Vujadinović z Trałką grali zimą najwięcej. Trzech z kompletem meczów

Piłkarze Lecha Poznań zakończyli już trwające przez miesiąc zimowe przygotowania do rundy wiosennej piłkarskiej LOTTO Ekstraklasy sezonu 2017/2018. W łącznie 6 grach kontrolnych w tym 3 rozegranych w Polsce podopieczni Nenada Bjelicy zanotowali bilans 5-0-1, gole: 16:8. Zimą w sparingach wystąpiło aż 30 różnych zawodników w tym 4 bramkarzy.

We wszystkich 6 towarzyskich spotkaniach wystąpili Radosław Majewski, Mario Situm i Kamil Jóźwiak. Żaden z nich nie miał jednak najwięcej rozegranych minut. Zimą po 316 minut zanotowali na boiskach Nikola Vujadinović oraz Łukasz Trałka. 315 minut zaliczył z kolei Jasmin Burić, 309 minut Maciej Gajos, 301 minut Volodymyr Kostevych, a Kamil Jóźwiak 297 minut.

Co ciekawe czwarty bramkarz Kolejorza, Bartosz Przybysz zaliczył w minionym okresie przygotowawczym więcej minut i meczów sparingowych niż trzeci golkiper Bartosz Mrozek. Tylko w 1 spotkaniu zagrali za to Lasse Nielsen, Wiktor Pleśnierowicz, Elvir Koljić oraz Jakub Serafin.

Zimą trener Nenad Bjelica dał okazję występu w grach kontrolnych łącznie 4 bramkarzom, 11 nominalnym obrońcom, 12 pomocnikom oraz 3 napastnikom. Poniżej pełne podsumowanie.