Spokój do czwartku!

O godzinie 18:00 na stadionie im. Kazimierza Górskiego w Płocku, początek meczu 1. kolejki piłkarskiej LOTTO Ekstraklasy sezonu 2018/2019, pomiędzy drużyną Wisły Płock a zespołem Lecha Poznań. Wszystkich kibiców Kolejorza zapraszamy do śledzenia meczowego raportu na żywo z tego spotkania, na łamach serwisu KKSLECH.com.

3 min. – Pierwsza akcja rywala. Szymański oddał po niej lekki i niecelny strzał.
5 min. – Groźna wrzutka Furmana z rzutu wolnego. Kolejorz znów pogubił się przy stałym fragmencie gry. Nic się nie zmienia.
10 min. – Pierwsza akcja Lecha lewą stroną po której źle w pole karne podał Makuszewski.
11 min. – Niecelny strzał Tiby z rzutu wolnego. Jest on dziś pod naszą lupą w ramach cyklu „Oko na grę”.
13 min. – Burić zatrzymuje groźne podanie Szwocha z prawej strony.
15 min. – Chamski faul Furmana na Tibie. Gdzie kartka?!

16 min. – GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!!! 1:0! Celna główka Trałki po dobrej wrzutce Jevticia z rzutu wolnego!

18 min. – Aj! Minimalnie niecelny strzał Jevticia z daleka.
22 min. – Przebudziła się Wisła. Lech zatrzymuje strzał i podanie Carlitosa z lewej strony.
28 min. – Mecz się rozkręcił. Idzie kontra za kontrę w obie strony. Na razie brakuje jednak kolejnych strzałów.
30 min. – Lechici cofnęli się czekając na kontry.

31 min. – Świetna szansa dla Wisły! W sytuacji 1 na 1 ze Szwochem wygrywa Burić, ale gdzie był w tej sytuacji Vujadinović?!
37 min. – Od kilku minut mało się dzieje. Lech kontroluje grę podając piłkę między sobą. Na szczęście dziś poznaniacy nie popełniają tyle strat, co w czwartek.
41 min. – Wisła nie gra pressingiem i nie próbuje odbierać piłki lechitom. Poznaniacy prowadząc grają wolno.
44 min. – Niewiele brakowało, by Dahne zdobył samobója po dośrodkowaniu Tomasika. Usypiał Lech, usypiał aż w końcu przeprowadził bardzo groźną akcję.
45 min. – Do przerwy 1:0 dla Lecha. Gra wolna, jednak skuteczna w każdej formacji.

49 min. – Znów Lech przegrał główkę przy dośrodkowaniu z wolnego. Na szczęście sędzia odgwizdał spalonego.
52 min. – Szybka kontra Tib5y prawą stroną. Portugalczyk dobrze dośrodkował piłkę w pole karne, jednak na końcu podanie Tomasika było złe.
53 min. – Radut zepsuł dobrą akcję. Lewą nogą nie można było podać?
55 min. – Znowu lechici zachowali się źle w defensywie przy rzucie wolnym.
57 min. – Świetna piłka Gytkjaera do Jevticia. Niestety Dźwigała uprzedził Szwajcara.
58 min. – Sprytny strzał Rogne zatrzymał Dahne.

63 min. – Szybka kontra Kolejorza, której nie wykończył Tiba. Szkoda.
66 min. – Lech gra z dużym spokojem. Kontroluje przebieg zawodów i na razie (odpukać!) nie popełnia błędów w obronie.
71 min. – Do końca spotkania poznaniacy będą grali z kontry. Kolejorz coraz mocniej się cofa.
75 min. – Kolejorz w coraz mocniejszej defensywie.
75 min. – I znowu zagrożenie po stałym fragmencie. No jak tak można?!

77 min. – Niestety, minimalizm nie popłaca. 1:1 po błędzie Buricia i golu Merebashviliego, który skorzystał z błędu Bośniaka.
81 min. – Wisła wciąż atakuje.
85 min. – Lech niestety padł fizycznie. Ale w końcu po co mu szersza kadra? Zarząd z trenerem długo byli zadowoleni.
88 min. – GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!!!! ALEEEEEEEEEEEEEEEEEŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻZZZZZZ BRAMKA! Fantastyczny gol Pedro Tiby z powietrza! Akcja przypadkowa, ale bramka przepiękna!

90 min. – Teraz trzeba bronić resztkami sił. Może to dowiozą.
90+2 min. – Burić broni strzał Ricardinho!
90+3 min. – Kolejorz utrzymuje piłkę na połowie rywala. To dobrze.
90+4 min. – JEST! Udało się wygrać! Miła niespodzianka, choć gra nie porywała.

Wisła Płock – KKS Lech Poznań 1:2 (0:1)

Bramki: 77.Merebashvili – 16.Trałka 89.Tiba

Asysty: 1:0 – Jevtić, 2:1 – Makuszewski

Żółte kartki: Stefańczyk – Radut, Burić

Sędzia: Krzysztof Jakubik (Siedlce)

Widzów: 8114

Wisła P.: Dahne – Stefańczyk, Uryga, Dźwigała, Warcholak – Szymański, Furman – Szwoch, Stilić (58.Merebashvili), Carlitos (75.Łukowski) – Zawada (46.Ricardinho).

Rezerwowi: Zapytowski, Łasicki, Stępiński, Rasak, Łukowski, Merebashvili, Ricardinho.

Lech: Burić – Janicki, Rogne, Vujadinović – Makuszewski, Trałka, Tiba, Radut (68.Gajos), Tomasik (66.Kostevych) – Jevtić (78.Cywka), Gytkjaer.

Rezerwowi: Putnocky, Orłowski, De Marco, Kostevych, Cywka, Gajos, Sobol.