Pary IV rundy kwalifikacyjnej Ligi Europy i Ligi Mistrzów 2018/2019

W poniedziałek, 6 sierpnia w szwajcarskim Nyonie odbyły się kolejne w sezonie 2018/2019 losowania europejskich pucharów. O godzinie 12:00 rozlosowano pary IV rundy eliminacyjnej Ligi Mistrzów, a po 13:30 doszło do losowania par ostatniej IV fazy kwalifikacyjnej Ligi Europy (ścieżka mistrzowska i niemistrzowska). W tym ostatnim udział wziął Lech Poznań.


Lech Poznań w razie wyeliminowania Genku zmierzyłby się ze zwycięzcą pary Spartak Subotica (Serbia) – Brondy Kopenhaga (Dania). Z kolei Jagiellonia Białystok po ewentualnym wyeliminowaniu Genu zagrałby z Bordeaux (Francja) lub z FK Mariupol (Ukraina). Oba polskie kluby uczestniczące w zmaganiach ścieżki niemistrzowskiej rewanże w IV rundzie eliminacyjnej Ligi Europy odbyłby na wyjazdach.

Łatwo nie będzie miała też Legia Warszawa, która w ścieżce mistrzowskiej po pokonaniu FC Dudelange spotkałaby się z Alaskhertem Erywań z Armenii bądź z Mistrzem Rumunii, CFR Cluj. Na dodatek „Wojskowi” pierwszy mecz w fazie play-off Ligi Europy rozegraliby przed własną publicznością.

Mecze III rundy kwalifikacyjnej piłkarskiej Ligi Europy sezonu 2018/2019 odbędą się 9 i 16 sierpnia, natomiast konfrontacje fazy play-off 23 i 30 sierpnia. Poniżej komplet wyników dzisiejszego losowania ostatniej IV rundy eliminacyjnej.


Pary IV rundy eliminacyjnej Ligi Mistrzów 2018/2019:

Ścieżka mistrzowska

Crvena Zvezda Belgrad/Spartak Trnava – FC Salzburg/Shkendija Tetovo
Karabach Agdam/BATE Borysów – PSV Eindhoven
Young Boys Berno – FK Astana/Dinamo Zagrzeb
Malmo FF/Videoton Fehervar – Celtic Glasgow/AEK Ateny

Ścieżka niemistrzowska

Benfica Lizbona/Fenerbahce Stambuł – PAOK Saloniki/Spartak Moskwa
Standard Liege/Ajax Amsterdam – Slavia Praga/Dynamo Kijów

Pary IV rundy eliminacyjnej Ligi Europy 2018/2019 (ścieżka mistrzowska):

Olimpija Ljubljana/HJK Helsinki – Crvena Zvezda Belgrad/Spartak Trnava
Hapoel Beer-Sheva/APOEL Nikozja – FK Astana/Dinamo Zagrzeb
Cork City/Rosenborg Trondheim – FC Salzburg/Shkendija Tetovo
Legia Warszawa/FC Dudelange – Alashkert Erywań/CFR Cluj
Spartaks Jurmala/Suduva Marijampole – Celtic Glasgow/AEK Ateny
Sheriff Tiraspol/Valur Reykjavik – Karabach Agdam/BATE Borysów
Malmo FF/Videoton Fehervar – The New Saints/FC Midtjylland
Torpedo Kutaisi/FK Kukesi – Ludogorets Razgrad/Zrinjski Mostar

Pary IV rundy eliminacyjnej Ligi Europy 2018/2019 (ścieżka niemistrzowska):

Sigma Olomonuiec/Kajrat Ałmaty – Sevilla/Żalgiris Wilno
Sarpsborg/HNK Rijeka – Pyunik Erywań/Maccabi Tel-Awiw
Jagiellonia Białystok/KAA Gent – FK Mariupol/Bordeaux
FC Nordsjaellland/Partizan Belgrad – Besiktas Stambuł/LASK Linz
Slovan Bratysława/Rapid Wiedeń – Hajduk Split/Steaua Bukareszt
Apollon Limassol/Dinamo Brześć – Vitesse Arnhem/FC Basel
Rangers/NK Maribor- FK Ufa/Progres Niederkorn
Hapoel Haifa/Atalanta Bergamo – CSKA Sofia/FC Kopenhaga
Dinamo Mińsk/Zenit Sankt Petersburg – Hibernian/FK Molde
AS Trencin/Feyenoord Rotterdam – Sturm Graz/AEK Larnaka
KRC Genk/Lech Poznań – Spartak Subotica/Brondby Kopenhaga
Olympiakos Pireus/FC Luzern – Istanbul BB/Burnley
Zorya Ługańsk/Sporting Braga – Red Bull Lipsk/Universitatea Craiova

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <







1 Komentarz

  1. ArekCesar napisał(a):

    Braga z Lipskiem hitem.

Dodaj komentarz