Raptem 7 zwycięstw w Lubinie

Jutro o godzinie 20:30 Lech Poznań zmierzy się na wyjeździe z niewygodnym Zagłębiem Lubin. „Miedziowi” są jedyną drużyną obok Sandecji Nowy Sącz z którą Kolejorz w tym sezonie jeszcze nie wygrał. Na dodatek z Zagłębiem w Lubinie ekipa Kolejorza wygrywała dotąd tylko 8 razy (7 w lidze) co najlepiej pokazuje, jak trudne czeka Lecha Poznań zadanie w piątkowy wieczór.

Zagłębie Lubin – Lech Poznań 2:3 – 15.03.1987

Pierwsze zwycięstwo Lecha w Lubinie miało miejsce wiosną ponad 31 lat temu. Poznaniacy prowadzili już od 2 minuty. Potem przegrywali 1:2, ale dzięki bramkom w 77 i 80 minucie ostatecznie wygrali 3:2 na oczach 15 tysięcy widzów.

Zagłębie Lubin – Lech Poznań 2:4 – 27.07.1991

W lipcu 1991 roku w swoim mistrzowskim sezonie Lech Poznań odniósł drugie najwyższe dotąd zwycięstwo w Lubinie. Kolejorz prowadził z Zagłębiem już 3:0. Goście obudzili się po 80 minucie notują 2 trafienia, jednak w 90 poznaniacy dobili ich 4 golem z karnego. Wygrali 4:2.

Zagłębie Lubin – Lech Poznań 1:2 – 15.05.1999

Wiosną 1999 roku po prawie 8 latach Lech ponownie triumfował w Lubinie i to przed garstką widzów. Do przerwy prowadził 2:0 wygrywając ostatecznie 2:1.

Zagłębie Lubin – Lech Poznań 4:5 – 20.08.2005

W sierpniu 2005 za Czesława Michniewicza miał miejsce jeden z najbardziej emocjonujących meczów Lecha z Zagłębiem w historii, a już na pewno w Lubinie. Rywale po 7 minutach prowadzili 2:0, by po 26 prowadzić 3:1. Nagle z 3:1 dla Zagłębia w 80 minucie m.in. za sprawą hat-tricka Piotra Reissa zrobiło się 5:3 dla Lecha. Bramka Macieja Iwańskiego w 89 minucie ustaliła wynik tej hokejowej potyczki na 5:4 dla Kolejorza.

Zagłębie Lubin – Lech Poznań 0:1 – 27.11.2009

Kolejny triumf Kolejorza na boisku „Miedziowych” miał miejsce w podobnym czasie 9 lat i to już na nowym stadionie, a także w przedostatnim mistrzowskim sezonie. Po wyrównanych zawodach Lech ograł Zagłębie po golu Sławka Peszki w pierwszej połowie.

Zagłębie Lubin – Lech Poznań 0:1 – 19.10.2012

Przedostatnie ligowe zwycięstwo Lecha w Lubinie miało miejsce niespełna 6 lat temu jesienią za kadencji Mariusza Rumaka. W 5 minucie pięknego gola uderzeniem z daleka zdobył Vojo Ubiparip, który okazał się zwycięskim trafieniem.

Zagłębie Lubin – Lech Poznań 0:1 – 28.10.2015 (1/4 Pucharu Polski)

Przedostatnie i 7 zwycięstwo w historii w Lubinie lechici odnieśli w październiku 3 lata temu. W pierwszym meczu 1/4 PP wygrali na wyjeździe z Zagłębiem 1:0 po bramce w 81 minucie Paulusa Arajuuriego. Fin wykorzystał wówczas zamieszanie w polu karnym po stałym fragmencie gry i strzałem z prawej nogi z paru metrów nie dał szans bramkarzowi. Po bardzo wyrównanym spotkaniu udało się wówczas skromnie wygrać Kolejorzowi.

Zagłębie Lubin – Lech Poznań 0:3 – 25.11.2016

Lech Poznań po raz ostatni wygrał w Lubinie podczas przedostatniej swojej wizyty na obiekcie Zagłębia. Było to pod koniec listopada 2016 roku, kiedy Lech zwyciężył w Lubinie najwyżej w historii. Przy wszystkich 3 bramkach w I połowie udział miał Darko Jevtić. Szwajcar zdobył gola tak samo jak Dawid Kownacki i Paulus Arajuuri, który otworzył wynik tamtych zawodów.