Grali wypożyczeni. Cztery gole Kurbiela, Pawłowski i Kurminowski z bramkami

Wykorzystując wolny czas średnio co 2 tygodnie w trakcie trwania sezonu 2017/2018 przyglądamy się postępom wypożyczonych lechitów. Aktualnie czasowo w innych klubach przebywa łącznie dziewięciu piłkarzy mających ważne kontrakty z Kolejorzem. Wszystkie drużyny w których występują wypożyczeni z Kolejorza zawodnicy rozpoczęły już wiosenne zmagania.

Miłosz Mleczko (Puszcza Niepołomice)

Miłosz Mleczko nie zadebiutował jeszcze w I-lidze. Do Puszczy poszedł tylko na ławkę rezerwowych przegrywając aktualnie rywalizację z Marcinem Staniszewskim. Ekipa młodego lechity zremisowała dotąd z Odrą Opole 0:0, z Zagłębiem Sosnowiec 1:1 oraz ze Stalą Mielec 0:0. W I-lidze jest jedenasta.

Minuty: 0
Mecze: 0
Gole: 0
Asysty: 0
Kartki: 0

Tymoteusz Puchacz (Zagłębie Sosnowiec)

Tymoteusz Puchacz cały czas wygrywa rywalizację na lewej obronie z Udoviciciem notując dotąd pełne 4 spotkania. Jego drużyna odpowiednio wygrała, przegrała, zremisowała i w ten weekend przegrała w derbach z GKS-em w Katowicach 0:1. Zagłębie Sosnowiec plasuje się na 10. pozycji w I-lidze. Na razie wypożyczenie Puchacza do Sosnowca jest bardzo dobrym ruchem.

Minuty: 360
Mecze: 4
Gole: 0
Asysty: 0
Kartki: 0

Paweł Tomczyk (Podbeskidzie Bielsko-Biała)

W trwającej rundzie wiosennej Podbeskidzie zanotowało bilans 2-2-0 i jest póki co na 8. pozycji w I-lidze. Tej wiosny „Górale” nie stracili jeszcze gola. W miniony weekend po kontuzji do gry wrócił za to Paweł Tomczyk, który w spotkaniu z Olimpią pojawił się na murawie w 66 minucie.

Minuty: 1469
Mecze: 23 (3 w PP)
Gole: 7 (1 w PP)
Asysty: 2
Kartki: 1

Dariusz Formella (Raków Częstochowa)

Beniaminek Nice I-ligi wiosną przegrał 2 mecze i spadł na 9. miejsce. W ten weekend Dariusz Formella rozegrał 76 minut w przegranym spotkaniu z Wigrami Suwałki 0:1. Dalsza część wiosny będzie dla Rakowa intensywna, bowiem zespół ten ma do odrobienia 2 zaległe mecze.

Mateusz Lis (Raków Częstochowa)

Mateusz Lis jest od tego roku klubowym kolegą Dariusza Formelli, który wiosną ma mimo wszystko większe szanse na regularną grę niż 21-letni bramkarz. Numerem 1 w bramce Rakowa w trwającej rundzie jest sprowadzony zimą Jakub Szumski, któremu Lis ustępuje miejsca.

Minuty: 1260
Mecze: 14 (1 w PP)
Czyste konta: 2
Kartki: 0

Piotr Kurbiel (Olimpia Elbląg)

Pierwsze 2 mecze Olimpii tej wiosny zostały przełożone. 2 kolejne spotkania odpowiednio 24 i 31 marca zakończyły się wygranymi ekipy z Elbląga 5:1 oraz 1:0. W pierwszym starciu z Gwardią w Koszalinie wypożyczony Piotr Kurbiel strzelił aż 4 bramki zdobywając je między 6 a 40 minutą meczu. Dzięki ostatnim zwycięstwom Olimpia jest piąta w II-lidze z zaledwie 1 oczkiem straty do 3. lokaty dającej bezpośredni awans. Wszystkie 4 bramki Kurbiela można obejrzeć na poniższym filmiku od 4:28.

Minuty: 1095
Mecze: 21 (1 w PP)
Gole: 6
Asysty: 2
Kartki: 0

Marcin Wasielewski (Znicz Pruszków)

Ta runda nie jest na razie udana dla Znicza Pruszków znajdującego się w środku stawki II-ligi. Znicz w którym od wiosny występuje Marcin Wasielewski dotąd 1 raz zremisował i 2 razy przegrał. „Wasyl” wystąpił w 2 meczach na boku obrony i w 1 spotkaniu w pomocy.

Minuty: 270
Mecze: 3
Gole: 0
Asysty: 0
Kartki: 0

Szymon Pawłowski (Termalica Nieciecza)

Szymon Pawłowski po niezbyt udanym początku roku w Termalice Nieciecza w końcu zaczął grać więcej i nawet strzelać gole. „Szymek” zdobył bramkę w 28. kolejce przeciwko Pogoni i w 29. kolejce przeciwko Cracovii. W miniony weekend 32-latek pod koniec spotkania z „Pasami” przeprowadził solową akcję na prawej stronie, którą sam wykończył otwierając tym samym wynik zwycięskiego spotkania. Jego drużyna wydostała się w sobotę ze strefy spadkowej.

Minuty: 1558
Gole: 3
Asysty: 1
Kartki: 2

Dawid Kurminowski (MFK Zemplin Michalovce)

Dawid Kurminowski jest na razie tylko rezerwowym na Słowacji. W 6 meczach Zemplina aż 4 razy nie podniósł się z ławki rezerwowych notując dotąd raptem 24 minuty w 2 spotkaniach. W ten weekend „Kurmin” wszedł z ławki w 79 minucie i zdobył gola w ostatniej minucie ustalając wynik meczu z Nitrą na 4:0 dla Zemplina. Warto dodać, że młody napastnik Kolejorza regularnie występuje w drużynie U-19 tego klubu. Niedawno zaliczył hat-tricka. Debiutancki gol Kurminowskiego w lidze słowackiej z tego weekendu można obejrzeć -> TUTAJ od 4:10.