Poniedziałki udane dla Lecha

Trwająca marcowa przerwa na kadrę jest dla Lecha Poznań rekordowo długa. Ostatni raz tak długo kibice czekali na mecz Kolejorza kilka lat temu, jednak w latach 2011-2014 opłacało się czekać na poniedziałkowe pojedynki. W nich „niebiesko-biali” często wygrywali i to przede wszystkim na wyjazdach. Raz różnicą nawet 5 trafień.

Poniedziałkowe mecze w Ekstraklasie odbywają się od sezonu 2011/2012. Od lata 2011 aż do maja 2014 roku zespół Kolejorza rozegrał w poniedziałki łącznie 13 spotkań. 10 z nich wygrał, żadnego nie przegrał i tylko 3 razy zremisował. Bilans bramek? bardzo dobry – 30:10. Parę lat temu Lech Poznań bez przeszkód mógł rywalizować w poniedziałki, bowiem prawa do pokazywania meczów na żywo tego dnia miała telewizja Canal Plus. Teraz te spotkania transmituje Eurosport, zatem Ekstraklasa SA od prawie 4 lat nie planuje pojedynków „niebiesko-białych” w poniedziałki.

Od sezonu 2011/2012 drużyna Lecha Poznań umiała wygrywać w poniedziałki m.in. dzięki sporej ilości czasu na przygotowania do tych meczów. Kolejorz podczas poniedziałkowych spotkań kończących daną kolejkę często wyglądał dobrze, dlatego wygrane 3:0 czy 2:0 były parę lat temu standardem. Ostatnie zwycięstwo Lecha po marcowej przerwie na kadrę miało miejsce właśnie w poniedziałek. Wtedy w 2013 roku poznaniacy ograli na wyjeździe Pogoń Szczecin 2:0. Za to ostatni raz po przerwie na reprezentację Kolejorz wygrał na wyjeździe w listopadzie 2013 roku, gdy rozbił w poniedziałek Cracovię w Krakowie aż 6:1.

Nasz zespół po raz ostatni rywalizował w poniedziałek 5 maja 2014 roku. Mierzył się wtedy w Bydgoszczy z tamtejszym Zawiszą, który 3 dni wcześniej zdobył na Narodowym piłkarski Puchar Polski. Tamtej wiosny Lech Poznań walczył o mistrzostwo, a jednym z kroków było poniedziałkowe zwycięstwo na wyjeździe 2:1. W tym roku Wielkopolanie ponownie zagrają w poniedziałek tylko i wyłącznie ze względu na Święta Wielkanocne. Mecze 29. kolejki odbędą się w sobotę oraz w lany poniedziałek. Ten z Wisłą Kraków dnia 2 kwietnia o 18:00 zakończony zmagania najbliższej serii spotkań.