Kolejne mecze wypożyczonych. Show Tomczyka

Wykorzystując wolny czas średnio co 2 tygodnie w trakcie trwania sezonu 2017/2018 przyglądamy się postępom wypożyczonych lechitów. Aktualnie czasowo w innych klubach przebywa łącznie dziewięciu piłkarzy mających ważne kontrakty z Kolejorzem. Wszystkie drużyny w których występują wypożyczeni z Kolejorza zawodnicy są w trakcie wiosennych zmagań.

Miłosz Mleczko (Puszcza Niepołomice)

Miłosz Mleczko nie zadebiutował jeszcze w I-lidze. Do Puszczy poszedł tylko na ławkę rezerwowych przegrywając aktualnie rywalizację z Marcinem Staniszewskim. Ekipa młodego lechity radzi sobie tej wiosny przeciętnie zajmując 12. miejsce. Spadek z ligi jej nie grozi.

Minuty: 0
Mecze: 0
Gole: 0
Asysty: 0
Kartki: 0

Tymoteusz Puchacz (Zagłębie Sosnowiec)

Tymoteusz Puchacz cały czas wygrywa rywalizację na lewej obronie notując dotąd 9 spotkań. Jego drużyna po rozczarowującym starcie wiosny wygrała 3 mecze z rzędu nie tracąc w nich żadnej bramki. W ostatnich 2 meczach przegrała i wygrała zajmując teraz 7. pozycję w I-lidze.

Minuty: 810
Mecze: 9
Gole: 0
Asysty: 0
Kartki: 1

Paweł Tomczyk (Podbeskidzie Bielsko-Biała)

Paweł Tomczyk zaliczył świetny weekend. Wczoraj strzelił 2 gole i zaliczył asystę w wygranym meczu z Puszczą w Niepołomicach 3:1. Były to pierwsze trafienia „Pawki” po niedawnej kontuzji. Dzięki temu zwycięstwu Podbeskidzie jest na bezpiecznym 10. miejscu. Nie grozi temu zespołowi ani awans ani spadek.

Minuty: 1789
Mecze: 28 (3 w PP)
Gole: 9 (1 w PP)
Asysty: 3
Kartki: 1

Dariusz Formella (Raków Częstochowa)

Dariusz Formella ten weekend także może zaliczyć do udanych. 10 minut po wejściu z ławki zdobył gola dla Rakowa, który był dla niego 2 bramką tej wiosny w 8 występie. Jego drużyna mimo średniej postawy wiosną zajmuje przyzwoite jak na beniaminka 8. miejsce w I-lidze.

Mateusz Lis (Raków Częstochowa)

Numerem 1 w bramce Rakowa w trwającej rundzie jest sprowadzony zimą Jakub Szumski, któremu Mateusz Lis ustępuje miejsca. Tym samym 20-latek nie rozegrał wiosną ani minuty i nie zanosi się, aby zagrał jeśli podstawowy golkiper Rakowa będzie zdrowy.

Minuty: 1260
Mecze: 14 (1 w PP)
Czyste konta: 2
Kartki: 0

Piotr Kurbiel (Olimpia Elbląg)

22-letni napastnik po zdobyciu w marcu aż 4 goli w meczu z Gwardią Koszalin zdecydowanie obniżył loty identycznie jak jego zespół. Olimpia Elbląg ma za sobą słaby kwiecień. W jednym meczu przegrała aż 0:5. W każdym z 3 ostatnich spotkań Piotr Kurbiel wychodził w pierwszym składzie. Jego drużyna jest piąta ze stratą 4 oczek do 3. pozycji dającej awans.

Minuty: 1495
Mecze: 27 (1 w PP)
Gole: 6
Asysty: 2
Kartki: 0

Marcin Wasielewski (Znicz Pruszków)

Marcin Wasielewski regularnie gra w Zniczu Pruszków. Niedawno otrzymał 2 żółte kartki przez co musiał opuścić plac gry w 83 minucie. Później wystąpił 2 kolejnych meczach przez pełne 90 minut. „Wasyl” tej wiosny ma na swoim koncie już 9 spotkań. Ekipa z Pruszkowa jest na 11. pozycji w II-lidze.