Spokój do czwartku!

O godzinie 18:00 na stadionie im. Kazimierza Górskiego w Płocku, początek meczu 1. kolejki piłkarskiej LOTTO Ekstraklasy sezonu 2018/2019, pomiędzy drużyną Wisły Płock a zespołem Lecha Poznań. Wszystkich kibiców Kolejorza zapraszamy do śledzenia meczowego raportu na żywo z tego spotkania, na łamach serwisu KKSLECH.com.

3 min. – Pierwsza akcja rywala. Szymański oddał po niej lekki i niecelny strzał.
5 min. – Groźna wrzutka Furmana z rzutu wolnego. Kolejorz znów pogubił się przy stałym fragmencie gry. Nic się nie zmienia.
10 min. – Pierwsza akcja Lecha lewą stroną po której źle w pole karne podał Makuszewski.
11 min. – Niecelny strzał Tiby z rzutu wolnego. Jest on dziś pod naszą lupą w ramach cyklu „Oko na grę”.
13 min. – Burić zatrzymuje groźne podanie Szwocha z prawej strony.
15 min. – Chamski faul Furmana na Tibie. Gdzie kartka?!

16 min. – GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!!! 1:0! Celna główka Trałki po dobrej wrzutce Jevticia z rzutu wolnego!

18 min. – Aj! Minimalnie niecelny strzał Jevticia z daleka.
22 min. – Przebudziła się Wisła. Lech zatrzymuje strzał i podanie Carlitosa z lewej strony.
28 min. – Mecz się rozkręcił. Idzie kontra za kontrę w obie strony. Na razie brakuje jednak kolejnych strzałów.
30 min. – Lechici cofnęli się czekając na kontry.

31 min. – Świetna szansa dla Wisły! W sytuacji 1 na 1 ze Szwochem wygrywa Burić, ale gdzie był w tej sytuacji Vujadinović?!
37 min. – Od kilku minut mało się dzieje. Lech kontroluje grę podając piłkę między sobą. Na szczęście dziś poznaniacy nie popełniają tyle strat, co w czwartek.
41 min. – Wisła nie gra pressingiem i nie próbuje odbierać piłki lechitom. Poznaniacy prowadząc grają wolno.
44 min. – Niewiele brakowało, by Dahne zdobył samobója po dośrodkowaniu Tomasika. Usypiał Lech, usypiał aż w końcu przeprowadził bardzo groźną akcję.
45 min. – Do przerwy 1:0 dla Lecha. Gra wolna, jednak skuteczna w każdej formacji.

49 min. – Znów Lech przegrał główkę przy dośrodkowaniu z wolnego. Na szczęście sędzia odgwizdał spalonego.
52 min. – Szybka kontra Tib5y prawą stroną. Portugalczyk dobrze dośrodkował piłkę w pole karne, jednak na końcu podanie Tomasika było złe.
53 min. – Radut zepsuł dobrą akcję. Lewą nogą nie można było podać?
55 min. – Znowu lechici zachowali się źle w defensywie przy rzucie wolnym.
57 min. – Świetna piłka Gytkjaera do Jevticia. Niestety Dźwigała uprzedził Szwajcara.
58 min. – Sprytny strzał Rogne zatrzymał Dahne.

63 min. – Szybka kontra Kolejorza, której nie wykończył Tiba. Szkoda.
66 min. – Lech gra z dużym spokojem. Kontroluje przebieg zawodów i na razie (odpukać!) nie popełnia błędów w obronie.
71 min. – Do końca spotkania poznaniacy będą grali z kontry. Kolejorz coraz mocniej się cofa.
75 min. – Kolejorz w coraz mocniejszej defensywie.
75 min. – I znowu zagrożenie po stałym fragmencie. No jak tak można?!

77 min. – Niestety, minimalizm nie popłaca. 1:1 po błędzie Buricia i golu Merebashviliego, który skorzystał z błędu Bośniaka.
81 min. – Wisła wciąż atakuje.
85 min. – Lech niestety padł fizycznie. Ale w końcu po co mu szersza kadra? Zarząd z trenerem długo byli zadowoleni.
88 min. – GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!!!! ALEEEEEEEEEEEEEEEEEŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻZZZZZZ BRAMKA! Fantastyczny gol Pedro Tiby z powietrza! Akcja przypadkowa, ale bramka przepiękna!

90 min. – Teraz trzeba bronić resztkami sił. Może to dowiozą.
90+2 min. – Burić broni strzał Ricardinho!
90+3 min. – Kolejorz utrzymuje piłkę na połowie rywala. To dobrze.
90+4 min. – JEST! Udało się wygrać! Miła niespodzianka, choć gra nie porywała.

Wisła Płock – KKS Lech Poznań 1:2 (0:1)

Bramki: 77.Merebashvili – 16.Trałka 89.Tiba

Asysty: 1:0 – Jevtić, 2:1 – Makuszewski

Żółte kartki: Stefańczyk – Radut, Burić

Sędzia: Krzysztof Jakubik (Siedlce)

Widzów: 8114

Wisła P.: Dahne – Stefańczyk, Uryga, Dźwigała, Warcholak – Szymański, Furman – Szwoch, Stilić (58.Merebashvili), Carlitos (75.Łukowski) – Zawada (46.Ricardinho).

Rezerwowi: Zapytowski, Łasicki, Stępiński, Rasak, Łukowski, Merebashvili, Ricardinho.

Lech: Burić – Janicki, Rogne, Vujadinović – Makuszewski, Trałka, Tiba, Radut (68.Gajos), Tomasik (66.Kostevych) – Jevtić (78.Cywka), Gytkjaer.

Rezerwowi: Putnocky, Orłowski, De Marco, Kostevych, Cywka, Gajos, Sobol.

Kapitanowie: Szymański – Jevtić

Trenerzy: Dźwigała – Djurdjević

Stan murawy: Bardzo dobry (równa płyta boiska)

Pogoda: +27°C, pogodnie, gorąco

284 komentarze

1. Franco pisze:

Komentator:
    „Żółta kartka dla Raduta za to, że nie odszedł”

7. Grimmy pisze:

I co, nie mówiłem!? Delektujcie się swoją tiki-sraką, gdzie nie stworzyliśmy żadnej sytuacji przez 76 minut! (to do tych, którym podobała się nasza gra i to jak pięknie kontrolowaliś

8. Sajmon ses pisze:

No i mamy to o co się prosiliśmy. Burić WTF??

9. woo pisze:

Ale k….gramy dno!
    To jest jakaś kpina!

10. 777 pisze:

….pełna kontrola. Co chcecie malkontenci.

11. Sławek pisze:

Kurwa jaki ten Lech jest słaby !! Przegramy to .

12. mateo pisze:

Buric jaka pizda !!
    Ile jeszcze lat bedą trzymac tego gościa?
    Normalnie drugi Kotorowski sie z niego robi 🙂

13. Kkslech pisze:

Gajos wchodzi w drugiej połowie i porusza się jakby miał worek na plecach, zero agresji, doskoku, dynamiki

14. Michu87 pisze:

Oj Janicki razem z Burciem dali dupy ;/

15. Glos pisze:

Jasiu dlaczego dales dupy? Zeby tego meczu jeszcze nie przegrali. Grali zbyt spokojnie. Z przodu nic sie nie dzialo zbyt malo bylo nacisku na Plock. Sami nie dobili i jeszcze pomogli przeciwnikowi. Teraz Ivan jeszcze Cywke wposcil. Po co?

16. mól pisze:

Dalej jeszcze jedną! Jazda KOLEJORZ!

17. Patryk2101 pisze:

Jak Nas gniotą… Idziemy na majstra, nie ma co 😀

18. nn pisze:

Pytanie co się stało z Gajosem, który grał jeszcze w Jadze jak piłkarz, a nie jak tania podróbka zawodnika ?

22. Anfil pisze:

Średnia wieku Lecha 29 lat , żadnego wychowanka na boisku !

23. bolec pisze:

Koniecznie potrzebujemy napadziora. Blondyna jest mega fatalny. Gra w piłkę nie polega na truchtaniu i poprawianiu gumki do włosów na łbie…..

32. anonimus pisze:

Tiba uratował to .ujowiznę. Tego na trzeżwo nie da się oglądać.

33. mól pisze:

KOLEJORZ jeeeeest ! Pięknie!!!

34. pat pisze:

hehehe Ale urwał!!! Tiba dzięki!!!jesteś gość!!

35. Klaus pisze:

Jeeeeest. Brawo Tiba ale nasza to dramat i tak

36. old ławica pisze:

i za to się płaci bańkę panie Junior i Gargamel!!!!!

37. RobertLech!!! pisze:

No i długo na fajerwerki nie czekałem, aleeeeeeeeeeeeeż zak..wił!!! Brawo Tiba.

43. Grimmy pisze:

Widzieliście jak Gajos mógł utrzymać piłkę dla Lecha podając do Tiby stojącego parę metrów obok, ale wolał wikłać się w bezmyślny drybling i stracił piłkę. Oj, nie polubią się ci dwaj panowie. Ktoś tutaj czuje się zagrożony przyjściem Tiby. W ogóle, Tiba będzie miał trudne wejście w drużynę, podobnie Amaral, bo szatnią rządzą ludzie, którzy grają na tych samych pozycjach, co oni.

• robson pisze:

Z całym szacunkiem dla Gajosa, ale on nie wygląda na kogoś kto mógłby kimkolwiek rządzić. 😀

• Grimmy pisze:

Wiesz, Tiba zagraża nie tylko Gajosowi. Gra na pozycji Jevticia. Jevtić, Gajos, Radut, Trałka – akurat te pozycje trzeba wzmocnić, z niektórymi z nich się pożegnać. Wiele osób zauważyło, że piłkarze ze środka pola jakoś tak niechętnie podają do niego.

• pat pisze:

Zgadzam się z tym co napisałeś. Nie podoba mi się to, że mało co Trałka i Gajos podają do Tiby, kurde przecież to jest gra zespołowa! A gdyby Tiba miał więcej podań to lepiej by to wyglądało ale Trałka mając możliwość podania do przodu bez ataku przeciwnika to on do obrońcy! Nie podoba mi się ta „chemia”. Mam nadzieję, że jak Amaral jeszcze dołączy to reszta sobie coś przestawi w głowie i oleją Gajosa oraz Trałkę

• slash pisze:

Jak Tiba bedzie grał jak milion eura a Amaral jak półtora, to sobie Gajos nie pogra i tyle

44. Byly pisze:

W górę serca… .

45. mól pisze:

Browo!

46. p1otr pisze:

mam nadzieje, ze Amaral szybko wejdzie do skladu, Darko zotanie lekko cofniety i dlugo nie bedziemy ogladac na boisku Raduta i Gajosa!

47. inowroclawianin pisze:

Więcej szczęścia niż rozumu. Gra w drugiej połowie tragedia. Cieszą punkty i piękny gol Tiby.

48. El Companero pisze:

taki wynik w Soligorsku biorę w ciemno…

49. tomasz1973 pisze:

A dla tych, którzy jeszcze mają „coś” dla Pedro Tiba, napiszę tylko tyle- 10, 65 km przebiegnięte…najwięcej z Lechitów, czym to wytłumaczyć?

Bo jest profesjonalistą? W odróżnieniu od przypadkowych, przepraszam za określenie, pilkarzy. Jakis czas temu pisalem, ze co niektórzy przychodza do pracy a nie pracować. Stąd i różnica

50. JERICHO pisze:

Mecz słaby, wynik się zgadza. Nie spodziewałem się niczego dobrego przed meczem i 3 punkty brałem w ciemno. Wracamy ze zwycięstwem i to się liczy. Tiba > CR7 🙂 Miłego wieczoru.

51. Bart pisze:

Ja pierdole, ale fart

Jak ostatnio jechałem po Vujadinoviciu, tak muszę napisać że dzisiaj zagrał bardzo dobry mecz

52. Cubasa pisze:

Za Raduta Amaral i Tiba niżej obok Trałki.
    Jevtic out i zakup nowego nr 10.
    Zakup klasowego środkowego obrońcy.
    Gumny wróć.
    Gajos zostań na ławie.

Nie da się tego oglądać.

53. Michu87 pisze:

Tiba ale urwał 😀 super wejście do ekstraklasy.

54. J5 pisze:

Ta druga połowa tragiczna w wykonaniu Kolejorza. Jedyny plus jest taki, że Ivan Djurdjević ma chyba szczęście

• marO pisze:

Bjelica mial pecha to moze role sie zamienily i teraz lech bedzie farcił i cos ugra w sezonie

55. czuk91 pisze:

Co Tiba doje*ał do pieca 😀

56. Legat pisze:

Brawo! Dużo do poprawy ale brawo! Transfery, transfery bo ławka mega słaba i Jedziemy dalej.
    Fajnie dla Ivana że na inaugurację 3 pkt!

57. KotorFan pisze:

Brawo za 3 punkty po 4 dniach od meczu w Armenii. To się Lechowi nigdy nie zdarzało. Mimo błędu uważam, że Jasmin powinien być 1. bramkarzem Lecha. Tiba fantastyczny gol, właśnie po to wydaje się kasę panie Rutkowski. Na koniec sezonu te 2 punkty mogą decydować o MP.

58. Nafi77 pisze:

Na tym etapie liczą się pkt których później na koniec brakuje. Moim zdaniem Tiba powinien grać wyżej, już pomijając tą dzisiejszą bramkę jest zwyczajnie dużo bardziej ruchliwy. Na minus CG nie szukał piłki i chyba ani razu jej nie utrzymał. Może nowy „mały” i bardziej mobilny napastnik da nam więcej w takich meczach.

59. Wierzba777 pisze:

Najgorsze, że najgorsi są dokładnie Ci sami piłkarze co w zeszłym sezonie…Radut, Jevtic, Gajos – wszyscy powinni być „odstrzeleni”, bo mają boiskowe lenistwo wypisane na twarzy…Szczęśliwa wygrana, bo o dziwo są w naszej lidze drużyny grające podobną padlinę, co my obecnie…ale 3pkt cieszą

60. resident pisze:

Strata bramki przypdkowa Widac postep w grze

Postęp!? 😀
      To co graliśmy to antyfutbol. Wisła nas strasznie cisnęła w drugiej połowie. Zero kontroli, tylko hasanie piłkarzy Wisły po dwóch stronach naszego pola karnego. Granie tym ustawieniem, to nieporozumienie. Djuka lepiej niech zmieni je na bardziej przystające do piłkarzy, których ma, bo inaczej ceną będzie jego głowa.

• Nafi77 pisze:

Wydaje mi się że nie skłamie jeśli powiem że nie system gra a piłkarze. Było jasno widać że 2 połowę zagraliśmy bardzo źle, a co mnie osobiście najbardziej kuło w oczy to brak utrzymania piłki z przodu bez tego rzeczywiście wyglądało to jak wyglądało @Grimmy suną atak za atakiem bo ciągle trafiliśmy piłkę

@Nafi77,
      Pełna zgoda z tym, że to nie ustawienie gra, ale piłkarze. Jednak jedni piłkarze lepiej pasują do jednego, a drudzy do innego ustawienia. Takich uniwersalnych, co pasują do każdego, jest niewielu. Dobry trener (Djuka musi udowodnić, że takim jest) musi umieć dobrać odpowiednie ustawienie pod swoich piłkarzy, nie odwrotnie. W preferowanym przez Djukę najważniejszą rolę spełniają wahadłowi. Jednak nie wiem, czy my dobrych wahadłowych posiadamy. Poza tym, mamy takich piłkarzy jak Maki czy Jóźwiak, których atuty w takim ustawieniu nie będą w pełni wykorzystywane. Niby Maki może zagrać w ataku po powrocie Gumnego, ale on najlepiej się czuje bliżej lini, kiedy może się rozpędzić. Im bliżej środka, tym gorzej dla niego. Jóźwiak też może zagrać w ataku, ale tam się robi ciasno (jest Gytkjaer, jest Amaral, Tomczyk, Sobol, będzie jeszcze jeden napastnik). Mieć takich dwóch skrzydłowych i nie korzystać z tego – dla mnie to grzech.

61. LECHITA Z WYSPY pisze:

Tibaaaaa!!!!
    Milion euro zaczyna procentowac. A poczekajcie jak się rozegra ten gość.Ja w niego wierzę osobiście.
    Wystarczyło go przesunąć bliżej Gytkjera i to wystarczyło żeby znalazł się tam gdzie powinien,A wykończenie palce lizać. Ludzie z południa Europy mają jednak to coś!!!!!

62. Pobiel pisze:

Tiba właśnie spłacił ze 100tys ze swego transferu, mam nadzieje ze ten mecz to taki w którym rodzi się drużyna w bólach i następne będą coraz lepsze,jak dla mnie fajnie zagrał Rogne i Vuja,szkoda mi Makiego bo w tym ustawieniu dużo traci

• kaktus pisze:

Vuja w pierwszej połowie poszedł na grzyby, przez co Szwoch miał autostradę do bramki (na szczęście strzelił w Burica). Także jego występ nie aż tak na plus.

63. foxi85 pisze:

WOW , przyjemna niespodzianka , BRAVO !

64. Barthezz pisze:

Dla mnie pomysł z Makim na wahadle jest słaby. Zabija się w ten sposób jego atuty

65. Kuba pisze:

Ciekawe na ile to fart a na ile grają i walczą do końca?

66. klaus pisze:

Czemu powielamy błędy z poprzedniego sezonu.Bramka i pozwalamy ze sobą jechać czekając, że nic się nie wydarzy.Kur..a to jest Lech tu nie może być minimalizmu

67. ArekCesar pisze:

Pięknie. Gol zajebisty. Dzięki Tiba, witamy na dobre w Lechu. Teraz misja Soligorsk!

68. PAWEL pisze:

Tomasik zwłaszcza ale i Kostevych mega słabe wrzutki. Maki ok.

69. Lucas z powiatu gostyńskiego pisze:

Cieszy zwyciestwo

70. ArekCesar pisze:

Wreszcie końcówki są nasze.

71. niewojnie pisze:

Malkontentów moc, a mnie się podobało. Mimo błędów przy straconej bramce – mecz pod kontrolą. A Jasiek trochę tego dzisiaj wybronił, więc nie ma się co na niego cisnąc bez sensu. Jeden wypad na grzyby, ale kilka innych fajnych interwencji. Panie Trenerze i Panowie Piłkarze – dzięki! A no i Pan Tiba – bramka miodzio: gratulacje. Fajnie, że Durman dotrwał do końca, nie dostał czerwonej i w tym uczestniczył. Ból *upy większy, jak sądzę

Sorry, ale co Ci się podobało? Ciekawe jak byś śpwiewał, gdybyśmy ten mecz zremisowali. Wymień groźne akcje Lecha. No dobra, może inaczej. Wymień składne… Koszmarny mecz, oprócz bramek nie stworzyliśmy praktycznie żadnego zagrożenia pod bramką rywala. Wystarczył jeden błąd w obronie i praktycznie klapa, gdyby nie cudowny strzał Tiby…

• niewojnie pisze:

Zaangażowanie. Vuja prawie w ataku. Kółeczko po przerwie. Złość (nareszcie) po stratach. Dogrywająca się w końcu obrona. Jest lepiej niż było, taki knocik nadziei. Szału nie ma, ale jest milej. Odpowiadając na pytanie wprost – gdybyśmy przegrali po takim meczu – śpiewał bym nieznacznie inaczej

72. Zawisza pisze:

Nie żebym się czepiał, ale o co chodzi w relacji na żywo, że Tiba z daleka.. Strzelił fajnie, ale to było z 8 metrów do bramki 🙂 wynik super, gra przeciętna. Jevticia nie skreślajcie, bo szybko byśmy po nim tesknili.. Dzisiaj też stary dobry Kostewych wrócił, mam nadzieję że na dłużej. Jasiu fatalny błąd, nie wiem czy to przez słońce czy co, ale i tak swoje zrobił.

73. arek z Dębca pisze:

No i ten milion robi różnicę na boisku.

74. robson pisze:

Gra wciąż pozostawia wiele do życzenia (zwłaszcza jeśli chodzi o ostatnie pół godziny), ale i tak widać postęp w porównaniu do tego dziadostwa, które oglądaliśmy w dwóch poprzednich meczach. W końcu udało się nam kontrolować mecz i gdyby nie babol Buricia pewnie spokojnie to 1:0 czy 2:0 byśmy dowieźli. Nadal jednak jest dużo do poprawy jeśli chodzi o stwarzanie sytuacji i grę w ofensywie. Bramka Tiby – stadiony świata. Może wreszcie Rutki zrozumieją, że jak chce się mieć jakość w drużynie, to trzeba wyłożyć trochę siana.

75. ArekCesar pisze:

Ja bardziej niż Jasia winił bym obrońców. No, ale klopsik jego.

76. Adles pisze:

Ładnie się Tiba przywitał z polską Ekstraklapą 🙂 Grali ociężale, co jestem w stanie zrozumieć, bo są świeżo po okresie przygotowawczym. Mam nadzieje, zd zbudowali w jego trakcie siłę i wydolność, które zaczną procentować w dalszej części sezonu, który krótki nie jest. Pytanie, czy to co obecnie prezentują wystarczy na Soligorsk, który jest w pełni sezonu. Obaczym.

77. tylkoLech pisze:

Nie mam zamiaru oceniać gry. Mogą tak zdobywac punkty w każdym meczu. Może w końcu mamy trenera, ktory ma szczęście, czego Lechowi często brakowało.
    Czepianie się Burica słabe. A gdzie byli obroncy? Jasiu wybronil już sporo w dwóch meczach. Zdarzył się błąd, każdemu może się zdarzyć. Mam nadzieję, że będzie zdrowy i jeszcze niejeden mecz nam wybroni. Trałka jak zawsze na plus. No i piękny gol Tiby. Zaczęło się nieźle. Ważne, że już w dwóch meczach udało się zmienić wynik w końcówce. Brawo Kolejorz!

78. okok pisze:

Dobry mecz Raduta.Brakowalo takiego zwycięstwa.Na ogół takie mecze kończyły się inaczej,

79. Michu87 pisze:

Szczerzę? spodziewałem się podobnej padliny po tym co zobaczyłem w Armenii. Dlatego dziś oceniam ten mecz pozytywnie. Djuka dobrze ustawił zespół i widać miał plan na ten mecz. Skoro są 3 pkt to plan jest zrealizowany. Chciałem już chwalić naszą obronę w przerwie meczu lecz się wstrzymałem. No i dobrze zrobiłem bo Burić z Janickim dali ciała. Ten pierwszy nie pokrył Merebashviliego i a drugi zrobi pusty przelot co spowodowało utratą gola. Poza Janickim na plus zasługują Vuja i Rogne. Zagrali solidne zawody. Tiba strzał marzenie, idealne wejście do ekstraklasy. W tym meczu miał pozytywne momenty jak i te gorsze. Pedro potrzebuje jeszcze trochę czasu i poznania naszej ekstraklasy. Trałka ma swoich zwolenników jak i tych którzy go mają już dość. Ja sam nie wiem co o nim myśleć bo jednak daje spokój w obronie i dobrze się ustawia. Ale często zarzucamy mu, że wszystkie kompromitacje są z nim związane. Wydaje mi się ogólnie Trałka nie jest tutaj problemem tylko zarząd który daj Boże się obudzi i ściągnie zawodników którzy dadzą w końcu jakość. Gdzie Gajos będzie tym co wchodzi. I będziemy usuwać nygusów z zespołu(typu Raduj, Janicki). Djuka potrzebuje wsparcia jak od zarządu i kibiców. Został rzucany na głęboką wodę. Zmienia ustawienie i trochę potrzeba czasu by nasze asy tą taktykę zrozumieli.

80. GROSZKINS pisze:

Brawo Pedro

81. Didavi pisze:

Tiba! A poza nim zero jakości. Gytkjaer nie ma z kim grać. Jevtić pozoruje granie i pressing. Makuszewski na wahadle częściej w defensywie niż w ataku. Drugiego skrzydła nie ma. Trałka i Radut nie grają do przodu. Bez wzmocnień nie pociągniemy. Gra wygląda bardzo słabo. Wynik oczywiście cieszy.

82. LECHITA Z WYSPY pisze:

Właśnie oglądam Ligę+ekstra i gościem jest Carlitos z Legii.
    W materiale o nim jest jego pierwszy gol w lidze bezpośrednio z wolnego. I komentarz tak się wita Carlitos z ligą.
    No to nasz Tiba go przebił z przywitaniem się z ligą.
    Oby to też przebił po skończeniu sezonu z ilością bramek.
    Jak narazie kasa robi różnicę i aż strach się bać co może pokazać ten nasz nowy nabytek Alvaro który był jeszcze droższy od Tiby.
    Oby tak dalej!!!!

• klaus pisze:

Nie wiem czy zauważyłeś, że nawet mówiąc o wysokościach transferów mówili o wszystkich tylko nie o Lechu.Słuchać się ich nie da.Pokazani mecz Lecha a zaraz skrót legii zamiast Gornika i Korony.Kibice cweLki

• Pan Tehu pisze:

Oglądałeś Legia +,więc nie ma się co denerwować?

• roby pisze:

Dokładnie, nie oglądam tego syfu…

83. tolep pisze:

Jestem ciekaw jaki jest trener Djurdjevic w szatni. Bo po wyrownaniu widziałem na jego twarzy zimna żądzę mordu.

Wisła zasłużyła na remis ambitna gra, aczkolwiek było widać że mamy lepszy skład.

• tomasz1973 pisze:

Za to po drugiej bramce wpadł w szał radości, na jednej z powtórek widać, jak się cieszy. Jeżeli tym zarazi tych kopaczy, to ja jestem na TAK!

84. MIKI45 pisze:

Jasiu zawinił przy bramce, ale w sytuacji ze Szwochem sam na sam uratował nam tyłek więc 3, przy stracony golu rónież nie bez winy Janicki 2, który w Lechu rozczarowuje, jakoś w Lechii wyglądał solidniej, Rogne poprawnie 3, Vuja też 3 ale nie ustrzegł się kilku prostych błędów w ustawieniu. Tomasik 3 nieźle zostawił sporo zdrowia, jeśli pojawia się na boisku to widać w jego grze ogromne chęci musi dorzucić liczby i będzie z tego pożytek, Bardzo dobra zmiana Kostewycza 3, szykuję się fajna rywalizacja między nimi, Maki 3 poza asystą przypominał tego z meczu w Armenii, najważniejsze ze nie zapominał też o defensywie, Środek pola strzelcy goli Trałka Tiba po 3 solidenie bez szału, wywiązali się ze swoich zadań, Radut parodysta 1, Jevtic 3 nowa pozycja kapitan był aktywny asysta ale bez fajerwerków stać go na więcej, Gytkjaer 3 mimo że bez gola to nie był to zły występ, wywalczył kilka SFG po faulach na nim, rozprowadzał gre do boku, za dużo koledzy mu nie pomagali aby dochodził do dogodnych syt.

85. LECHITA Z WYSPY pisze:

Michu87
    Sto procent racji i poparcia z tym co piszesz tylko jedno bym zmienił w tym planie i ustawił Makiego na skrzydle gdzie jest jego nominalna pozycja bo na wahadle jego potencjał ginie.
    No ale zwycięzców się nie sądzi przecież.To tylko moja uwaga odnośnie ustawienia w meczu.
    Najważniejsze są trzy punkty a jakość myślę że przyjdzie z czasem kiedy dojdą jeszcze nowi zawodnicy.
    Pozdro

• Michu87 pisze:

Fajnie, że się zgadzamy :> O Makim nie pisałem bo zagrał poprawnie, ale fakt kiedy ma zadania defensywne to mało go w ofensywie. Co nie zmienia faktu, że asystę dziś zaliczył.

86. Barthezz pisze:

Tiba dał jakość, brawo!
    Jeśli chodzi o grę, to ciężko być zadowolonym. Niby progres vs miniony czwartek, ale co z tego. Dziś mieliśmy fuksa, innym razem fuksa będzie miał rywal. Jedna sytuacja w drugiej połowie, przyjęcia piłki marne, nieustanna obrona przed Wisła Płock, w której nie widziałem żadnej kontroli. Próby dryblingu Darko lepiej przemilczeć. Prócz 3 punktów cieszy tylko udany debiut Tiby w Ekstraklasie.
    No i 3 punkty przewagi nad (L) 🙂

87. slash pisze:

O meczu już zostalo sporo powiedziane. Ka w kwestii trzeciego kompletu meczowego. Fajny

88. Gorac pisze:

Tak, o to właśnie chodzi. Pan Piłkarz dostaje podanko, składa się jak umie i gol.
    PS. W powtórkach, w tle, Gajowy patrzy i nie dowierza co się stanęło. 😀

89. Olej pisze:

Tiba dzisiaj gol jak Quinteros

90. kk pisze:

No właśnie. Gajowy nawet się nie cieszył, bo to nie on strzelił. Niestety jest kilku co znudzila się chyba gra dla Lecha. Ciekawe w jakim klubie on jeszcze chce zaistnieć??? Co do meczu. Gra w chodzonego, spodziewalem się, nie spodziewalem się, że wygrają. Wygrali, bo Płock był też słaby. Cieszą punkty, i z czasem musi być lepiej, bo tak grac się nie da.

Nie cieszył się, bo strzelił jego bezpośredni rywal do gry. Kiedyś myslałem, że Gajos może być dobrym zmiennikiem, ale wątpie aby on się z taką rolą pogodził i będzie sabotował zespół.

• tolep pisze:

Grimmy, mylisz się co do Gajosa. Ta sytuacja gdy kombinował w polu karnym wyglądała tak, że poza Gajosem nie było nikogo w szestnastce. Podanie do Tiby nic by nie dało w tej akcji. Tiba i tak nie miałby do kogo dośrodkować. Gajos próbował więc wykombinować karnego albo róg chociaż.

91. kk pisze:

Co do Burica. Chciał sięgnąć tę piłkę, bo nie było obrońców. Gdyby nie wyszedł to napastnik wyszedłby sam na sam. Nie winie go, bardziej dziurawą obronę.

92. g pisze:

my tu gadu gadu a Lech w nowych fajnych strojach

93. tomasz1973 pisze:

45 min II połowy to mimo wszystko nadal obraz nędzy i rozpaczy. Ławka tragedia, gra na 3 obrońców powoduje, że takie błędy będą kończyć się stratą gola, a że mamy tam Janickiego i Vuja (chociaż on dziś poprawnie) to gole tracić będziemy.
    Ważne 3 pkt, ważne, że szczęście utrzymuje się przy Djuce.
    Paradoksalnie, gdyby Burić błędu nie popełnił, nie obejrzelibyśmy tej pięknej bramki Tiby, bo bronilibyśmy wyniku do końca meczu.

94. Alcatraz pisze:

Mecz dla mnie zagrany mądrze i z ambicją na 3 punkty. Lech jest w trudnej sytuacji kadrowej , siła ofensywna jest osłabiona i nie do końca skompletowana.
    Mnie w Lechu ostatnich lat brakowało Lecha zdeterminowanego wynikiem, dziś była walka o ten wynik.
    Powiało jakimś tam optymizmem.

• aaafyrtel pisze:

zgadza się, oni zaczynają cwanie grać, jak klasowe drużyny, wygrać/przejść dalej jak najmniejszym kosztem… było to widoczne w armenii, teraz w płocku to samo… ciekawe jak będzie to wyglądać z białorusinami…

taki styl gry mi się podoba i nie rozumiem lamentów o poziom piłkarski, można przecież zapierdalać 90 minut jak brazylia z obywatelami belgii, grać widowiskowo, sprintować jak po nakręceniu i… przegrać, widowiskowo…

kolejorz gra z rozumem, długo chodzonego, ale jak wymaga tego sytuacja, to przyspiesza i jest wtedy skuteczny… wniosek klasowa, dojrzała eka…

95. tolep pisze:

Nie ma się co tak bardzo podniecać tym Tibą. Zrobił w zasadzie dokładnie to samo co Gytkjaer w meczu z Ormianami u nas 10 dni temu, też po podaniu Makuszewskiego z prawej strony. Z tym że Gytkjaer zrobił to o wiele lepiej technicznie i precyzyjniej. Tiba lutnął na chama, zmieściło się pod poprzeczką bo miał bliżej niż Gytkjaer. Z drugiej strony miał tez mniej czasu na złożenie się do strzału o ułamek sekundy.

To tylko jedna bramka. Miejmy nadzieję że będzie tego więcej. I miejmy nadzieję że przestaniemy grać jednym napastnikiem. To jest IMO dużo ważniejsze niż jakieś tam trójki, czwórki czy piątki w obronie. Jednego zawsze upilnują, czy to Gytkjaer, czy Lewandowski. Drugi napastnik może być nawet silnym drewniakiem jak Sadajew, nieważne. Byle było dwóch. Nie jakiś ofensywny pomocnik, tylko drugi napastnik, do cholery.

96. Ekstralijczyk pisze:

Wynik lepszy niż gra zespołu.

97. ketjow1978 pisze:

Cieszy zwycięstwo, choć męczenie buły było straszne. Czekam na powrót Jóźwiaka czy Gumnego, bo Maciek nie nadaje się na wahadłowego, co bylo widać przy golu na 1-1. Oby Amaral wygryzł Jevtica i dał nam potrzebną jakość przodu, bo z niego już nic nie będzie. No i przede wszystkim w tym systemie potrzeba nam lepszych stoperów

98. kkslech pisze:

Jevtic, Gajos do wywalenia za nich jeden klasowy zawodnik i można działać

99. Sokole pisze:

Lech na Majstra Tiba na króla strzelców ole !! A zaraz po przebranym meczu będzie wszyscy wypierdalac….

100. KibicD1988 pisze:

Droga Redakcjo ja rozumiem, że ten mecz też nie był najlepszy w wykonaniu Lecha, ale akcja Makiego i Tiby po, której padł gol nie była przypadkowa, przynajmniej w moim mniemaniu, Pozdrawiam.