KRC Genk już awansował

Lech Poznań po wyjazdowym remisie z Szachtiorem Soligorsk 1:1 jest ciut bliżej gry w III rundzie eliminacyjnej piłkarskiej Ligi Europy sezonu 2018/2019. W tej fazie po pierwszym spotkaniu jest już właściwie Genk, który przed własną publicznością rozbił Folę Esch 5:0, zatem rewanż Belgów w Luksemburgu będzie dla nich tylko formalnością.

W pierwszym meczu II rundy eliminacyjnej Ligi Europy zespół Genku rozbił na Luminus Arenie ekipę Folii Esch wynikiem 5:0 prowadząc po 28 minutach już 4:0. Dwie bramki dla „niebiesko-białych” strzelił Trossard, który ustalił rezultat spotkania na 5:0 strzałem z rzutu karnego w drugiej połowie. Przy 2 golach asystował Pozuelo, który sam trafił do siatki w 19 minucie gry. W 74 minucie na oczach niespełna 10,5 tys. widzów zadebiutował pozyskany tego lata z Pogoni Szczecin pomocnik, Jakub Piotrowski.

KRC Genk – Fola Esch 5:0 (4:0)
Bramki: 4.Malinovsky 19.Pozuelo 25 i 73.Trossard 28.Dewaest
Widzów: 10300
Skład: Jackers – Maehle, Dewaest, Lucumi, Nastić – Malinovsky (46.Seck), Berge, Pozuelo (63.Gano) – Zhegrova, Samata (74.Piotrowski), Trossard.

KRC Genk świetną formę z letnich sparingów (7 zwycięstw) przełożył na mecz o stawkę, zatem rewanż z Folą Esch zaplanowany na środę, 1 sierpnia na godzinę 18:00 będzie już tylko formalnością. W niedzielę, 29 lipca potencjalny rywal Kolejorza w III fazie kwalifikacyjnej Ligi Europy zainauguruje nowy sezon ligowy wyjazdem na bój z Lokeren.

Heist 3:1

Warto dodać, że Lech Poznań spotka się z KRC Genk jeśli wyeliminuje Szachtior Soligorsk (rewanż w czwartek, 2 sierpnia, o godzinie 20:45). Kolejorzowi do awansu do przedostatniej rundy eliminacyjnej brakuje zwycięstwa lub remisu przy Bułgarskiej 0:0. Lech Poznań jeszcze nigdy nie odpadł w II fazie kwalifikacyjnej odpadając za to 4 razy w III rundzie eliminacyjnej Ligi Europy. Tym razem w losowaniu był nierozstawiony. Jeśli lechici przejdą Białorusinów wówczas w kolejnym losowaniu dnia 6 sierpnia ostatniej IV fazy kwalifikacyjnej para KRC Genk – Lech Poznań będzie parą rozstawioną, a to ze względu na odpowiednio wysoki współczynnik Belgów. W razie wyeliminowania Szachtiora Soligorsk pierwsze spotkanie na Luminus Arenie odbyłoby się 9 sierpnia. Rewanż z Genkiem zostałby rozegrany 16 sierpnia przy Bułgarskiej.