastnika do rywalizacji i lewego obrońcę do rywalizacji, którzy na ten moment są najbliżej przyjścia i są priorytetem na zimowe okienko transferowe. 15 stycznia Kolejorz uda się na 12-dniowy obóz do tureckiej miejscowości Belek w której rozegra łącznie 3 mecze kontrolne z Ukraińcami, Bułgarami oraz Chorwatami.

Źródło: inf. własna
Fot: KKSLECH.com

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <komentarzy 6

 1. El Companero napisał(a):

  przypomnijcie mi do kiedy zawodnikami Lecha są jeszcze zawodnicy na wypożyczeniu (Formella, Lis, Kurbiel, Serafin, Pawłowski). Z wyjątkiem Serafina ,żaden nie ma szans żeby zaistnieć w Lechu. Tomczyka pominąłem, bo on tu na pewno zagra. Latem trzeba będzie robić kolejną listę wypożyczonych składającą się z nowych zawodników.

 2. Andrzej napisał(a):

  Niemal w komplecie? Jaki jest stan zdrowia Trałki i Putnockiego?

 3. Andrzej napisał(a):

  Do El Companero. Szymek i Formella do czerwca 2019

 4. ad astra napisał(a):

  Chciałbym widzieć wyniki wydolności NBN ;-)

  • tomasz1973 napisał(a):

   Mógłbyś się przerazić…

  • Soku napisał(a):

   Ostatnio Nicki podobno dał radę zmęczyć prawie litra czystej i kratkę browarów, wg. doniesień ludzi z miasta.
   Tak więc z wydolnością u niego nieźle.
   ;-)