Pięć lat bez wygranej po kadrze

Trwająca marcowa przerwa na kadrę może dać się we znaki wszystkim kibicom Lecha Poznań tęskniącym za ligową rywalizacją, emocjami i grą Kolejorza o najwyższą stawkę. Pomiędzy meczem 28 a 29. kolejki LOTTO Ekstraklasy jest łącznie aż 17 dni przerwy, a tak długiej przerwy na reprezentację w przypadku naszego klubu nie było już od ładnych paru lat.

W ostatnim czasie Lechowi Poznań po meczach reprezentacji narodowych wiodło się niestety słabo. Słabo wyglądała gra, a jeszcze gorzej wyniki. Cofając się jednak kilka lat wstecz nie zawsze tak było. Ze statystyk wynika mimo wszystko, że Kolejorz umie grać po kadrach. W ciągu ostatnich 9 lat poznaniacy triumfowali po przerwie na reprezentację w aż 18 spotkaniach. 12 pojedynków zremisowali i 10 razy schodzili z boiska pokonani

Bilans Nenada Bjelicy w Lechu Poznań po kadrach to 2-5-0, gole: 8:4. Niestety w tym sezonie Kolejorz po przerwie na obozy reprezentacji jeszcze nie wygrał. W listopadzie zremisował w Niecieczy z Sandecją po fatalnej grze 0:0, wcześniej w październiku zremisował z Jagiellonią w Białymstoku 1:1, natomiast we wrześniu zremisował po kolejnym słabym meczu z Pogonią w Szczecinie 0:0.

Za to w zeszłym sezonie po marcowej przerwie na kadrę „niebiesko-biali” podzielili się punktami z Wisłą w Krakowie remisując 0:0. Ostatni raz Lech Poznań wygrał po zgrupowaniach reprezentacji w listopadzie 2016 roku ogrywając u siebie Śląsk Wrocław 3:0, a na wyjeździe w listopadzie 2013 roku, kiedy Kolejorz rozgromił w Krakowie miejscową Cracovię aż 6:1.

Od 2010 roku „niebiesko-biali” po marcowych przerwach na kadrę zaliczyli bilans 2-3-2. W 2017 i w 2016 nie strzelili nawet gola. Kolejorz po raz ostatni z 3 punktów po marcowej przerwie na reprezentację cieszył się w 2013 roku, gdy wygrał na wyjeździe z Pogonią Szczecin wynikiem 2:0. Wyjazdowy mecz z Wisłą Kraków odbędzie się za tydzień o godzinie 18:00.