Wokół meczu Lecha z Szachtiorem

Czwartkowy i pucharowy mecz mecz Szachtior Soligorsk – Lech Poznań zakończony remisem 1:1 przeszedł już do historii naszego klubu, a ten rezultat ma także przełożenie na wiele statystyk. Są to liczby zarówno negatywne jak i pozytywne. Więcej o tym i nie tylko dowiecie się poniżej.

Gol na wagę złota

W pierwszym meczu z Białorusinami w historii Lech zremisował z Szachtiorem 1:1. Ten wynik w lepszej sytuacji przed rewanżem stawia poznaniaków. Bramka strzelona na wyjeździe liczy się w końcu podwójnie, więc przed rewanżem faworytem do awansu jest Kolejorz.

Seria Szachtiora wciąż trwa

Szachtior wciąż znajduje się w bardzo wysokiej formie. Nie przegrał od 13 kwietnia. Od tego czasu zanotował bilans 11-5-0, gole: 24:5, a w lidze w której zajmuje 4. miejsce stracił tylko 6 goli w 16 meczach. Dzisiejszy gol stracony przez Białorusinów może być jednak bolesnym ciosem. Lech zdobył bramkę w świetnym momencie, które może górnikom „podciąć skrzydła”.

Polepszony bilans

Na 5 dwumeczów z Białorusinami w pucharach polskie drużyny wygrywały tylko w 1 dwumeczu (ostatnią rywalizację 10 lat temu). Bilans Polaków z Białorusinami w piłce klubowej jest niekorzystny: 3-5-5, bramki: 13:19 w 13 meczach. Ten remis mimo wszystko polepsza bilans, bowiem Lech po wyjazdowym remisie ma spore szanse na awans.

Trzy wyjazdy na plus

Lech ma za sobą 3 trudne wyjazdy do Erywania, Płocka i Soligorska. Bilans? 1-1-1, jednak dzięki bramkom w 95, 89 i znów w 89 minucie Kolejorz może czuć się jako wygrany! Jest postęp.

Trałka przegonił Stilicia

Łukasz Trałka meldując się w 93 minucie na murawie przegonił w liczbie występów na arenie międzynarodowej Semira Stilicia. Ma teraz 31 gier w „niebiesko-białych” barwach. Do Manuela Arboledy traci 5 meczów.

Kolejorz bliżej awansu

Przed dzisiejszym meczem celem minimum Lecha był bramkowy remis i ten wynik został osiągnięty. Kolejorz nie przegrał 0:1, nic nie musi nic odrabiać w Poznaniu i w rewanżu w czwartek, 2 sierpnia, o godzinie 20:45 będzie faworytem.

Kolejne gole, kolejne asysty

Pedro Tiba do gola w niedzielę dorzucił dziś asystę. Bramkę w debiucie strzelił za to Amaral, który kilkanaście minut wcześniej pojawił się na murawie. Brawo! 2,5 mln euro dało oczekiwaną jakość + spokojne dni.

Bilans nie jest gorszy

Lechowy bilans tego sezonu to na razie 2-1-1, gole: 6:4. Okazja do poprawy w niedzielę o 18:00 z Cracovią w Poznaniu. Dzisiejszy remis 1:1 przy stanie 0:1 i golu w 89 minucie był dla Lecha prawie jak zwycięstwo

DOM: 1-0-0, 2:0 (liga -)
WYJAZD: 1-1-1, 4:4 (liga 1-0-0, 2:1)
OGÓŁEM: 2-1-1, 6:4

0:1 już nie jak porażka

Licząc sezony od 2015/2016 drużyna Lecha przegrywała dziś 54 raz. Nie przegrała dopiero w 13 meczu notując 8 remis. Jest postęp!

Lech przy wyniku 1:0
67-8-3

Lech przy wyniku 0:1
5-8-41

* – Wliczone są rozgrywki Ekstraklasy, o PP, SPP i europejskie puchary (sezony 2015/2016 – 2018/2019)