Lech Poznań naszych marzeń

O godzinie 15:30 na Inea Stadionie mieszczącym się przy ulicy Bułgarskiej 17, początek hitowego meczu 27. kolejki piłkarskiej LOTTO Ekstraklasy sezonu 2017/2018, pomiędzy drużyną Lecha Poznań a zespołem Jagiellonii Białystok. Wszystkich kibiców Kolejorza zapraszamy do śledzenia tradycyjnego przedmeczowego i meczowego raportu NA ŻYWO! z tego spotkania, na łamach serwisu KKSLECH.com.

13:55 – Witamy z Bułgarskiej! Na kolejnym w tym sezonie przedmeczowym i meczowym raporcie NA ŻYWO! prosto z Bułgarskiej. Lech traci do lidera już 8 punktów. Świetna szansa, by ją dziś zmniejszyć.

13:55 – Dziś w Poznaniu piękna słoneczna pogoda i +13 stopni. Pierwsi kibice już od kilkunastu minut są na trybunach. Wcześnie otwarto bramy.

13:57 – Jagiellonia wchodzi już na sektor i rozkłada elementy swojej oprawy. Są m.in. kartony.

14:00 – Lech dojechał właśnie na stadion.

14:02 – Na murawie jest wiele przebarwień. Podczas meczu ze Śląskiem trawa tak nie wyglądała.

14:10 – Trenerzy rozkładają elementy do rozgrzewki. Czekamy.

14:11 – Jagiellonia dojechała właśnie na stadion.

14:15 – Skład Lecha taki jak przewidywany.

14:23 – Poniżej skład Jagi. Bez niespodzianek.

14:26 – Murawa jest właśnie zraszana.

14:27 – Pierwsze zorganizowane grupy kibiców w ramach akcji „Kibicuj z klasą” zajęły już swoje miejsca. Niektóre grupki mają własne flagi.

14:42 – Bramkarze Lecha wyszli na rozgrzewkę.

14:42 – Kibiców powitał właśnie spiker.

14:49 – Nad stadionem bezchmurne niebo. Zapowiada się świetne wiosenne widowisko.

14:50 – Jaga wygrała wszystkie mecze tej wiosny (5 spotkań). Z kolei Lech walczy dziś o 6 z rzędu wygraną u siebie. Twierdza Bułgarska jest niezdobyta od kwietnia 2017.

14:50 – Czas wreszcie przerwać fatalną serię z Jagiellonią. 7 ostatnich gier z tym rywalem to 5 porażek z rzędu oraz 2 remisy. U siebie Lech przegrywał kolejno 1:3, 0:2 i 0:2.

14:51 – Lech w komplecie na rozgrzewce.

15:00 – W sektorze gości jest kilkaset osób.

15:13 – W ramach cyklu Oko na grę obserwowany będzie dziś przez nas Maciej Gajos.

15:15 – Kwadrans do meczu. Na stadionie jest już ponad 20 tysięcy ludzi.

15:17 – Obie drużyny zakończyły już rozgrzewkę.

15:22 – Kocioł nieźle zapełniony, choć do kompletu trochę brakuje.

15:23 – Spiker czyta składy. Zaraz hymn Lecha i zaczynamy! Tylko 3 punkty!

1 min. – Już pierwsza akcja Lecha tylko dośrodkowanie do Gytkjaera było złe. Wcześniej już w 5 sekundzie trochę na naszej połowie pogubił się Vujadinović.
2 min. – Niecelny strzał Novikovasa z powietrza.
8 min. – Na razie Jaga jest groźniejsza.
13 min. – Dobra akcja Lecha, jednak Pawełek w ostatniej chwili uprzedził Gytkjaera.
14 min. – Pawełek wypuścił piłkę z rąk. Gumny stojący na 20 metrze nie trafił.

18 min. – Wzorowa kontra Jagi po złym rzucie wolnym wykonywanym przez Lecha. 0:1. Novikovas.
20 min. – Remis nic Lechowi nie daje, dlatego warto zaatakować.
22 min. – Niecelny strzał Gajosa z lewej nogi.
25 min. – GOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!! 1:1! Situm trafia po zamieszaniu w polu karnym po wcześniejszym rzucie wolnym. 1:1!
26 min. – Przy bramce Jaga poturbowała Pawełka, który musi zejść z boiska.
27 min. – Sędzia po 5 minutach nie uznał gola. Nie wiadomo dlaczego.

34 min. – Gramy dalej. Lech atakuje, jednak może być mu ciężko wygrać ten mecz jeśli nie będzie oddawał strzałów.
38 min. – Tempo meczu mocno spadło.
39 min. – GOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 1:1!!!!!! Gytkjaer głową po asyście Situma!!!!!!!!!!!!!!!!! Świetne dośrodkowanie i piękna główka Duńczyka!

42 min. – Niecelny strzał Wlazło z daleka.
43 min. – Zablokowany strzał Gytkjaera.
45 min. – Lech atakuje z pełną mocą!
45+3 min. – Musiał gubi się na boisku.
45+5 min. – Niecelna główka Vujadinovicia po rzucie rożnym.
45+6 min. – Do przerwy 1:1. Po przewadze Jagi na początku, później zdecydowanie przeważał Lech. Jeszcze sporo będzie działo się po przerwie.

46 min. – Intensywnie rozgrzewa się Janicki.
46 min. – Gramy. Na razie bez zmian.
49 min. – Niecelna główka Gytkjaera po dośrodkowaniu Gumnego.
51 min. – Majewski do Gytkjaera i w ostatniej chwili blokuje obrońca!
52 min. – Situm zepsuł świetną kontrę. Lech siedzi na rywalu.
54 min. – GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 2:1!!!!!!!!!!!!!!!! Emir Dilaver po rożnym!

61 min. – Gajos źle przyjął piłkę w polu karnym. Wcześniej kapitalna akcja Situma lewą stroną!
63 min. – Majewski zepsuł świetną kontrę złym podaniem do Gytkjaera.
69 min. – Mocny strzał Majewskiego świetnie broni Kelemen!
73 min. – Znów Kelemen w ostatniej chwili zatrzymał główkę Gytkjaera!

76 min. – Gytkjaer ładnie przełożył obrońcę, lecz nie trafił.
76 min. – Karny dla Lecha!
78 min. – GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!!!!!! Jevtić na 3:1!!!!!!

83 min. – Lech kontroluje mecz.
84 min. – Aj! machnął się Kelemen po rożnym, lecz nie ma 4 bramki.
85 min. – GOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!! 4:1 Jóźwiak przyjmuje piłkę i zdobywa pięknego gola!

87 min. – Majewski zepsuł świetną okazję po podaniu od Jóźwiaka. Lech gromi grą dzisiejszego rywala.
90 min. – GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! SZAAAAAAł 5:1 Trałka głową po rożnym!

90+3 min. – Koniec! Co za mecz!

KKS Lech Poznań – Jagiellonia Białystok 5:1 (1:1)

Bramki: 39.Gytkjaer 53.Dilaver 78.Jevtić – k. 85.Jóźwiak 90.Trałka – 18.Novikovas

Asysty: 1:1 – Situm, 2:1 – Kostevych, 3:1 – bez asysty, 4:1 – Janicki, 5:1 – Jevtić

Żółte kartki: Trałka – Runje, Świderski, Burliga

Sędzia: Tomasz Musiał (Kraków)

Widzów: 28587

Lech: Burić – Gumny, Dilaver (67.Janicki), Vujadinović, Kostevych – Trałka, Gajos – Radut (73.Jevtić), Majewski, Situm (83.Jóźwiak) – Gytkjaer.

Rezerwowi: Putnocky, Janicki, Tomasik, Jóźwiak, Barkroth, Jevtić, Khoblenko.

Jagiellonia: Pawełek (28.Kelemen) – Burliga, Runje, Guti, Guilherme – Wlazło, Romanchuk – Frankowski, Pospisil (75.Świderski), Novikovas – Bezjak (65.Sheridan).

Rezerwowi: Kelemen, Wójcicki, Grzyb, Lazarević, Szymonowicz, Sheridan, Świderski.

Kapitanowie: Gajos – Romanchuk