Wrócił stary Lech

O godzinie 20:30 na Inea Stadionie mieszczącym się przy ulicy Bułgarskiej 17, początek meczu 31. kolejki piłkarskiej LOTTO Ekstraklasy sezonu 2017/2018, pomiędzy drużyną Lecha Poznań a zespołem Korony Kielce. Wszystkich kibiców Kolejorza zapraszamy do śledzenia tradycyjnego i meczowego NA ŻYWO! z tego spotkania, na łamach serwisu KKSLECH.com.

19:00 – Witamy z Bułgarskiej! Na kolejnym w tym sezonie przedmeczowym i meczowym raporcie prosto ze stadionu! Zaczynamy decydującą walkę o majstra! Kolejorz tylko 3 punkty!

19:01 – Nad stadionem zbierają się czarne chmury i za chwilę może lunąć deszcz. Oby nas nie zalało.

19:01 – Mimo nadchodzącego deszczu warunki do gry niezłe. Jest około 20 stopni i na razie nie wieje. Lech przed chwilą dotarł na stadion.

19:02 – Pierwsi kibice są już na trybunach.

19:04 – Korona dojechała na stadion.

19:11 – Skład Lecha zgodnie z przewidywaniami. Rogne w kadrze meczowej.

19:13 – Czekamy na rozgrzewkę. Andrzej Kasprzak rozłożył już elementy. Na stadionie na razie garstka ludzi.

19:20 – Przypomnijmy, że rok temu na inaugurację fazy finałowej Lech wygrał z Koroną 3:2, choć łatwo nie było. Fajnie byłoby dzisiaj wygrać z większym spokojem.

19:20 – Korona nigdy w Poznaniu nie wygrała. Zdobyła tu tylko 3 punkty i strzeliła 3 gole w lidze.

19:26 – Korona dzisiaj defensywnie i w mocno eksperymentalnym składzie (zwłaszcza w środku pola)

19:41 – Na meczu jest m.in. Adam Nawałka.

19:41 – Wygrana dzisiaj pozwoli Lechowi utrzymać lidera. Kiedy Kolejorz ostatni raz 3 lata temu prowadził po 31. kolejce wówczas zdobył mistrzostwo 🙂 Tylko najpierw trzeba wygrać.

19:43 – Bramkarze Lecha wyszli na rozgrzewkę.

19:50 – Kibiców powitał właśnie spiker. Przypomniał, że mamy dziś piątek trzynastego.

19:51 – Lech już w komplecie na rozgrzewce. Korona też.

20:00 – Na telebimach leci materiał o Lulusiu.

20:16 – Murawa jest jeszcze zraszana.

20:17 – Kocioł wygląda nieźle. Sporo ludzi.

20:18 – Dziś w ramach cyklu „Oko na grę” obserwowany będzie Matus Putnocky.

20:20 – Spiker czyta składy. Za 10 minut zaczynamy.

20:25 – Dziś Hymn Lecha trochę wcześniej.

20:27 – Obie drużyny w tradycyjnych strojach.

20:29 – Gytkjaer odebrał właśnie statuetkę za piłkarza miesiąca marca. Z trybun spore brawa.

20:31 – Przed meczem jeszcze minuta cieszy ku czci Lulusia, krzyż z rac i gromkie brawa.

3 min. – Od razu widać, kto tu będzie atakował.
4 min. – Ciekawie rozwiązany rzut wolny, jednak podanie Majewskiego było złe.
4 min. – Gytkjaer zamiast strzelać wolał podać do Jevticia. I chyba niepotrzebnie.
9 min. – Jevtić na razie psuje wszystkie akcje.
14 min. – Kartka dla Gumnego. Lekko go dotknął, lecz sędzia uznał to za przerwanie dobrej akcji.

17 min. – Na razie sporo indywidualnych popisów a mało składnych akcji.
17 min. – Sędzia strasznie spięty. Gwiżdże w każdym pojedynku 1 na 1.
23 min. – Lech taktycznie nie wygląda za dobrze. Brakuje sytuacji.
27 min. – Słaby mecz na razie do oglądania. Nie ma strzałów, akcji niewiele, sędzia gwiżdże każdą stykową piłkę.

32 min. – Vuja trzymany przez Diawa po wrzutce z rzutu wolnego! Karny!
33 min. – Jevtić zabiera piłkę Gytkjaerowi i oczywiście nie trafia z rzutu karnego. Strzał na dwa tempa pewnie wyłapał bramkarz.
36 min. – Po strzale z daleka Lech przegrywa 0:1.
39 min. – Nadal sporo niedokładności w grze Kolejorza.
42 min. – Celną główkę Trałki po rożnym wyłapał Alomerović.
45 min. – Znów jest dzisiaj wiele złych dośrodkowań. W dodatku sporo gwizdów na trybunach.
45+1 min. – Do przerwy 0:1. Sporo niedokładności, zmarnowany karny po samowolce Jevticia, a później piękny strzał Korony z daleka sprawia, że czeka nas nerwowa II połowa.

46 min. – Khoblenko za Jóźwiaka. Gramy na dwóch z przodu.
46 min. – I znów to samo. Znów strata.
51 min. – Putnocky broni strzał Korony oddany z około 20 metrów. To Lech miał atakować…
53 min. – Gumny wstrzelił piłkę w pole karne, która trafiła w Gajosa.
67 min. – Strzał Majewskiego w sam środek wyłapał bramkarz.
60 min. – Kwadrans bicia głową w mur. Bez strzału.

61 min. – Chyba powinien być karny dla Lecha po ręce. W każdym razie Bjelica dostał ostrzeżenie od sędziego.
66 min. – Lechowi nic kompletnie dzisiaj nie wychodzi.
66 min. – Lekki strzał Khoblenko. Tak się gola nie strzeli.
69 mun. – Nie. To się nie dzieje. Khoblenko nie trafił z 5 metrów do pustej bramki. Jak on tego dokonał?!
72 min. – Jevtić nie umie nawet przyjąć piłki. Zostało 20 minut.

79 min. – Alomerović wyrasta na bohatera. Świetnie broni 2 strzały z bliska.
81 min. – Zostało 10 minut. Remis może chociaż?
84 min. – Tomasik do Vuja, który poszedł do ataku. Niestety obrońca nie ma instynktu snajpera.
84 min. – Goście już się kładą.
86 min. – Teraz Vujadunović chciał zdobyć gola piętką. Również nie dał rady.
90 min. – Jeszcze 4 minuty.
90+1 min. – Klupś z powietrza nad bramką.
90+4 min. – Koniec. Przegrywamy 0:1.

KKS Lech Poznań – MKS Korona Kielce 0:1 (0:1)

W 32. minucie Jevtić nie wykorzystał rzutu karnego (Alomerović obronił)

Bramki: 36.Kapidzić