Spóźniona inauguracja wiosny

O godzinie 18:00 na Inea Stadionie mieszczącym się przy ulicy Bułgarskiej 17, początek meczu 23. kolejki piłkarskiej LOTTO Ekstraklasy sezonu 2017/2018, pomiędzy drużyną Lecha Poznań a zespołem Pogoni Szczecin. Wszystkich kibiców Kolejorza zapraszamy do śledzenia naszego tradycyjnego przedmeczowego i meczowego raportu NA ŻYWO! z tego spotkania, na łamach serwisu KKSLECH.com.

16:28 – Witamy z Bułgarskiej! Na kolejnym w tym sezonie przedmeczowym i meczowym raporcie NA ŻYWO! prosto ze stadionu. Pierwszy mecz u siebie w tym roku, trzeba wygrać po raz pierwszy tej wiosny.

16:29 – Piłkarze Lecha są już na stadionie.

16:35 – Poniżej skład Lecha. Jest sporo zmian.

16:35 – Pierwsi kibice Kolejorza są już na trybunach.

16:38 – Pogoń nie wyszła jeszcze na murawę.

16:44 – Pogoń dopiero teraz dotarła na stadion.

16:45 – Murawa wizualnie prezentuje się nieźle. Po rozgrzewce będzie widać, jak jest naprawdę.

16:50 – Pierwsi kibice gości dojechali na stadion. Poniżej również skład rywala.

16:58 – Patrząc na skład Lech powinien dziś więcej grać środkiem i po ziemi. Rolę skrzydłowych mogą pełnić boczni obrońcy.

17:05 – Do meczu niecała godzina, a trybuny powoli się zapełniają. Spodziewana frekwencja to 16 tysięcy.

17:09 – Rozgrzewka bramkarzy już trwa.

17:23 – Obie drużyny wybiegły na murawę. Trwa rozgrzewka.

17:23 – Kibiców powitał właśnie spiker.

17:34 – W sektorze gości jest z kilkaset osób.

17:40 – Kocioł wypełniony mniej więcej w połowie.

17:48 – Celność lechitów na rozgrzewce całkiem niezła. Gytkjaera przede wszystkim.

17:58 – Obie ekipy już na murawie. W Kotle race.

3 min. – Pierwszy rzut wolny dla Lecha. Dośrodkowanie Majewskiego było złe tak samo jak późniejszy strzał.
5 min. – Niezłe podanie Situma na środek pola karnego do którego nikt nie doszedł. Szkoda.
8 min. – Groźny rzut wolny dla Pogoni. Piłka minęła bramkę Buricia.
10 min. – Niezła główka Gytkjaera, ale nad bramką.
14 min. – Płaskie uderzenie Gytkjaera łapie Załuska.

20 min. – GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 1:0!!!!!!!!!!! Świetna akcja Lecha, podanie Gajosa, Jevtić zszedł do środka po czym zdobył gola płaskim strzałem!

22 min. – Bramkarz Pogoni zaczyna grać w siatkówkę! Lech nadal atakuje.
28 min. – Nieźle wygląda gra Lecha. Mamy sporo akcji różnymi stronami boiska.
30 min. – Celny strzał Majewskiego z wolnego wyłapuje bramkarz. Trzeba było uderzać technicznie nad murem,

34 min. – Załuska dwa razy ratuje Pogoń! Najpierw broni strzał Gytkjaera, po chwili Jevticia. Ah szkoda tych sytuacji…
38 min. – Pogoń wybroniła się przed 3 stałymi fragmentami Lecha. Poznaniacy zamknęli gości pod bramką.
40 min. – Teraz kocioł pod bramką Lecha. Zagapił się Vujadinović.
43 min. – Majewski zagrał na kontrę do Jevticia. Niestety pomocnik stracił piłkę.
44 min. – Tym razem świetnie podał Jevtić, lecz Majewski nie doszedł do piłki.
45 min. – Do przerwy 1:0. Lech prowadzi zasłużenie, gra nieźle, jednak to za mało. Dla spokoju strzelić na 2:0.

48 min. – Niebezpieczny wolny dla Pogoni. Wybija Vujdinović.
53 min. – Początek II połowy jest słaby.
57 min. – Lech przestał grać i nie radzi sobie w środku pola. Nie jest dobrze.

63 min. – Mało się dzieje na boisku.
64 min. – Fantastyczna interwencja Buricia po rogu! Obudźcie się!
65 min. – Na razie fatalna zmiana Khoblenko. Stratą zapoczątkował kontrę Pogoni.
71 min. – Nie da się tego oglądać.
74 min. – Vuja przecina groźne dośrodkowanie.

80 min. – Jeszcze 10 minut z hakiem tej męczarni.
81 min. – Khoblenko znów hamuje ofensywę.
81 min. – Ufffffff………… Wrzutka Jevticia, główka Dilavera po rożnym i mamy 2:0! Ufff

85 min. – Zablokowana bomba Raduta.
90 min. – Jevtić leży i wejdzie debiutant Klupś.
90+3 min. – Jeszcze atakuje Lech.
99+4 min. – Koniec. Brawo.

Lech Poznań – Pogoń Szczecin 2:0 (1:0)

Bramki: 20.Jevtić 81.Dilaver

Asysty: 1:0 – bez asysty, 2:0 – Jevtić

Żółte kartki: Trałka, Jevtić – Drygas, Zwoliński, Fojut, Piotrowski

Sędzia: Paweł Raczkowski (Warszawa)

Widzów: 14348

Lech: Burić – Gumny, Dilaver, Vujadinović, Kostevych – Trałka, Gajos – Jevtić (90.Klupś), Majewski (68.Radut), Situm – Gytkjaer (60.Khoblenko).

Rezerwowi: Putnocky, Rogne, Radut, Jóźwiak, Klupś, Koljić, Khoblenko.

Pogoń: Załuska – Rapa, Fojut, Dvali, Nunes – Piotrowski, Murawski (53.Listkowski), Drygas (82.Rasmussen) – Delev (62.Buksa), Zwoliński, Frączczak.

Rezerwowi: Budziłek, Rudol, Matynia, Kort, Listkowski, Buksa, Rasmussen.