Wypowiedzi trenerów po meczu:

Wypowiedzi obu trenerów po meczu. Szkoleniowca gości, Kosti Runjaicia oraz opiekuna gospodarzy, Nenada Bjelicy na pomeczowej konferencji prasowej po spotkaniu 23. kolejki piłkarskiej LOTTO Ekstraklasy sezonu 2017/2018, KKS Lech Poznań – MKS Pogoń Szczecin.

Kosta Runjaić (trener Pogoni): „Gratuluje Lechowi wygranej. Miałem pomysł na Lecha, wiedziałem o trudnym spotkaniu jakie nas czeka i o szczegółach, które mogą zadecydować o zwycięstwie. Pierwsza połowa była pod dyktando Lecha, który strzelił gola i to zdecydowało o jego wygranej. Po przerwie graliśmy lepiej, atakowaliśmy, dlatego absolutnie nie mamy się czego wstydzić. Kiedy gramy z tak klasową drużyną, to jedna akcja może zdecydować o bramce. Tak było w drugiej połowie, ale nasi zawodnicy wyciągną wnioski z tej porażki i będą grać jeszcze lepiej. Natomiast Lechowi życzę sukcesu w walce o mistrzostwo kraju, ponieważ ten zespół ma wiele jakości i był zdecydowanie najtrudniejszym rywalem od kiedy pracuję w Polsce.”

„Jeśli ktoś myślał, że Pogoń przyjedzie do Poznania i wygra z Lechem 3:0 to chyba musi sobie pograć na komputerze. Lech to klasowa drużyna, dlatego w pierwszej połowie nie mogliśmy grać lepiej i na pewno jej nie przespaliśmy. Wiedzieliśmy, że Lech dobrze gra na swoim stadionie i nie będzie nam tutaj łatwo.”

Nenad Bjelica (trener Lecha):”Zasłużenie wygraliśmy, choć rozegraliśmy dwie różne połowy. Pierwsza odsłona pokazała, że mamy mocny zespół, natomiast druga, że wciąż trzeba ciężko pracować, by zdobyć Mistrzostwo Polski. Muszę pochwalić dziś szczególnie Jevticia, Vujadinovicia, Majewskiego, Trałkę i Buricia, który często jest krytykowany przez media oraz kibiców. W tym meczu było więcej pozytywów niż negatywów. Po przerwie nie mieliśmy meczu pod kontrolą i to pokazało, że wciąż musimy ciężko pracować.”

”Taka drużyna jak Lech musi mieć prowadzenie 2:0, by grać spokojnie. Trzeba jednak pamiętać, że graliśmy z rywalem w formie, który ostatnio tylko zwyciężał. Był okres w tym meczu, kiedy graliśmy słabo bez kontroli na boisku. Na razie nie mogę powiedzieć co z kolanem Darko Jevticia. Więcej powiem dopiero jutro po badaniach. Nie zabrałem Niklasa Barkrotha do osiemnastki, ponieważ nie byłem zadowolony z jego gry w meczu z Arką tak samo, jak z gry innych zawodników. On ma nadal ciężko pracować tak jak inni piłkarze.”

46 komentarzy

1. Stendi pisze:

Burić uratował nam mecz

2. JERICHO pisze:

No no, trener nieco bliżej atmosfery ziemskiej po ostatniej podróży na Marsa. Ja tam Majewskiego bym nie chwalił, ale decyzja o odstawieniu Barkrotha słuszna.

3. Jack pisze:

Majewski grał fatalnie a jego wolne i rogi to katastrofa.

4. Lutnia tel. pisze:

Ten pierdola jest zadowolony z Majewskiego….. W sumie to jest podsumowanie tego czego mozemy oczekiwac od tego pajaca. Jak bedzie na finiszu 5 to tez bedzie zadowolony. Spadaj z mojego klubu nieidaczniku. To jes Lech Poznań. Zapamietaj to bo nigdy juz w wiekszym klubie pracowac nie bedziesz.
    Bedziesz stad spierdalal jak trener Libor Pala.

• Pawel68 pisze:

Masz rację ,znowu Żenad jest na haju- dobry mecz Majewskiego!

• Lukas pisze:

Na konfie nie może zjebac piłkarza – nic to nie da.

• tomasz1973 pisze:

Ale nie musi go wymieniać jako tego, z którego jest zadowolony.
      A druga sprawa na konfie mówi negatywnie o Szwedzie, więc jak?

5. Bryx pisze:

Trener Pogoni jak się wkurzył o to pytanie, że ten wynik jest rozczarowaniem :D. Ale ogólnie radzi sobie tam lepiej niż Skorża.

Co do Nenada – dobrze na tej konferencji, może Majewski miał jakieś lepsze statystyki niż wszyscy myślimy, nie wiem, ale wyróżnienie publiczne nie może być za nic, tym bardziej, że wcześniej go krytykował. Bardzo dobre zachowanie ze wstawieniem się za Buricia, gdzie każdy go skreślał, i ciężko pewnie mu się tego słuchało. Gra zapewne (bo II połowy nie widziałem) nie porwała, ale z komentarzy wynika, że najgorzej też nie było.

Poczytaj najpierw te komentarze, albo jeszcze lepiej obejrzyj powtórkę II połowy.

• Kibit pisze:

Żenad nie lubi młodych wpuszczać, tak w ogóle wiec zdziwiło mnie wejście Klupsia , który zaprezentował się dobrze jak na te marne kilka min. Za jozwiakiem to ewidentnie nie przepada po tej ostatniej akcji transferowej.

7. GROSZKINS pisze:

Nie potrafimy rozegrać piłki od tyłu, bramkarz wiecz kopie piłkę bezsensu do przodu, zamiast zagrać szybko piłkę do najbliższego zawodnika. Druga połowa to żenada, mieliśmy farta że nam nie wbili kasty.

8. LECHITA Z WYSPY pisze:

Tak zespół gra jakiego trenera ma.Wszystko na temat jego wypowiedzi.

9. Panda1922 pisze:

Nie zmienia się nic.
    Brak pomysłu na grę , niechlujstwo , nieporozumienia … ŻENADA!
    Wygraliśmy tylko dlatego , ze mamy lepszych zawodników na większości pozycji i przez super refleks Jasia.
    TYLKO I WYŁĄCZNIE LP!!!

• gruh pisze:

Tylko dlatego? No to chyba całkiem nieźle 🙂

• Panda1922 pisze:

Tak tylko dlatego ,ze wraz ze szmatą kadre mamy najlepszą w całej lidze. Tylko ,ze o sukcesach decyduje to, ze ten kto tą kadrą zarządza umie zbudować z niej DRUŻYNĘ.
      Sorry , ale w tym sezonie w Poznaniu drużyny nie mamy, bo „trenerem” jest kolo uparty jak osioł, niepotrafiący się przyznać do błędu arogancki buc!
      Lech nie ma pomysłu , schematów , nie umie wymienić 5podan na połowie rywala. Nie ma walki,determinacji , a o stylu można pomarzyć.
      Kondycja ? Widzieliśmy po Siyumie…
      Forma? Darko co mu piłka odskakuje od nogi jakby był na kacu.
      Kto za to odpowiada?

10. gruh pisze:

Tak się czepiacie słów Bjelicy na konferencji, wiadomo że to jest marketing i przekaz do mediów. Barkrotha też nie ganił po meczu z Arką, tylko powiedział że wystawienie go było jego błędem, bo Barkroth potrzebuje miejsca, a Arka broniła głęboko. A następnie…. nie wziął go do 18-tki meczowej. O czymś to chyba świadczy, hm? A Majewskiego też pochwalił na zachętę mimo, że w przerwie zimowej razem z młodym Rutkiem dali mu ultimatum, albo grasz albo wypad, z drugiej strony nad Jevticiem który jest naszym absolutnie najlepszym piłkarzem jakoś specjalnie się nie spuszcza. Ot psychologia i przekaz medialny.

Z niego taki psycholog jak z koziej dupy trąba!
      Taktyką niech się zajmie, a nie psychologią.

Tomasz, z przykrością trzeba stwierdzić, że taktycznie bardziej ogarnięty był nawet Rumak… Przecież nawet on potrafił czymś zaskoczyć przeciwnika. Wysunę też nieco odważną tezę, że miał od Bjelicy (obecnego, nie początkowego) większe jaja. A to, delikatnie mówiąc, nie wystawia Nenadowi zbyt dobrej laurki, a wręcz całkowicie go dyskwalifikuje.

Mój stosunek do Rumaka jest powszechnie znany, tym bardziej z przykrością stwierdzam, że masz rację.

11. Bart pisze:

Z Majewskiego serio jest zadowolony, czy to tylko takie gadanie żeby go budować?

12. Bart pisze:

On z Majewskiego jest serio zadowolony, czy to tylko takie gadanie żeby go budować? 🙂

Ale Bjelica ma rację że trzeba ciężko pracować aby zdobyć mistrzostwo. Powiedziałbym nawet że bardzo ciężko, bo z taką grą jak dzisiaj średnio widzę tę walkę o mistrzostwo.

13. Siódmy majster pisze:

Majewski?Trenerze przestań wąchać butapren bo jest szkodliwy.Dużo lepsze są napary ziołowe.Ja pitole,ilekroć można pomyśleć,że Bjelica w choć jednej wypowiedzi po meczu nie wypierdoli na Marsa,tylekroć odczuwa się rozczarowanie.

14. Wlkp. pisze:

Hura hura hura 3 pkt. zostają w Poznaniu. Tyle emocji pozytywnych może rzec obiektywny kibol Kolejorza. Żeby nie wylewać pomyj na drużynę to zacznę od
    wypowiedzi trenera gości ,,mieliśmy pomysł na Lecha… ” to było widać przez 40 minut drugiej połowy. Chciałbym żeby Bielice przed każdym i po każdym meczu powiedział to samo ,,mam/mieliśmy plan na przeciwnika. Lech między 45-70 75-80 i 82-93 grał praktycznie kopanine w ofensywie. Druga połowa to koszmar dla kibica i widowiska. Nie będę się tu pastwił nad poszczególnymi zawodnikami ale jako kibic nie mogę podzielić zdania trenera że była to zasłużona wygrana.

Plusy meczu:
    – stabilna gra w obronie,
    – przeblysk gry Jevticia,
    – udział stoperów przy obydwu golach Wujadinowic miał asystę drugiego stopnia przy pierwszym golu i Dilawer zdobył drugiego gola,
    – zero straconych bramek w kolejnym meczu,
    – dobra forma Burica, który ratuje Lecha w tarapatach,
    -dobra postawa Khoblenki ale brak zgrania z resztą zespołu.

Minusy:
    – koszmarnie dwie różne połowy,
    – przeciętna gra w ataku,
    – brak presingu który Lech miał stosować na przeciwniku,
    – sposób grania zaparkowanym autobusem w obronie wygląda jak by Lech nie grał o mistrzostwo tylko o środek tabeli,
    – wybijanie w drugiej połowie piłek na oślep.

15. Kolejorz Dania pisze:

To smutne ze po wygranym meczu nie widzimy nadziei na mistrza. Ale to fakt, i wypowiedzi trenera o tym swiadcza, ciezko pracowali latem , jesienia, zima, zapowiada sie tez ciezka praca wiosna. Ale tak jak ciezko im przychodza wygrane tak nic sie nie zmienia.

16. Dzorca pisze:

Ten Rutkowski to slepiec czy glupiec ? zeby trzymac takie bez talecic jakim jest ten „trener”Bielica,jest zima idz do sniegu hej !

17. MZac pisze:

Chwalenie Majewskiego to jakiś dowcip.

18. tomasz1973 pisze:

Ja pierdole, ten facet odleciał już dawno na księżyc, ale teraz jest już w innej galaktyce. Jeżeli Kalesoniarz jest chwalony po takim meczu, to ja już nie mam pytań…chociaż nie, jedno mam, skoro był tak dobry, to dlaczego został zmieniony?
    Jeżeli Barhot został odstawiony od 18 za Gdynię, to należy na trybuny wysłać całą 11, a już na pewno Bielice, bo raz, to on go i innych wystawił, dwa to on wybrał sposób gry, trzy to on nie ma pojecia o taktyce, a cztery to on w Gdyni wykonywał zmiany.

• Bart pisze:

Otóż to, jak już to za Gdynię niemal cała jedenastka powinna wylecieć na trybuny. Nie rozumiem dlaczego akurat z Bärkszrotha robi się kozła, skoro wszyscy zawiedli.

• Tytan pisze:

Bart, tez tego nie rozumiem. Ewidentnym hamulcowym jest taktyka Nenada, de facto jej brak. Co do Rumaka to uwazam, ze zajechalby dalej z tym skladem.

• Pan Tehu pisze:

Rumak był na trybunach,więc pewnie sobie myślał tak samo jak Wy?

19. Nostradamus pisze:

Trener Pogoni ma racje, Lech to klasowa drużyna, szkoda, że nie ma klasowego trenera

20. Pawel68 pisze:

Instant index najsłabsi w meczu:Khoblenko,Majewski,Radut….

21. Ja pisze:

Amen

22. rysiu pisze:

znowu słaba gra, Gytkjear nie ma konkurencji, jest słaby i powolny. Majewski zagrał tak jak umie więc słabo, darko, gajos, trałka- ok, obrona również ok, choć indywidualne pojedynki Gumnego …. rzeczywiście przeczytali go i nie szło już tak łatwo.
    Nenad po pierwszej połowie znowu cofnął zespół i obraz był właśnie taki mizerny. najważniejsze to bronić i skończyć na zero, ale my w WLKP chcemy ofensywy Smudy.
    Gdy lech próbuje grać szybko (często tracimy piłkę) to rywal się gubi, coś z tego jest. Brak prostopadłych podań i …. fantazji.

• JR (od 1991 r.) pisze:

Gytkjaera bym nie krytykował. Gość jak najbardziej nadaje się do gry po ziemi na jeden kontakt, tylko nikt z nim tego nie gra. Ja nie mam pretencji do Majewskiego, że za mało biegał tylko o to, że nie umiał kiedy trzeba wyjść w tempo lub się cofnąć po piłkę od Gytkjaera.

23. KONIN pisze:

Podsumuję po swojemu:
    Są 3 punkty, ale spokoju na kolejne mecze ani trochę. Burić nie będzie nas ratować co mecz. Za chwile wyjazd do Kielc, gdzie wiadomo jak jest trudno i pomimo dzisiejszej wygranej to nie postawiłbym nawet 1zł na nasza wygraną w Kielcach.