Sparing: Lech – Znicz 3:0

W sparingowym meczu rozegranym dziś o godzinie 13:00 na jednym z bocznych boisk Inea Stadionu mieszczącego się przy ulicy Bułgarskiej 17, piłkarze Lecha Poznań pokonali kontrolnie Znicz Pruszków 3:0 (1:0). W środowym spotkaniu sparingowym szansę występu otrzymali głównie rezerwowi zawodnicy i piłkarze mający niewielkie szanse na grę od początku w niedzielnym pojedynku z Arką Gdynia.

Mecz od zdecydowanych ataków rozpoczęli lechici, którzy grali szybko i efektownie. Już w 6 minucie gry po podaniu z lewej strony strzał z około 20 metrów oddał Moder wyprowadzając poznaniaków na prowadzenie. Kolejorz nie zatrzymywał się, wciąż atakował i dość łatwo stwarzał sobie kolejne akcje. Szczególnie aktywni byli skrzydłowi Lecha w tym m.in. włączający się do ofensywy De Marco. W 28 minucie świetnie z prawej strony pola karnego zagrał Khoblenko. Piłkę tracił Moder, lecz za lekko, by ta wpadła do siatki. Znicz atakował bardzo rzadko i bez pomysłu. Dopiero w 33 minucie uderzenie rozpaczy oddał jeden z graczy gości. Krótko później w polu karnym szarżował Khoblenko, który zamiast strzelać wolał szukać podania i zepsuł dobrą sytuację. W 37 minucie indywidualną akcję przeprowadził Majewski, ale z jego strzałem poradził sobie bramkarz parując futbolówkę na rzut rożny. W 42 minucie Znicz w końcu zagroził bramce Putnockiego, aczkolwiek Słowak był na posterunku pewnie łapiąc piłkę. W 44 minucie z kontrą wyszedł Kolejorz, którą w ostatniej chwili dobrym wyjściem z bramki powstrzymał golkiper Znicza. Po chwili odpowiedziała z Pruszkowa uderzając minimalnie niecelnie z rzutu wolnego. Pierwsza połowa zakończyła się więc prowadzeniem Kolejorza 1:0.

Po zmianie stron śmielej do ataku ruszył Znicz. W jednej z sytuacji musiał interweniować Putnocky, który dobrze wybronił uderzenie rywala. W 54 minucie mocny, choć minimalnie niecelny strzał oddał Tomasik. Początek drugiej połowy nie był już tak szybki, jak pierwszej, natomiast gra trochę się wyrównała. W 63 minucie gry było już jednak 2:0 po ładnym i płaskim strzale z lewej nogi Khoblenko. Chwilę przed tym golem na boisko wszedł Koljić. Znicz po bramce na 2:0 trochę się gubił. To wykorzystał Lech, a konkretnie Vujadinović, który w 67 minucie trafił po stałym fragmencie na 3:0. W 74 minucie ładną piętką popisał się Koljić. Krótko później piłka wpadła do siatki, lecz sędzia słusznie w tej sytuacji odgwizdał spalonego. W końcówce meczu Lech stracił nieco ze swojej dyscypliny taktycznej odpuszczając także grę w pressingu, który przez większość sparingu funkcjonował bardzo dobrze. To pozwoliło gościom stworzyć kilka okazji, ale żadna z nich nie zakończyła się celnym strzałem. Ostatecznie Kolejorz będąc drużyną zdecydowanie lepszą pokonał w swoim ostatnim meczu kontrolnym tej zimy Znicz Pruszków 3:0.

Jak padły bramki?

1:0 – W 6 minucie piłka po podaniu De Marco z lewej strony trafiła na 20 metr do Jakuba Modera, który ładnym strzałem umieścił piłkę w siatce.
2:0 – W 63 minucie ładnym strzałem po ziemi z lewej nogi popisał się Khoblenko. Bramkarz tylko popatrzył jak piłka wpada do siatki.
3:0 – W 67 minucie rzut rożny wykonywał Majewski, który dośrodkował piłkę prosto na głowę Vujadinovicia.

KKS Lech Poznań – Znicz Pruszków 3:0 (1:0)
Bramki: 6.Moder 63.Khoblenko 67.Vujadinović
Asysty: 1:0 – De Marco, 2:0 – Tomasik, 3:0 – Majewski
Skład: Putnocky (61.Przybysz) – Situm, Janicki, Vujadinović, De Marco (61.Koljić) – Serafin, Moder – Jóźwiak, Majewski, Tomasik – Khoblenko.
Pogoda: +1°C, słonecznie