Jeszcze raz: Lech – Lechia

„Jeszcze raz” to nowy cykl na KKSLECH.com powstały pod koniec listopada 2017. Artykuły „Jeszcze raz” są dopełnieniem pomeczowych materiałów w tym analizy pomeczowej, plusów i minusów danego spotkania oraz Waszych ocen. W tym cyklu na spokojnie 2 dni po każdym meczu ligowym oceniamy spotkanie w wykonaniu Kolejorza wybierając dodatkowo najlepszą oraz najgorszą akcję Lecha Poznań w rywalizacji z konkretnym przeciwnikiem.

Najlepsza akcja meczu:

55 minuta – Wszystko zaczęło się od Radosława Majewskiego. Mimo walki z dwoma lechistami pomocnik Lecha nie stracił piłki w bocznej strefie boiska. Zgubił jednego rywala, z drugim którym był Peszko też sobie poradził, a na końcu dośrodkował piłkę w pole karne słabszą lewą nogą. To w jaki sposób „Maja” poradził sobie z Peszką zasługuje na spore słowa uznania. Gracz Kolejorza dosłownie wkręcił Peszkę w ziemię efektownym zwodem robiąc 50% akcji bramkowej. Drugie 50% dołożył Darko Jevtić, który najpierw wygrał pojedynek 1 na 1 z Łukasikiem, a później na zamach wziął zaskoczonego Nalepę i Nunesa. Na końcu Szwajcar oddał mocny strzał ze słabszej prawej nogi po którym Kuciak nawet nie interweniował. Świetną akcję na 3:0 przeprowadzili dwaj pomocnicy Lecha Poznań, którzy w tej sytuacji wykazali się zarówno sporym sprytem jak i niezłą techniką. Lechia w 55 minucie została wręcz ośmieszona.

Najgorsza akcja meczu:

86 minuta – Robert Gumny przegrywa pojedynek 1 na 1 i pozwala dośrodkować piłkę w pole karne. W nim stali Dilaver, Vujadinović, Trałka i Kostevych, jednak żaden z nich nie przeciął tego zagrania. Na dodatek Ukrainiec był źle ustawiony będąc za daleko od Krasicia. Serb będąc źle kryty dobrze zagrał futbolówkę do Peszki, który tylko w sobie znany sposób nie trafił w piłkę z paru metrów. Gdyby uderzył w futbolówkę poznaniacy zapewne straciliby gola na 1:3. W tej sytuacji najmocniej zawinili środkowi defensorzy, którzy powinni przeciąć podanie ze skrzydła. Mimo wszystko akcji z 86 minuty sztab szkoleniowy Kolejorza nie ma nawet po co analizować. Takie sytuacje zdarzają się dość często, a zwłaszcza gdy parę minut przed końcem zawodów prowadzi się 3:0.

Najlepszy piłkarz według KKSLECH.com:

5 – Radosław Majewski. Według internautów KKSLECH.com doświadczony pomocnik nie był nawet w najlepszej trójce, jednak my postanowiliśmy docenić go za piątkowy występ. 50% celnych strzałów, 83% celnych podań i 42% pojedynków wygranych to całkiem niezły wynik. W dodatku „Maja” zaliczył efektowną asystę drugiego stopnia przy golu na 3:0. W piątek grał szybko, składnie i przede wszystkim walecznie. Po raz drugi z rzędu przebiegł najwięcej kilometrów w całej drużynie Lecha. 32-latek kolejny raz zademonstrował zwyżkę formy.

Najsłabszy piłkarz według KKSLECH.com:

3 – Mihai Radut. Rumun nie czuł się na lewej pomocy zbyt dobrze będąc znów tłem m.in. dla Trałki, Gajosa, Jevticia czy Majewskiego, którzy dawali w ofensywie dużo więcej niż Radut. Lech zagrał przedwczoraj nieźle, indywidualnie zawodnicy także prezentowali się przyzwoicie, jednak jak zawsze ktoś musiał być najsłabszy. Po dobrym meczu z Legią w wykonaniu Raduta można było spodziewać się po nim trochę więcej. Nadal nie umie ustabilizować formy, a przez uraz może już jej nie złapać.

Ocena pracy trenera:

4 – Nenad Bjelica nie kombinował i wystawił ten sam skład co tydzień wcześniej. Nie miał w piątek łatwo, bowiem już w 45 minucie przez urazy Lech nie miał więcej zmian. Mimo to, drużyna sobie poradziła, a sam Bjelica trafił ze zmianami. Za piątkowe zawody wlepiamy Chorwatowi mocną czwórkę. Wszystko funkcjonowało w zespole tak jak powinno.

Ocena pracy sędziego:

5 – Daniel Stefański z Bydgoszczy sędziował piątkowy mecz na bardzo wysokim poziomie. Był obiektywny, panował nad wydarzeniami boiskowymi, pozwalał zawodnikom grać w piłkę, ale kiedy robiło się ostrzej reagował dając piłkarzom prawidłowe kartki. Tym razem do Stefańskiego absolutnie nie można było mieć żadnych uwag. Sędziował bardzo dobrze.

Poziom meczu:

4 – Było to inne spotkanie niż z Jagiellonią. Lech grał inaczej, był bardziej efektywny niż efektowny i przede wszystkim bardzo skuteczny strzelając 3 gole po 7 celnych strzałach. Poznaniacy nie rozegrali w piątek wielkich zawodów. Byli po prostu zdeterminowani, pewni siebie, skuteczni i boleśnie wypunktowali słabego rywala strzelając mu dość łatwo 3 gole.