Wrócił zwycięski Lech!

O godzinie 20:30 na obiekcie Zagłębia w Lubinie, początek meczu 32. kolejki piłkarskiej LOTTO Ekstraklasy sezonu 2017/2018, pomiędzy drużyną Zagłębia Lubin a zespołem Lecha Poznań. Wszystkich kibiców Kolejorza zapraszamy do śledzenia raportu na żywo, z tego spotkania, na łamach serwisu KKSLECH.com.

3 min. – Szybkie tempo na początku meczu. Pierwszy niecelny strzał Pietrzaka.
6 min. – Oba zespoły chcą narzucić swój styl gry.
6 min. – Hładun broni lekki strzał Gytkjaera po wrzutce Kostevycha.
10 min. – Dotąd bardzo zacięty mecz. Lech powoli stara się przejąć kontrolę.
12 min. – Dobra akcja Lecha zepsuta przez fatalne dośrodkowanie Gumnego. Szkoda.

16 min. – Vujadinović zaczął ten mecz bardzo źle. Jest niepewny, popełnił już 2 faule i zarobił żółtą kartkę.
16 min. – Ufff. W dobrej sytuacji z wolnego Starzyński uderzył bardzo niecelnie.
22 min. – Aj! Guldan w ostatniej chwili zatrzymuje Situma. To byłaby dobra sytuacja.
25 min. – Dobra interwencja Putnockiego po wstrzeleniu piłki przez Maresa. Mecz jest szybki, lecz powoli robi się chyba trochę za ostry. Sędzia pokazał już 3 kartki.
30 min. – Majewski zepsuł kontrę po stracie Zagłębia w środku pola. Brakuje na razie jakości.

35 min. – Kocioł w polu karnym Zagłębia. Strzał jednego z lechitów z kilkunastu metrów został zablokowany.
40 min. – Lech gra tylko długą piłką na Gytkjaera, który przegrywa pojedynki główkowe. W środku lechici nie istnieją. Nie ma zawodnika, który brałby się za rozgrywanie piłki.
42 min. – Słaby strzał Majewskiego z 23 metrów. Zmarnował rzut wolny grając od początku meczu bardzo słabo.
43 min. – Celny, ale lekki strzał Kostevycha z 20 metrów.
43 min. – Odpowiedź Zagłębia. Futbolówka w rękach Putnockiego.
45+1 min. – Do przerwy 0:0. Lechowi brakuje jakości i lepszej gry w środku pola. Nie ma w tej strefie zawodnika, który brałby na siebie ciężar rozegrania piłki. Walki poznaniakom nie można jednak odmówić.

47 min. – Setka Gajosa po efektownej akcji Lecha lewą stroną i podaniu na 11 metr. Tu powinien być gol!
50 min. – Po przerwie Lech gra tak jakby składniej. Przynajmniej przez te 5 minut.
50 min. – Niecelny strzał Jagiełły po stracie poznaniaków w środku pola.
52 min. – GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! GYTKJAER!!! Wrzutka Gumnego, przedłużenie głową przez Situma i mamy bramkę! 1:0!
55 min. – Mecz trwa dalej. Teraz celem poznaniaków powinna być druga bramka.
56 min. – Błąd Putnockiego, który źle wyszedł po rzucie rożnym. Tosik nie trafił.
58 min. – Uff. Dośrodkowanie Pietrzaka, z paru metrów źle uderzył Czerwiński. Kolejorz, wstajemy!

61 min. – Niepotrzebny strzał Majewskiego z daleka. Trzeba było rozegrać piłkę zamiast walić bez sensu.
62 min. – Celna główka Jóźwiaka po dośrodkowaniu z rzutu wolnego.
66 min. – Zagłębie nie wytrzymuje ciśnienia. Chamski faul Starzyńskiego na nogi Situma. Chyba da radę grać dalej.
69 min. – Seria błędów obrony Lecha w tym Gumnego, który fatalnie wybił piłkę. Na końcu źle głową uderzył Starzyński.
72 min. – Jóźwiak do Gytkjaera. Ten nie dał sobie rady z Guldanem, który od początku meczu bardzo dobrze go pilnuje.

76 min. – Niecelna główka Vujadinovicia. Wrzutki lechitów z wolnych czy rożnych mogą być skuteczną bronią poznaniaków.
79 min. – Znów się zagotowało pod bramką Lecha. Ufff… Kolejorz już tylko broni wyniku.
82 min. – Czeka nas 10 minut „Obrony Częstochowy”.
82 min. – Fatalny strzał Jagiełły. Lech robi wszystko, by nie wpuścić Zagłębia w pole karne.
85 min. – Jeszcze 5 minut + jakieś 3 doliczone. WALKA!
89 min. – Za mocna wrzutka Kosti. Szkoda. Nikt nie miał szans jej zamknąć.
90 min. – Jeszcze aż 4 minuty. Nerwy…
90+1 min. – Jevtić z Jóźwiakiem zepsuli dobrą kontrę.
90+3 min. – Jeszcze tylko minuta!
90+4 min. – Kończ Pan to!
90+4 min. – KONIEEEEEEEEEEEEEC!!!!!!!!!!! WYWALCZYLI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

KGHM Zagłębie Lubin – KKS Lech Poznań 0:1 (0:0)

Bramki: 52.Gytkjaer

Asysty: 1:0 – Situm

Żółte kartki: Tosik, Matuszczyk, Pietrzak, Starzyński, Mares – Gytkjaer, Vujadinović, Gumny, Majewski, Putnocky

Sędzia: Daniel Stefański (Bydgoszcz)

Widzów: 12721

Zagłębie: Hładun – Czerwiński, Guldan, Kopacz, Pietrzak – Ślisz (59.Żyra), Matuszczyk, Tosik (75.Pawłowski), Starzyński (81.Tuszyński), Jagiełło – Mares.

Rezerwowi: Leciejewski, Balić, Matras, Żyra, Pakulski, Pawłowski, Tuszyński.

Lech: Putnocky – Gumny, Dilaver, Vujadinović, Kostevych – Trałka, Gajos – Situm (76.Janicki), Majewski, Jóźwiak (87.Jevtić) – Gytkjaer (79.Khoblenko).

Rezerwowi: Burić, Janicki, Tomasik, Klupś, Barkroth, Jevtić, Khoblenko.

Kapitanowie: Guldan – Gajos

Trenerzy: Lewandowski – Bjelica

Stan murawy: Bardzo dobry (równa płyta boiska)

Pogoda: +18°C, bezchmurnie

komentarze 273

1. Legat napisał(a):

Ojjjjjj jest, jest i o to chodzi panowie! Nic więcej nie napisze! Na dzień dzisiejszy balet…. i tyle!

2. Max Gniezno napisał(a):

Brawo !!!
    Najważniejsze 3 pkt nieważne jakim stylem
    Kolejne 3 pkt !!!
    Czy legła może grać w niedzielę ?
    Przecież jest w niedzielę zakaz handlu !!!

3. Michu87 napisał(a):

Mecz ogólnie słaby, Bjelica obronił się wynikiem. Taktyka okazała się trafiona, mam nadzieje, że to skromne zwycięstwo wyzwoli w nich więcej luzu bo wydaje mi się, że stres powoduje pewną nerwowość i masę niecelnych podań.

4. Leftt telefon napisał(a):

1.To był mecz na 0-0, który wygraliśmy 1-0.
    2.Od wolnego Starzyńskiego w 1 połowie czułem się bezpiecznie.
    A teraz niech inni się martwią. Miłego weekendu

5. kibol z doliny napisał(a):

Dzięki Panowie. Nie możemy tylko zapomnieć o tym że oprócz 3 punktów i wygranego meczu nic jeszcze nie wygraliśmy. Jeszcze raz dzięki

6. Michu73 napisał(a):

Wiara, nie narzekajcie na styl:) To był moim zdaniem idealny mecz wg Nenada:) Mecz był pod nasza kontrolą, Zagłębie bez strzału celnego, jedna z trzech sytuacji wykorzystana i mamy 3 punkty. To była typowa „włoska piłka” i dopóki Nenad bedzie naszym trenerem tak pewnie będziemy grać na wyjazdach. Trzeba podkreślic, ze zmiana na trzech środkowych kompletnie uspokoiła grę. Bardzo dobry mecz sędziego Stefanskiego. Co do ewentualnej kartki Gumy, żal słuchać tych pajaców z nc+. Jeżeli wcześniej przy identycznym faulu Maresa na Gumnym nawet nie gwizdnął to trudno, żeby za to samo wyrzucał zawodnika z boiska. No i brawa dla naszych Kiboli!:) Idziemy dalej:)

7. Glos napisał(a):

Wygrywajac takie mecze zdobywa sie tytul. Zaglebie pewnie Jadze punkty odbierze. Sa dobrze poukladania i niezle graja pilka, brakuje im napastnika ale to ich problem. Niech teraz inni sie martwia jak wygrac swoje mecze.

8. roby napisał(a):

Nieważne jak, ważne 3 punkty 👏 👏 👏 👌

9. ArekCesar napisał(a):

Handel już zrobili wcześniej. W Wiśle nie zagra Llonch, Bartkowski, a poza tym Sadlok. Gdzieś czytałem, że Carlitos złapał uraz. To może być jednak plotka. To może przy czujnym sędziowaniu wystarczyć do dania wygranej.

10. Alcatraz napisał(a):

Mecz był bardzo cieżki, ale najistotniejsze są punkty.

11. asad napisał(a):

Brawo Lech !
    Oby tak dalej.

12. ArekCesar napisał(a):

Kartki dostali jeszcze Matuszczyk i Putnocky. W sumie było 10.

13. 07; napisał(a):

3 punkty mamy na M.P. czekamy. Ważny jest czas który mamy do kolejnego meczu. Regeneracja, odpoczynek, trening i mecz.

14. Bart napisał(a):

Panowie rozumiem irytację ekspertami z C+, ale bądźmy obiektywni – Gumny powinien tę drugą kartkę dostać. To była błędna decyzja sędziego.

• Michu73 napisał(a):

Jak byłbym ekspertem sędziowskim w „studio” zwróciłbym uwagę, ze noga nie była zbyt wysoko uniesiona, ze druga żółta powinna być naprawde przekonująca, aby wyrzucić zawodnika z boiska, ze w ataku Gumnego nie było złośliwości ani checi zrobienia krzywdy przeciwnikowi i ze chwile wcześniej podobnego faulu na nim samym Maresowi nawet nie gwizdnął. Podsumowując, jakby dał żółtko to pewnie by sie wybronił ale nie dał i ta decyzja również jest w zgodzie z przepisami. Jak mi poszło?:)

• Bart napisał(a):

Poszło tak samo jak i mi, bo takie rzeczy to zawsze indywidualna interpretacja :)

• kksjanek napisał(a):

Zgadzam się, gdyby nie miał kartki to pewnie by dostał, ale zawsze żeby dostać tą drugą to faul musi być mocno przekonywujący. Stykowa sytuacje tym razem na naszą korzyść, a nie jak do tej pory przeciwko. Nie ma co zbytnio przeżywać, ale brawo dla wielu z nas i Gumy za obiektywność. Mamy klasę w przeciwieństwie do naszych „kolegów” ze stolicy.

15. mr_unknown napisał(a):

Podobał mi się Jóźwiak, krótko prowadził piłkę, wyprzedzał rywali, wygrywał pojedynki, parę złych decyzji ale było nieźle. Situm też całkiem dobrze zagrał, pomógł przy golu ale wciąż to za mało żeby rzucić za niego 600 tys. euro, na pewno byłyby to lepiej wydane pieniądze niż na Barkrotha ale pewnie kogoś mniej podatnego na kontuzje mozna w tej cenie złapać.

• TonyAdams napisał(a):

Również zwróciłem uwagę na dobrą grę Jóźwiaka. Podoba mi się jego zadziorność i walka o piłkę zaraz po stracie. Młody nie odpuszczał. Poza tym dużo szarpał na skrzydle i fajną piłkę do Gytkiera zagrał w drugiej połowie.

Jak to dobrze, że udało się nam go zatrzymać, jak tak będzie grał to będzie sporo pociechy z niego. Pewnie za maks rok, będziemy musieli go pożegnać, ale w kolejce są już kolejni (Klupś).

• tomasz1973 napisał(a):

jemu w zasadzie brakuje jeszcze tylko (co normalne) doświadczenia i dlatego nieraz podejmuje złe decyzje, albo daje się nabrać na proste zwody, ale ogólnie trzeba podkreślić, że na tą chwilę, przy braku Makuszewskiego, to chyba skrzydłowy nr 1 w Lechu.

16. El Companero napisał(a):

No, Situm może wirtuozem dziś nie był ale asystą pokazał, że większy z niego pracuś od Jevtica, a ten drugi chyba dziś za to lenistwo posiedział na ławie większość meczu. Gumny z Górnikiem nie zagra ale to się zniweluje, wróci na mecz w Płocku, bo ten jest ważniejszy. Trzeba trochę w ofensywie popracować bo dziś nie było poweru.

17. Didavi napisał(a):

Wybiegane, cholernie ważne punkty.
    Doping był top. Tyle wiary na wyjeździe, robi ogromne wrażenie.
    Od miasta do miasta po mistrzostwo i basta!

18. Bart napisał(a):

PS A za co kartkę dostał Putnocki?

19. Kuba napisał(a):

Mecz z cyklu do wyszarpania. Wyszarpali 3pkt . Brawo👊

20. tylkoLech napisał(a):

To nie był spokojny mecz do oglądania, ale skończył się tak, jak powinien. I to jest najważniejsze.
    Wielkie dzięki i brawo Drużyna!

21. Jarecki napisał(a):

Szału nie było ale najważniejsze 3 punkty. O prostu Kolejorz dziękuję :-)

22. Wit napisał(a):

Brawo Kolejorz ! Brawo Kibole !

23. rafdusz napisał(a):

Najważniejsze 3 pkt.

24. KrewIHonor88 napisał(a):

Gumny sam stwierdził w studiu pomeczowym, że należały mu się dwie żółte kartki. Nie szukajmy wszędzie teorii spiskowych. Komentatorzy przyznali, że Lech kontrolował mecz w drugiej połowie i wygrał zasłużenie, aczkolwiek tę żałosną zabawę w wybieranie plusa meczu mogliby sobie już darować. Dwóch piłkarzy Zagłębia ? Kiepski żart.

25. Ekstralijczyk napisał(a):

Brawo Lech.!

Mimo slabszego meczu jest zwyciestwo i 3 punkty wracają do Poznania.

26. Siódmy majster napisał(a):

Sukces rodzi się w bólach.No i były bóle i jest sukces.Kolejorz jest o 90 minut bliżej od majstra niż był przed meczem.Teraz niech rywale pogubią punkty (dalej milicjanty oklepać trepów ) i będzie git-majonez jak mawia pani Basia z Internetu.Udany weekend uważam za otwarty :)))))))))))

27. ArekCesar napisał(a):

No to mamy Super Piątek, Piąteczek, Piątunio. Lokomotywa ruszyło powoli, ospale do wymarzonego celu. Jak jeszcze dołożymy do pieca to stacja Mistrzostwo zostanie osiągnięta.

28. Słupsk1922 napisał(a):

Od miasta do miasta po mistrzostwo i basta.

29. Bonzo napisał(a):

Prawie zszedłem na zawał. Styl się nie liczy, najwazniejszy efekt i 3 punkty ! Mistrz Mistrz Kolejorz !

30. RobertLech!!! napisał(a):

Wyczekalem ten tydzien po porazce z Korona, bez unoszenia sie i biadolenia. Z wiara, iz wygramy z Zaglebiem. Udalo sie i jestesmy coraz blizej celu, nie wazne w jakim stylu i co pierdoli Warszawka w studio, najwazniejsze sa 3 punkty w kazdy kolejny meczu.

31. alf napisał(a):

Wróciłem… Niech żałują Ci co nie byli… Mega doping!!

32. inowroclawianin napisał(a):

No to mamy wyszarpane 3 punkty. Brawo drużyna, brawo Gytkjaer za skuteczność. Słabszy mecz Gumnego, Kostiewicza i Vujadinovicia. Trzeba też grę w ofensywie poprawić, grać szybciej i przestać grać tych górnych piłek na Gytkjaera, to jest nielogiczne, kompletnie bez sensu. Liczę na porażki podległej i Jagi.

33. Olka napisał(a):

Brawo!Gratulacje.Czasem warto podreptać w miejscu,żeby wybrać właściwą stronę w którą trzeba pójść:)Ważna wygrana, styl do zapomnienia, doping na szóstkę z plusem.

34. kidd napisał(a):

Co do czerwonej kartki to bardziej nalezala sie vujadinovicowi niz Gumnemu. A jakby zrobic stopklatke w odpowiednim momencie to zadnemu sie nie nalezala😁moim zdaniem trzeba zaczac znowu zdobywac bramki ze stalych fragmentow, bo z gry to tak srednio nam wychodzi…

• chris napisał(a):

kidd akurat z tym sie nie zgodzę, zobacz, ze Vuja trafia dość soczyście w piłkę a później ta „rozpędzona” nogę stawia na nodze pilkarza Zagłębia (ktory sam ja mu podstawil). Powiedz jak ja mial cofnąć przecież to niemożliwe.

35. Piasek napisał(a):

Nie żebym był przesądny, ale ostatnimi czasy gdy słucham transmisji w Radiu Merkury, to Lech zawsze wygrywa. Mecz z Koroną obejrzałem w tv i od razu wtopa… W związku z tym do 20 maja zawieszam oglądanie Kolejorza w tv i zostaję z radiem lub na żywo na stadionie. Nie ma co kusić losu :)
    P.S.: Brawo Kolejorz! Jeszcze tylko 5 kroków do celu.

36. Al napisał(a):

Uważam że pod koniec meczu Lech źle zagrał taktycznie, zamiast utrzymywać się przy piłce były dalekie wykopy i piłka wracała pod naszą bramkę . Zła skuteczność strzelecka gospodarzy pomogła nam odnieść sukces. To oni przegrali ten mecz.

37. KSG napisał(a):

Gratulacje dla Lecha. Nie dajcie Legii zdobyc tytulu. Kiedy wreszcie sztama najlepszych kibicow w Polsce?

38. anonimus napisał(a):

Brawo za wynik. za grę trochę mniej. Fajnie dziś i jutro zobaczyć co reszta zrobi na spokoju

39. Wal Das napisał(a):

Najważniejszy jest wzajemny szacunek.

40. JRZ napisał(a):

trzeci mecz z rzędu słabo wygląda gra i to mnie niepokoi przed ostatnimi meczami.

41. kilo82 napisał(a):

Na tym etapie każdy mecz jest na wagę złota i najważniejsze są trzy punkty, wymęczone czy nie, tylko to liczy się w tych kilku najbliższych meczach. Choć wczoraj, moim zdaniem, cofnęliśmy się za bardzo zdecydowanie za wcześnie. No ale udało się, więc nie ma co narzekać.

42. Andrzej napisał(a):

Czy były jakies zgody ,jeśli tak to w jakiej liczbie ??

43. vip napisał(a):

to styl Lecha za rzadami bjelicy….czyli zaden…mam nadzieje ze go wyrzuca…po efektow jego pracy nie widac….tylko mi nie piszcie ze mamy lidera przeciez…w Europie takiLech nie ma szans

• Kibic napisał(a):

w Europie,żaden klub z Polski nie ma szans…wynika to z polityki transferowej: wyróżniających graczy sprzedać,zarobić i mieć wywalone…

44. ArekCesar napisał(a):

Oglądam powtórkę po raz enty. Syn mówił, że pod koniec meczu dawaliśmy mega doping. Słucham od 80 minuty i cisza z mikrofonów. Chuje na maxa ściszyli mikrofony pod sektorami naszych kiboli. „Fanatyczny doping” to puszczany jakby fragmentami, jakby z odtworzenia i urywanymi tekstami. Naszych widać, ze klaszczą i śpiewają, a słychać Zagłębie tylko.

45. Kibic napisał(a):

Komentator ocenil sytuacje subiektywnie, wyrazil swoją opinie i mial co do niej slusznosc tyle w temacie.